Skocz do zawartości

Pomoc dla świeżaka


Gość jordan87

Rekomendowane odpowiedzi

Gość johnyswir

Po aktualizacji dekoder nie chce mi wstać. Na wyświetlaczu jest jedynie napis nbox.

Rozumiem że padł system? ew. ktoś pomoże zainstalować?

dekoder nbox 5800

 

Ponowna instalacja Graterli rozwiązała sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja szukaj hasło "fsck"

 

 

/dev/mtdblock0 is mounted.

 

WARNING!!!  The filesystem is mounted.  If you continue you ***WILL***

cause ***SEVERE*** filesystem damage.

 

Do you really want to continue (y/n)?

 

Można sprawdzać czy raczej nie ryzykować ?

 

edit:

Zaryzykowałem, wywaliło takie coś:

WARNING!!!  The filesystem is mounted.  If you continue you ***WILL***

cause ***SEVERE*** filesystem damage.

 

Do you really want to continue (y/n)? yes

 

fsck.ext2: Superblock invalid, trying backup blocks...

fsck.ext2: Bad magic number in super-block while trying to open /dev/mtdblock0

 

The superblock could not be read or does not describe a correct ext2

filesystem.  If the device is valid and it really contains an ext2

filesystem (and not swap or ufs or something else), then the superblock

is corrupt, and you might try running e2fsck with an alternate superblock:

    e2fsck -b 8193 <device>

 

 

co to znaczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak powinien tam być tuner DVB-T, który możliwe, że domyślnie jest wyłączony.

 

Z ADB100T jest jeszcze jeden drobny problem i jeżeli nie ma na liście tunera DVB-T, to żeby być pewnym, że wszystko jest ok: zamknij system (odpowiednia opcja w E2PPanel) i wyłącz wszystko z prądu na kilka sekund. Po ponownym włączeniu, jeżeli zainstalowałeś co trzeba, tuner powinien być wyświetlany na liście. Jeżeli ciągle nie ma, to czegoś nie zainstalowałeś ... albo tuner nie działa bo się zepsuł albo ma inną elektronikę w środku (z lektury forum wynika, że mogło być więcej wersji ADB100T).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy da się zmienić lokalizacje zapisu pliku epg.dat lub całkowicie go wyłączyć ? zajmuje niepotrzebnie około 10MB w NAND, oraz drugie pytanie czy wystarczy dopisać do rc.users mount /dev/sda1 /hdd żeby montowało pena przy starcie ? czy jak nie będzie pena w usb a będzie ten wpis to coś się stanie ? można jakoś dodać ten wpis do PP panel tak aby sobie montować i odmontowywać z pilota ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, dokładnie

 

zmieniłem z hdd na tmp w pliku mytest.py, jednak musiałem usunąć plik .pyo bo nie dało to efektu, co dziwne nie utworzył się nowy plik .pyo, może tak zostać ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zmienić do /tmp to @matzg Ci podał jak to zrobić bez edycji plików, które i tak podmieniane są podczas aktualizacji OpenPLi.

Należy też pamiętać iż /tpm do nie śmietnk w powietrzu a cała wolna pamięć RAM. Jak tam zapiszemy sobie np. 10MB EPG Cache to tyle mniej RAMu będzie miał system do dyspozycji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny nie jest.

Wszystko będzie OK jak będzie restart odbiornika. Jak restart GUI to właduje plik do /ram

Możesz zrobić sobie skrypt i wrzucić do /etc/cron/minutely/ (atrybuty 755)

#!/bin/sh

if [ -e /tmp/epg.dat ]; then
rm /tmp/epg.dat
fi

 

niestety, nie usuwa mi tego pliku po restarcie GUI, jak sprawdzić czy cron jest włączony ? stworzyłem plik w notatniku, usunąłem rozszerzenie txt i wkleiłem to co podałeś i nadałem atrybuty temu plikowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, nie usuwa mi tego pliku po restarcie GUI, jak sprawdzić czy cron jest włączony ? stworzylem plik w notatniku, usunalem rozszerzenie txt i wkleilem to co podałeś i nadałem atrybuty temu plikowi

 

Użyłeś złego edytora. Notatnik się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest już jakiś sposób na problem pilota na białym statycznym tle z napisami ? na pewno każdy wie o co mi chodzi, także czy są już jakieś prace nad rozwiązaniem tego problemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak jest np. reklama playa albo info vod z polsatu lub np. logo nsport w nocy, wtedy pilot nie reaguje, czy ktoś wie już czego tak się dzieje ? nie mów "tux" ,że nie spotkałeś się z tym problemem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak jest np. reklama playa albo info vod z polsatu lub np. logo nsport w nocy, wtedy pilot nie reaguje, czy ktoś wie już czego tak się dzieje ? nie mów "tux" ,że nie spotkałeś się z tym problemem ??

 

Przenieś testowo swój dekoder gdzieś dalej od TV, np. w bok. Pewnie masz od niego zakłócenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cybixon

Mam problem z obrazem. Dekoder normalnie odpala, wszystko sie wczytuje, normalnie są wszystkie kanały, ale jak klikam na obojętnie który, to ładuje sie ten dolny pasek po czym znika i nie ma kompletnie obrazu. Liczę na szybką pomoc bo chcialbym obejrzec mecz.

 

P.S. Działa tylko TV Polonia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość future0

Ok dzięki zaraz poczytam. A czy takie zwiechy, zatrzymanie obrazu i chodzący pingwin mogą być spowodowane oscamem? Przez miesiąc na 9705 żadnej zwiechy, od przedwczoraj testuje 9787 i zwiecha nastąpiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...