Skocz do zawartości

Pomoc dla świeżaka


Gość jordan87

Rekomendowane odpowiedzi

Nie doczytałeś na WWW:

UWAGA!

Powstało repozytorium iptvplayer dla uproszczonego zarządania wtyczką. Aby korzystać z repozytorium należy do opkg.conf (/etc/opkg) dopisać linię: src/gz iptvplayer http://graterlia.xunil.pl/iptvplayer

Repozytorium automatycznie jest aktualizowane co 1h o ile jest nowa wersja IPTVPlayer.

Dodanie repozytorium ułatwia aktualizację i zarządzanie wtyczką w GOS.

Pamiętaj równiez o odinstalowanu poprzednich paczek od IPTVPlayera ponieważ będą one powodować konflikt;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wgrałem czysty system do nand na BSKA + IPTV i skórkę infinityHD + picony 220x132 8bit. Pojawiła się nowa aktualizacja ale system wyświetla mi wiadomość że "za dużo pakietów do aktualizacji i za mało miejsca", w dev/root jest 60M a używam 42,2M czy to jest niewystarczająca ilość by załadować aktualizację przez OPKG?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z konsoli tak, chodzi mi z pilota, w gos manager w informacje o systemie była informacja o ilości pamięci RAM, teraz jej nie ma.

 

Faktycznie, musiało mi się przez pomyłkę za dużo wyciąć. Wrrrr :(

Doda się ponownie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd Err i reset dekodera po uruchomieniu filmu. Przez gsplayer gdy się pobierał działał normalnie bez zwiechy.

Reset dekodera jest i wszystko gra, lecz po ponownym włączniu filmu kilka sekund i znów reset.

 

Jako "świeżak" miałem ten sam problem, rozwiązaniem przy zainstalowanym multiframework okazało się ustawiernie GOS Manager -> Ustawienia Systemowe -> OpenPLi wykorzystuje = gStreamer

Mam nadzieje ,że nie powielam rozwiązania. Jak tak to proszę śmiało dać do kosza

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

W jaki sposób sprawdzić z czego uruchomiła się Graterlia (Pen czy Nand) na oborniku Sagecom DSI-87?

I w jaki sposób wzbudzić uruchomienie się systemu z Pena na tym tunerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

.Co gdzie  i jak usunąć z nboxa ADB5800xx  jak brakuje miejsca na zainstalowanie nowych pakietów w opkg(za dużo pakietów do aktualizacji i za mało miejsca!!!) taki mam komunikat w os menager.

 

dzięki:-)!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w skrócie: Pomyśl co instalowałeś i do czego Ci to potrzebne a potem usuwaj co zbędne. To co jest konieczne do działania systemu było w wersji podstawowej. Cała reszta to mniej lub bardziej zbędne dodatki. Twój odbiornik, Twój system i sam decydujesz co sobie w nim instalujesz.

 

Poza tym: http://forum.xunil.pl/index.php/topic,1771.msg23163.html#msg23163 i reszta wątku.

 

Jeżeli nie masz dysku, to może warto zmienić lokalizację epg.dat na /tmp - przykład tutaj: http://forum.xunil.pl/index.php/topic,1103.msg25254.html#msg25254.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś rok nie aktualizowałem systemu, wszystko działało bez zarzutu więc po prostu nie było potrzeby, ale niestety do czasu  :(

 

Nie mogę się połapać w najnowszej wersji i mam kilka pytań, na które nie mogłem znaleźć odpowiedzi:

- zainstalowałem sterowniki do wifi: adb5800xx - wifi-rt5370, ale w ustawienia->sieć cały czas widzę tylko LAN. W mojej wersji, w "zarządzaniu" (niebieski przycisk) uruchamiało się dodatkowo zainstalowane oprogramowanie, tutaj nie mogę tej opcji nigdzie znaleźć, a podejrzewam, że też to trzeba zrobić

- gdzie się podziała opcja przeglądania danych, które są na dyskach czy też innych podłączonych urządzeniach, oraz kopiowanie plików np. z pendrive na dysk (w mojej wersji również było to pod niebieskim przyciskiem)

- po podłączeniu kabla LAN do dekodera i laptopa, jak mogę znaleźć adres IP dekodera?

 

(przepraszam, że nie wiem takich oczywistości, dawno nie grzebałem nic w dekoderze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem raczej nadzieję, że ściągnę to i wgram z pendrive (ponieważ nie mam połączenia z siecią).

 

Jeśli koniecznie muszę się połączyć z dekoderem przez LAN, gdzie "w ustawieniach sieci" znaleźć ten adres ip?

 

Wiem, że moje pytania są banalne i bardzo za to przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne głupie pytanie (mam nadzieję, że ostatnie):

Da się w ogóle "od tak" połączyć laptopa z dekoderem kablem LAN? Próbuję i nie bardzo to działa, tzn. dekoder nie pokazuje żadnego połączenia. Nie dam rady podłączyć go do routera. Co w takim razie poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sieć wifi w domu. Router jest na innym piętrze i nie da się go przenieść, ponieważ mam internet radiowy (jest on podłączony do anteny na polu).

 

Póki nie wgram tych wszystkich wtyczek nie połączę się dekoderem z siecią i dotychczas do wykonania tego wystarczał mi pendrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sieć wifi w domu. Router jest na innym piętrze i nie da się go przenieść, ponieważ mam internet radiowy (jest on podłączony do anteny na polu).

 

Póki nie wgram tych wszystkich wtyczek nie połączę się dekoderem z siecią i dotychczas do wykonania tego wystarczał mi pendrive.

 

A nie prawda. Zapraszam do lektury stron www. Dowiesz się, jak zainstalować sobie sieć wifi przez usb. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Stawiam dopiero pierwsze kroki i nie do końca wszystko rozumiem. Prosiłbym z góry o wyrozumiałość :D

Chodzi mi o ostatnią aktualizacje... czyli

"wydzielenie paczki gstreamer-gos-tools z paczki gstreamer-gos"

 

Wiem, że są to pliki odtwarzacza, ale nie rozumiem gdzie i jak zostały wydzielone i w jakim celu... gdzieś wyczytałem, że do testów tylko jakich ?

 

Z góry dziękuję za rozwinięcie myślowe :P bo staram się nadążać ale jeszcze nie wszystko kumam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...