Skocz do zawartości

Pomoc dla świeżaka


Gość jordan87

Rekomendowane odpowiedzi

@j00zek - zgadza się :)

Przy czym ciekawi mnie ten parametr bo jak jest w granicach 1-127 to pójdzie spać (z krokiem co 1 zwiększa się o 5 sekund czas do uśpienia), a w granicach 128-253 będzie częściej lub mniej parkował głowice. Przy 254 ma wyłączone wszystko i NIE MA PRAWA iść spać. Ciekawe czy ten HDD ma APM, a jak ma to ciekawe jak ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@j00zek - zgadza się :)

Przy czym ciekawi mnie ten parametr bo jak jest w granicach 1-127 to pójdzie spać (z krokiem co 1 zwiększa się o 5 sekund czas do uśpienia), a w granicach 128-253 będzie częściej lub mniej parkował głowice. Przy 254 ma wyłączone wszystko i NIE MA PRAWA iść spać. Ciekawe czy ten HDD ma APM, a jak ma to ciekawe jak ustawione.

 

Informacja o tym jest w poście na poprzedniej stronie.

 

http://forum.xunil.pl/index.php/topic,82.msg29682.html#msg29682

 

tutaj wycinek:

 

GraterliaOS:~# hdparm -B /dev/sdb

/dev/sdb:
APM_level      = 128

 

obecnie nie zadziałało już echo "- - -" > /sys/class/scsi_host/host0/scan

po restarcie też już dysku nie wykrywa :/

 

wieczorem go odepnę i zobaczę co tam się narobiło. Ale powoli wskazuje że to coś więcej niż tylko ewentualne usypianie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zember

Użyłeś jednego CODE a nie pojedyńczych dla każdego z poleceń. Wybacz :)

 

Teraz do rzeczy. W PDF tego dysku jest:

High-capacity storage for notebook PCs and mobile applications

Wniosek - dysk dla urządzeń mobilnych!

GraterliaOS:~# hdparm -B /dev/sdb

 

/dev/sdb:

APM_level      = 128

Poziom 128 to maksymalny, agresywny tryb oszczędzania. Wiąże się to z usypianiem HDD (praktycznie całkowitym z zatrzymaniem silnika włącznie) oraz parkowaniem głowic nawet jak nie jest to wyraźnie konieczne. Biorąc pod uwagę do czego został zaprojektowany ten HDD jest to logiczne ustawienie.

Zalecam jak najszybciej dodać do rc.local wpis:

/sbin/hdparm -B 254 /dev/sda # sda to dysk, którego dotyczy wpis

Powinno to raz na zawsze załatwić problem usypiania HDD ponieważ, OpenPLi używa opcji -S, która jest niezależna od -B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze to aktualizacja,

 

posiedziałem nad sprzętem, wczoraj wieczorem i wygląda to następująco:

 

@j00zek

sprawdź później datę modyfikacji pliku /hdd/aqq.sh ona Ci powie kiedy się wywalił. Może się przydać.

 

godzina zapisu 11:01 czyli 2,5h po ropoczeciu

 

dodałem wpis:

 

/sbin/hdparm -B 254 /dev/sda

 

parametr się zmienił

 

GraterliaOS:~# hdparm -B /dev/sda

/dev/sda:
APM_level      = 254

 

 

pobawiłem się chwile dyskiem, wyglądało ok po pewnym czasie stwierdziłem ze wyświetlę na konsole plik "cat epg.dat" wyświetlało aż dostałem io error albo read error i dysk znikł. Było to może 5 min po uruchomieniu wydaje mi się ze to są błędy transmisji coś tam się dziej na kablu. Dysk przetestowałem hd tune i jakimiś narzędziem hitachi i wszystko z nim ok. Za to kabel to sami oceńcie i nie mam możliwości jego wymiany.

 

Jak umieszczamy obrazki na forum?

 

Myślę że to kable labo coś z lutami. Pozostaje mi chyba tylko zewnętrzna kieszeń na USB. Może jakąś polecacie?

2hmmz45.thumb.jpg.727f02f26149bc7b30c6eee398d8624d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w odzyskaniu skasowanych plików(udostępniłem filmy na pc aby oglądać w nboxie ,przez przypadek dałem usuń w nboxie i usunęło pliki na kompie)

Na kompie pokazał się folder .Trash. ale nie widać pod windowsem ani w nboxie plików same foldery.

Jak mogę je odzyskać :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,Ale dałem usuń  na nboxie,a pliki były udostępnione z pc(na pc gdzieś dalej są bo zajmuje miejsce na dysku. A folder (.Trash) na pc zajmuje 0 ale jak go chcę skopiować wtedy pisze ile zajmuje ,czyli wszystkie pliki tam są tylko i ich nie widać pod win.

(próbuje właśnie na pc program do odzyskiwania)

 

a jeszcze jedno jak dałem usuń w nboxie to po chwili wyskoczyło że na razie można usunąć tylko przez kosz!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam włączone pokazywanie ukrytych plików (są tylko puste foldery brak w nich plików video)

Folder .TRASH zawiera 0 plików/0 folderów 0 bajtów a jak dam kopiuj ten folder to zajmuje ponad 40 gb czyli filmy tam muszą być?!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folder .trash ma kropkę na początku,a foldery w nim nie mają i są "puste"

.trash/foldery z tytułami i folder movie /w movie/znowu .trash/sharename/w nim znowu te same foldery z tytułami  i folder movie w nim .trash i tak w kółko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(mogę prośić o jaśniejsze wytłumaczenie jak wylistować)  :(właśnie ściągam linux live !Tuner ma Linuxa ,Pliki były na Pc udostępnione na tuner , w tunerze dałem usuń/skasuj wyskoczyło że usunąć można na razie tylko przez kosz i znikły ale są chyba niewidoczne w folderze .Trash na Pc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jak napisał @j00zek. W wierszu poleceń powinny być te pliki. Jak nie będzie to musi być coś mocno nie halo. Może też być tak (ale nie musi), że istnieją dwa foldery .trash. Dwa bo Linux (Unix) przyjmie nazwę .Trash i .trash jako dwie osobne, a Windows wtedy się pogubi.

Jednak póki co to wróżenie z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, doczytałęm od początku. Z poniższego cytatu  wynika, ze musisz się pożegnać z tymi plikami, jeśli żaden program recovery nie działa.

 

when you're on XP and delete that network storage files....they will gone ( my problem too  )

when you're on ubuntu and do the deletion......the deleted files will be hidden on .Trash-username folder ( this can be restored )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeskanuje jeszcze raz programem do odzyskiwania(dam dokładniejsze szczegółowe  skanowanie pewnie potrwa cały dzień ale co mi zostało? :(

dalej skanuje i nic nie znalazło (ale próbowałem kopiować ten folder .trash i pokazuje mi co kopiuje (tytuły ile zajmuje i rozszerzenie avi.normalnie jakbym kopiował filmy czyli one dalej tam są (po skopiowani dalej ich nie widać???????? ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, proszę podpowiedz jeszcze jaką wartość parametru ustawić dla dysku w tunerze?

 

Studiując hdparm znalazłem taki wpis:

 

hdparm -B 254 /dev/sda

 

Po jego wykonaniu ustawiło się 254.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

254 - wyłącz wszelkie oszczędzanie energii. Czyli z tym parametrem HDD będzie czuł się super a OpenPLi powinno go położyć spać po zadanym czasie.

Przy czym hdparm -B xxx ustawi dane tylko na czas pracy systemu. Po odcięciu zasilania wyzeruje Ci sie ten parametr. Dlatego zalecam dopisać wpis do rc.local

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKASOWANE PLIKI(.TRASH)

dalej skanuje i nic nie znalazło (ale próbowałem kopiować ten folder .trash i pokazuje mi co kopiuje (tytuły ile zajmuje i rozszerzenie avi.normalnie jakbym kopiował filmy czyli one dalej tam są (po skopiowani dalej ich nie widać???????? ???

A JESZCZE JEDNO JEST FOLDER .TRASH/WCHODZĄC DALEJ W MOVIE JEST ZNOWU .TRASH I TAK SAMO DALEJ I DALEJ MOŻE TRZEBA SKASOWAĆ KROPKI PRZY TYCH WSZYSTKICH FOLDERACH .TRASH?

PYTAM BO NIE WIEM CZY WTEDY ICH NIE STRACĘ NA ZAWSZE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj już nie sprawdzę nie ściągną mi się linux jutro będę próbował.(na razie się jeszcze skanuje (odzyskiwanie plików)

a jeszcze jedno w tunerze jak kasowałem jakiś  folder to pisało tak:

Nie można przenieść do kosza(Errno2)No such file or directory (media/net/.Trash'

Niestety usuwanie katalogów możliwe(na razie)tylko przez kosz. Tak samo chyba pisało wtedy jak kasowałem folder(udziały sieciowe)z filmami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Man taki problem z BSLA 2 głowice.

Jak ustawie nagrywanie to się pieknie nagrywa gdy przestawie na inny kanał tuner dostaje zielonki i się w kółko restartuje aż do zakonczenia nagrania.a teraz tak mam ustawione 2 tunery do nich idą 2 osobne kable w systemie ustawiałem głowica a,b auto i nic to nie pomaga instalacje mam na pendrivie, jak włącze open pli z nand to wszystko pięknie działa czyli nagrywam i moge skakać po kanałach. dodam ze wymieniałem na nową głowice bzzb i dzieje się tak samo nie mam już siły i pomysłów do tego,bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety usuwanie katalogów możliwe(na razie)tylko przez kosz.

 

Jeżeli nie da się usunąć, to jest jakiś błąd w strukturze systemu plików. NTFS czy FAT32?

 

Odpal Total Commandera, wyłącz opcję "Use long filenames" w konfiguracji i spróbuj wtedy gdzieś to skopiować albo tam zajrzeć.

 

PS. Zakładam, że próbując skopiować, kopiujesz ta na jakąś inną partycję?

 

Jak ustawie nagrywanie to się pieknie nagrywa gdy przestawie na inny kanał tuner dostaje zielonki i się w kółko restartuje aż do zakonczenia nagrania.

 

1. Pisowania!!!!!

2. Gdzie crashlog?

3. Co podaje ls -al /dev/dvb/adapter0/?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

System plików NTFS ,w TC po wyłączeniu Use long filenames nadal to samo .(pusto w folderach a kopiuje się z zawartością)

Pliki zawsze kopiuje na inną partycję.

Nazwy plików są za długie i pewnie dlatego nie można odczytać(jest jakaś możliwość,jakiś program)jest za dużo folderów w folderze?jest gdzieś koniec ale ostatniego folderu nie da się otworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(pusto w folderach a kopiuje się z zawartością)

 

Kopiuje się z zawartością, czyli na dysku docelowym ubywa miejsca?

 

Jeżeli  tak, to skopiuj wszystko i zacznij operować na kopii. Pozmieniaj nazwy folderów na jednoznakowe. Przeniś coś z głębin do katalogu głównego. Może w końcu pojawi się jakiś plik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawie nagrywanie to się pieknie nagrywa gdy przestawie na inny kanał tuner dostaje zielonki i się w kółko restartuje aż do zakonczenia nagrania.

 

2. Gdzie crashlog?

 

witam

sorki jestem trochę zielony i odp. mi na pytanie

Gdzie znajde ten crashlog ?

 

3. Co podaje ls -al /dev/dvb/adapter0/?

co to jest  i gdzie to znajdę nie jestem tak obeznany.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crashlog - u mnie w /hdd, ale formalnie to domyślnie jest chyba w /media/hdd ... a to nie zawsze to samo. Tylko trzeba poklikać trochę pilotem i włączyć - w tej chwili nie pamiętam gdzie jest ta opcja w menu ustawień.

 

A drugie ... to komenda jaką masz wydać po zalogowaniu się na konsolę przez SSH lub telnet używając np. putty.

 

Rozumiem, że to wątek dla świeżaka, ale takie rzeczy można znaleźć na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po skonfigurowaniu do końca ESI88 postanowiłem zrobić kopię zapasową. Jakie było moje zdumienie gdy okazało się że katablog temp kopiowany na hdd zajmuje ponad 3GB. Mianowicie mam 2 pliki core w katalogach: dev i dev.static zajmujące po dokładnie 1 572 778KB oba. Sprawa nie była by dziwna gdyby oba nie znajdowały się na partycji o wielkości 1GB a system pokazuje zajętość 170MB. Jak podejść do tego feleru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...