Skocz do zawartości

Pomoc dla świeżaka


Gość jordan87

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm... Dało się wchodzić po FTP a nie dało po SSH. Trochę bez sensu to. SSH w ogóle pytało o dane do logowania?

 

System pewnie Ci działa i problemem jest tylko dostęp do niego?

 

Ściągnij ze strony paczkę z systemem do instalacji na pendrajwie. Wyciągnij z paczki passwd i podmnień. Możesz użyć DreamExplorera jak masz zainstalowanego. Jak nie masz, to znajdź jakiś pendrajw, zainstaluj na nim system, podmontuj NAND z konsoli, podmień plik i odpal z NAND.

 

PS. Czym edytowałeś passwd? Nie podmieniło Ci znaków końca linii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, to w SSH można bardzo łatwo wyłączyć dostęp roota. Poza tym można wszędzie blokować dostęp bez hasła. Serwer ftp nie musi korzystać z systemowej bazy użytkowników (czyli z passwd). Natomiast w domyślnej konfiguracji GOS nie ma wspomnianej blokady ani osobnych kont użytkowników dla różnych programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki tuner, jak ustawiasz, co jest w pliku timers.xml po ustawieniu i przełączeniu w moderate

esi-88; wchodzę na epg  - znajduje program który mnie interesuje - zielony - typ planowanego zadania ustawiam na "przelacz" - i potwierdzam OK; w timers jest ze wykonano zadanie poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś mnie, ja się nie pytałem co widzisz w gui ale co jest zapisane w pliku timers.xml on jest w /etc/settings i z niego korzysta moderate aby obudzić tuner o właściwym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cat /etc/enigma2/timers.xml
<?xml version="1.0" ?>
<timers>
<timer begin="1423605900" end="1423605900" serviceref="1:0:1:390A:32C8:13E:820000:0:0:0:" repeated="0" name="Top Gear 22" description="Top Gear 22 (Top Gear 22), Wielka Brytania, 60', odc. 3 Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May wracają z kolejną porcją motoryzacyjnych przygód. Prowadzący są bardzo krytyczni, a sprawdzane samochody poddają rozmaitym próbom. W każdym odcinku zaskakują pomysłami." afterevent="nothing" eit="15725" location="/hdd/movie/" tags="" disabled="0" justplay="1" always_zap="0" zap_wakeup="always" rename_repeat="1" descramble="1" record_ecm="0">
</timer>
<timer begin="1417978800" end="1417978800" serviceref="1:0:1:3DCD:640:13E:820000:0:0:0:" repeated="0" name="MasterChef" description="Finał, Polska 2014, odc. 14-ost. Finałowa trójka kucharzy stanie do ostatecznej walki o zwycięstwo. W studiu będą ich wspierać najbliżsi oraz uczestnicy, którzy zostali przez nich wyeliminowani i pożegnali się z programem w poprzednich odcinkach." afterevent="nothing" eit="11220" location="/hdd/movie/" tags="" disabled="0" justplay="1" always_zap="0" zap_wakeup="never" rename_repeat="1" descramble="1" record_ecm="0">
</timer>
<timer begin="1418056800" end="1418056800" serviceref="1:0:1:377B:44C:13E:820000:0:0:0:" repeated="0" name="T-Mobile Ekstraklasa" description="T-Mobile Ekstraklasa: mecz: Ruch Chorzów - Podbeskidzie Bielsko-Biała, piłka nożna (HD) " afterevent="nothing" eit="12520" location="/hdd/movie/" tags="" disabled="0" justplay="1" always_zap="0" zap_wakeup="never" rename_repeat="1" descramble="1" record_ecm="0">
</timer>
<timer begin="1423382100" end="1423382100" serviceref="1:0:1:390A:32C8:13E:820000:0:0:0:" repeated="0" name="Top Gear 22" description="Top Gear 22 (Top Gear 22), Wielka Brytania, 60', odc. 2 Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May wracają z kolejną porcją motoryzacyjnych przygód. Prowadzący są bardzo krytyczni, a sprawdzane samochody poddają rozmaitym próbom. W każdym odcinku zaskakują pomysłami." afterevent="nothing" eit="11995" location="/hdd/movie/" tags="" disabled="0" justplay="1" always_zap="0" zap_wakeup="always" rename_repeat="1" descramble="1" record_ecm="0">
</timer>
</timers>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo to widzę, że działa poprawnie.

ciężko powiedzieć czy wstał bo mi się przysnęło ;p sprawdzę to jeszcze raz koło 17.

 

EDIT

 

wiec sytuacja wygląda tak dekoder z głębokiego uśpienia przechodzi w tryb zwykłego uśpienia zamiast się uruchomić razem z TV (cec) i włączyć zaplanowane zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy wy też macie problemy z tym nowym oscamem ? Czasami długo zaskakuje kanał, a czasami gdy nie wyłączę tunera, to się zacina (trzeba przełączyć kanał albo zrobić oscam restart)

 

absolutnie nie. wgrane 10457 i nie ruszane od 8 dni, takich objawów nie mam,

osobna sprawa, że od 2 dni słyszę o problemach z oglądaniem kanałów szeroko rozumianych kanałów HD z plusem w nazwie, w wypadku posiadaczy kart seca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo to widzę, że działa poprawnie.

ciężko powiedzieć czy wstał bo mi się przysnęło ;p sprawdzę to jeszcze raz koło 17.

 

EDIT

 

wiec sytuacja wygląda tak dekoder z głębokiego uśpienia przechodzi w tryb zwykłego uśpienia zamiast się uruchomić razem z TV (cec) i włączyć zaplanowane zadanie.

 

Czyli moderate standby działa poprawnie. Ponieważ jest to budzenie z timera, nie może się wlaczyc tv i openpli przechodzi w standby. Ale zaprogramowane nagranie sie wykona. Tak ma działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo to widzę, że działa poprawnie.

ciężko powiedzieć czy wstał bo mi się przysnęło ;p sprawdzę to jeszcze raz koło 17.

 

EDIT

 

wiec sytuacja wygląda tak dekoder z głębokiego uśpienia przechodzi w tryb zwykłego uśpienia zamiast się uruchomić razem z TV (cec) i włączyć zaplanowane zadanie.

 

Czyli moderate standby działa poprawnie. Ponieważ jest to budzenie z timera, nie może się wlaczyc tv i openpli przechodzi w standby. Ale zaprogramowane nagranie sie wykona. Tak ma działać.

 

czyli nie można zrobić tego tak jak bym chciał? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bm... chyba nikt nie wie jak bys chcial. Poza tym zastanow sie. Wyobrax sobie, ze ustawisz nagrywanie o drugiej w nocy i co wlaczy ci sie tv. po budka niezapomniana

jak się ustawia typ planowanego zadania na przełącz to pojawia się opcja "obudz odbiornik do zaplanowanego zadania"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bm... chyba nikt nie wie jak bys chcial. Poza tym zastanow sie. Wyobrax sobie, ze ustawisz nagrywanie o drugiej w nocy i co wlaczy ci sie tv. po budka niezapomniana

 

Ja załapałem, że kolega kiso właśnie tego chce, żeby mieć pobudkę ;)

 

Można by przeanalizować plik timers.xml i zacząć analizować kolejne znaczniki typu justplay, itd. Ale z ciekawości sprawdziłem coś takiego: tuner w standby i opcja "tylko przełącz" i wybudziło tuner i włączyło TV przez CEC. Czyli gdyby ustawić wybudzanie z moderate ze względu na timer na czas o 5 minut (2 minuty) wcześniej niż tam ustawiony, to w tym czasie OpenPLi by się uruchomiło i zatrzymało w Standby. A potem już pod kontrolą OpenPLi albo by się nagrywało bez wychodzenia ze Standby albo włączyłoby się wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla odważnego do testu ;)

 

w pliku /etc/cron/moderatestandby_on/60timerwakeup, w linii 37 dopisać co na zielono:

WakeupInSec=$(( $WakeupTime - $CurrentTime - 120 ))

Jak zadziała, jak Mickey wymyślił, to się poprawi w repozytorium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MUSTAPHA

Witam,

 

Posiadam problem natury takiej, ze niefortunnie przypisalem dwie funkcje pod jeden klawisz (up- strzałka w góre na pilocie) i teraz zamiast szybko  przełączyć na kanal np. 5 przy 6 -tym oglądanym, to wyskakuje mi manu z wyborem opcji. Znalazłem plik keymap.xml, ale nie udalo mi się w nim znaleźć wpisu

Przełącz w górę

Przełącz w dół

 

Co powinienem zmienić, usunać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MUSTAPHA

W Manu/Ustawienia/System/ Ustawienia przycisków

 

Edit:

 

Udało mi się naprawić funkcje. Wystarczyło ponownie przypisać złą funkcje temu samemu klawiszowi, co spowodowało usuniecie jej z przypisanej funkcji  ;)

 

Thx tux  :)

Poprawiono pisownię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bm... chyba nikt nie wie jak bys chcial. Poza tym zastanow sie. Wyobrax sobie, ze ustawisz nagrywanie o drugiej w nocy i co wlaczy ci sie tv. po budka niezapomniana

 

Ja załapałem, że kolega kiso właśnie tego chce, żeby mieć pobudkę ;)

 

Można by przeanalizować plik timers.xml i zacząć analizować kolejne znaczniki typu justplay, itd. Ale z ciekawości sprawdziłem coś takiego: tuner w standby i opcja "tylko przełącz" i wybudziło tuner i włączyło TV przez CEC. Czyli gdyby ustawić wybudzanie z moderate ze względu na timer na czas o 5 minut (2 minuty) wcześniej niż tam ustawiony, to w tym czasie OpenPLi by się uruchomiło i zatrzymało w Standby. A potem już pod kontrolą OpenPLi albo by się nagrywało bez wychodzenia ze Standby albo włączyłoby się wszystko.

 

chodziło mi o to, że podczas programowania "przełączenia" jest tam opcja czy budzić odbiornik czy nie i chciałbym gdy podczas programowania "przełączenia" wybiorę żeby odbiornik się włączył to nawet eśli będzie to 3 w nocy to ma się włączyć :)

 

 

Dla odważnego do testu ;)

 

w pliku /etc/cron/moderatestandby_on/60timerwakeup, w linii 37 dopisać co na zielono:

WakeupInSec=$(( $WakeupTime - $CurrentTime - 120 ))

Jak zadziała, jak Mickey wymyślił, to się poprawi w repozytorium

@j00zek pod zmianie w /etc/cron/moderatestandby_on/60timerwakeup działa to mniej więcej tak jak chciałem tylko jedyne co bym zmienił to gdy z moderate shutdown przechodzi w tryb zwyklego shut down to na te pare s wtyczka cec budzi tv a potem go usypia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tym co robi openpli nie zarządzają skrypty moderate, tylko openpli i jest to poprawne. TV jest budzony wtedy, kiedy ma się obudzić a nie po każdorazowym uruchomieniu openpli. I tak ma zostać. Jak ustawiłeś tryb włączenia, to openpli włączy o zadanej godzinie a nie 2 minuty wcześniej. P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tym co robi openpli nie zarządzają skrypty moderate, tylko openpli i jest to poprawne. TV jest budzony wtedy, kiedy ma się obudzić a nie po każdorazowym uruchomieniu openpli. I tak ma zostać. Jak ustawiłeś tryb włączenia, to openpli włączy o zadanej godzinie a nie 2 minuty wcześniej. P)

a nie można tego zrobić tak jak przycisk power na pilocie? naciskam i dekoder się budzi, wtyczka cec uruchamia tv i od razu leci jakiś kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem po co się denerwujesz... w GOS jest funkcja która pozwala włączyć kanał o określonej godzinie i przy moderate shutdown nie działa to do końca dobrze i gdy chce pomóc to usprawnić pisząc o tym tutaj i ewentualnie testując jakieś pomysły jak to "obejść" to dostaje odpowiedz, że mam nie kombinować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie zrozumiałeś jednej z moich poprzednich wypowiedzi.  Więc postaram się powtórzyć jaśniej. Jak tuner się obudzi z trybu moderate, uruchomi openpli a to przejdzie do trybu czuwania, to już skrypty moderate nie mają kontroli nad openpli. Tuner został wybudzony 2 minuty przed zaplanowanym zadaniem. Openpli przeszło w tryb czuwania. To openpli ma wykonać resztę.

 

Mam nadzieję, że jest to teraz jasne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pliku /etc/cron/moderatestandby_on/60timerwakeup, w linii 37 dopisać co na zielono:

WakeupInSec=$(( $WakeupTime - $CurrentTime - 120 ))

Jak zadziała, jak Mickey wymyślił, to się poprawi w repozytorium

 

to jeżeli to jest jedynym wyjściem z tej sytuacji to potwierdzam, że ten sposób działa.

dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem, od jakiegoś czasu,  z nagrywaniem materialow .fly z poziomu IPTVPlayer - błąd pobierania.

Gałąź release - aktualna, enigma2-plugin-iptvplayer-full - 54.07.06.00.

Ustawienia pluginu - włączone buforowanie tylko m3u8, domyślny odtwarzacz gstpplayer.

Dodam, iż z nagrywaniem innych rozszerzeń nie mam problemu.

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy wy też macie problemy z tym nowym oscamem ? Czasami długo zaskakuje kanał, a czasami gdy nie wyłączę tunera, to się zacina (trzeba przełączyć kanał albo zrobić oscam restart)

 

absolutnie nie. wgrane 10457 i nie ruszane od 8 dni, takich objawów nie mam,

osobna sprawa, że od 2 dni słyszę o problemach z oglądaniem kanałów szeroko rozumianych kanałów HD z plusem w nazwie, w wypadku posiadaczy kart seca.

 

W takim razie u mnie coś musi być nie tak.

 

Chciałbym się jeszcze dowiedzieć jak zainstalować IPTV player. Przy jednej z aktualizacji trzeba było go odinstalować, a teraz nie umiem znaleźć go w OPKG. proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie u mnie coś musi być nie tak.

 

Jeśli chodzi o długie zaskakiwanie kanału (przy założeniu poprawnej konfiguracji oscama), to teoretycznie funkcja chanelcache, która ma za zadanie przyśpieszać rozpoczęcie dekodowania kanału mogła paradoksalnie powodować opóźnienia dekodowania. Dlatego ta funkcja została "u nas" wyłączona (dodano możliwość jej włączania/wyłączania, domyślnie jest wyłączona) patchem w najnowszych wersjach, więc możesz je wypróbować, aczkolwiek patch nie jest jeszcze do dopracowany do końca. Ale to mogłoby mieć wypływ wyłącznie na to, natomiast nie ma mowy o zacinaniu się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chciałbym się jeszcze dowiedzieć jak zainstalować IPTV player. Przy jednej z aktualizacji trzeba było go odinstalować, a teraz nie umiem znaleźć go w OPKG. proszę o pomoc.

linijka opkg.conf dopisana?

 

Nieśmiało przypomnę, ze trzeba nic dopisywać, tylko wybrać z konfiguracji

 

Problem rozwiązany. Naprawiłem to przez dopisanie linijki.

 

W takim razie u mnie coś musi być nie tak.

 

Jeśli chodzi o długie zaskakiwanie kanału (przy założeniu poprawnej konfiguracji oscama), to teoretycznie funkcja chanelcache, która ma za zadanie przyśpieszać rozpoczęcie dekodowania kanału mogła paradoksalnie powodować opóźnienia dekodowania. Dlatego ta funkcja została "u nas" wyłączona (dodano możliwość jej włączania/wyłączania, domyślnie jest wyłączona) patchem w najnowszych wersjach, więc możesz je wypróbować, aczkolwiek patch nie jest jeszcze do dopracowany do końca. Ale to mogłoby mieć wypływ wyłącznie na to, natomiast nie ma mowy o zacinaniu się...

 

Wcześniej było ok, tzw. przed zmianami z oscamem.

Ten patch o którym mówisz, to jest w wydaniu relase czy test ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiało przypomnę, ze trzeba nic dopisywać, tylko wybrać z konfiguracji

Mam rozumieć że zapis:

UWAGA!

Powstało repozytorium iptvplayer dla uproszczonego zarządania wtyczką. Aby korzystać z repozytorium należy do opkg.conf (/etc/opkg) dopisać linię: src/gz iptvplayer http://graterlia.xunil.pl/iptvplayer

Repozytorium automatycznie jest aktualizowane co 1h o ile jest nowa wersja IPTVPlayer.

Dodanie repozytorium ułatwia aktualizację i zarządzanie wtyczką w GOS.

Pamiętaj równiez o odinstalowanu poprzednich paczek od IPTVPlayera ponieważ będą one powodować konflikt;

 

Jest nieaktualny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako nowy użytkownik ( dawniej posiadałem .. ) Graterlia. mam jedno pytanie. Jak zmienić aby z pilota strałkami prawo/lewo zmieniać głośność ??

Po zainstalowaniu pluginu assaignbutton tuner .... MULI. Tzn klikam na pilocie i ok 2 sekundy nic się nie dzieje... dopiero pozniej reaguje. W standardowym programie nie ma takiej opcji aby zmienić CISZEJ Głośniej.

 

 

Próbowałem w keymap.xml ale... coś mi nie wyszło. Tzn Teraz nie robi nic.

 

<map context="InfobarChannelSelection">

<key flags="mr" id="KEY_LEFT" mapto="volumeDown" />

<key flags="mr" id="KEY_RIGHT" mapto="volumeUp" />

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie działa... nie wiem czy to nie po moich modyfikacjach.

 

 

Dodatkowo pod klawiszem info otwiera mi się jakieś MEU instruujące co robi każdy klawisz na pilocie... Normalnienpowinno być infobar ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...