Skocz do zawartości

Pomoc dla świeżaka


Gość jordan87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kiedyś był miernik sygnału w ustawienia / wyszukaj / wyszukiwanie kanałów - miernik poziomu sygnału.

 

 

A może jest jakaś wtyczka do zainstalowania, to poproszę nazwę.

 

 

Przestały mi działać kanały HD  na nboxie BSKA na większości kanałów, system aktualizowałem, listę też - nic nie pomogło.

Chciałem sprawdzić ustawienie anteny, bo być morze wiaterek poruszał, i dla tego potrzebuję tego miernika.

 

Edycja: Poprawione najważniejsze błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starszej wersji OSCAMa byla taka śliczna zakładka z livelogiem, i z opcją zaznaczania kolorem wyszukanych sekwencji, w nowszych oscamach livelog jest na stronie głównej i kolorowania już nie ma.  Z tego co znalazłem w sieci zakładkę można utworzyć tylko w czasie buildu oscama.

 

Jest szansa na powrót zakładki live log ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starszej wersji OSCAMa byla taka śliczna zakładka z livelogiem, i z opcją zaznaczania kolorem wyszukanych sekwencji, w nowszych oscamach livelog jest na stronie głównej i kolorowania już nie ma.  Z tego co znalazłem w sieci zakładkę można utworzyć tylko w czasie buildu oscama.

 

Jest szansa na powrót zakładki live log ?

 

nie wiem jakich wersji używasz, skoro "nasze" z forum mają zakładkę livelog cały czas.

w tej chwili na domowym odbiorniku używam 10107 "nousb" które livelog jak najbardziej ma

specjalnie sprawdziłem skrypty, czy przez przypadek w którejś z wersji gdzieś nie wyłączam livelog, ale nie.

być może używasz starej "skórki", która jest nie dostosowana do nowych wersji oscama?

 

r9300 livelog nie ma, owszem kiedyś na własne potrzeby robiłem specjalne/testowe 9300, z przenoszonymi zmianami z nowszych wersji, w tym z nowym webif, ale praca nad tą wersją została zakończona gdzieś w okolicy przeniesienia zmian z 95xx, i ta wersja nigdy nie była zalecana, ze względu na ryzyko niestabilności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie wiem jakich wersji używasz, skoro "nasze" z forum mają zakładkę livelog cały czas.

w tej chwili na domowym odbiorniku używam 10107 "nousb" które livelog jak najbardziej ma

specjalnie sprawdziłem skrypty, czy przez przypadek w którejś z wersji gdzieś nie wyłączam livelog, ale nie.

być może używasz starej "skórki", która jest nie dostosowana do nowych wersji oscama?

 

r9300 livelog nie ma, owszem kiedyś na własne potrzeby robiłem specjalne/testowe 9300, z przenoszonymi zmianami z nowszych wersji, w tym z nowym webif, ale praca nad tą wersją została zakończona gdzieś w okolicy przeniesienia zmian z 95xx, i ta wersja nigdy nie była zalecana, ze względu na ryzyko niestabilności.

 

 

Instaluję image który jest do pobrania ze strony głównej. Potem z menu dekodera instaluję webinterface. wrzucam swoje ustawienia (tzn kopiuję pliki .conf .dvbapi .server .services .servid .user)Wersja którą widzę to "OSCAM 1.20-unstable_svn build r9300"

Wszystko to dla dekodera UHD88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instaluję image który jest do pobrania ze strony głównej. Potem z menu dekodera instaluję webinterface. wrzucam swoje ustawienia (tzn kopiuję pliki .conf .dvbapi .server .services .servid .user)Wersja którą widzę to "OSCAM 1.20-unstable_svn build r9300"

Wszystko to dla dekodera UHD88

 

czyli używasz tylko 9300 posiadającej webinterface, a 9300 "livelog", z filtrowaniem, kolorowaniem, itd., nie posiada, livelog wprowadzono w nowszych od 9300 wersjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale sam pisałeś że " "nasze" z forum mają zakładkę livelog cały czas."

Tzn że muszę sobie podmienić binarkę sam ?

Wydawało mi się że wszystko będzie w najnowszym buildzie :D

 

musisz sobie sam, najlepiej wgrywając jako oscam_user, zgodnie z instrukcjami na forum, w IRAQ

 

9300 jest wersją, którą po b. długich testach uznaliśmy za standardową, stabilną i dlatego jest używana jako standardowa w systemie

aktualne wersje, są w wstępnych testach, jeśli je przejdą, to najpierw zostaną wrzucone w linie test, a potem ewentualnie zastąpią 9300 w linii stabilnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jasne , wielkie dzięki !

 

==================

edit:

co robię źle ? Nie mogę odpalić oscam_usera

1) ściągam plik z forum oscam-r10108-qboxhd-multipatch_v4-multirevert_v2-libusbd-nodebug

1.5) wypakowujesz plik z archiwum,

2) zmieniam nazwę binarki na oscam_user

3) /etc/init.d/softcam stop

4) kopiuję oscam_user do /usr/bin i nadaję uprawnienia 755

5) /etc/init.d/softcam start

 

i nic. oscam umarł full_status zwraca

 

Oscam is stopped

 

cat: can't open '/tmp/oscam/oscam.version': No such file or directory

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uruchamiam dowolnego oscama poprzez wtyczkę AlternateSoftcammanager. Wrzucasz interesujące Cię wersje w jednym własnym katalogu, konfigi w drugim i wybierasz z pilota, który akurat ma działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po 1,5 roku postanowiłem wgrać na swojego nbox czysty soft oraz sformatować dysk. Mam pewien problem otóż po sformatowaniu dysku "ginie" mi gdzieś 3.7GB.

Przed sformatowaniem sprawdzałem dysk poleceniem df - h a następnie poleceniem fdisk -l, rozmiar dysku wynosił odpowiednio 232.8GB oraz 232.9G.

Teraz po sformatowaniu  (formatowałem zarówno na ext3 jak i ext4) wynosi 229.2GB, dodatkowo zajęte jest na dzień dobry 187 MB, a dostępność miejsca to zaledwie 217.4GB skąd to wynika

 

Device     Boot Start       End   Sectors   Size Id Type
/dev/sda1           8 488392064 488392057 232.9G 83 Linux

 

natomiast df -h wyrzuca

Filesystem                Size      Used Available Use% Mounted on
/dev/root                60.0M     34.7M     25.3M  58% /
tmpfs                    47.9M         0     47.9M   0% /ram
/dev/root                60.0M     34.7M     25.3M  58% /dev.static
tmpfs                    47.9M         0     47.9M   0% /dev
tmpfs                    47.9M         0     47.9M   0% /dev/shm
tmpfs                    47.9M     16.0K     47.9M   0% /tmp
/dev/sda1               229.2G    187.1M    217.4G   0% /hdd

 

Dodam, że 1,5 roku temu zainicjowałem dysk i sformatowałem z menu Graterlia, a teraz z konsoli.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miejsce zajmuje kronika systemu ext3/4. Mój dysk 1TB po formacie na ext4 z tego co pamiętam miał zajęte 18GB.

 

Wydaj polecenie:

 

tune2fs -m 0 /dev/sda1

 

Po tym zabiegu odzyskałem 46GB miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie po wydaniu polecenia tune2fs -m0 , zwiększyło się dostępne miejsce, natomiast dalej pokazuje że dysk ma 229.2GB a przed formatem pokazywało 232.9GB

 

Filesystem                Size      Used Available Use% Mounted on
/dev/sda1               229.2G    187.1M    229.0G   0% /hdd

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk ma być tylko do filmów.

Zastanawia mnie jednak nadal jedna sprawa, polecenie df -h zwraca 229.2GB (przed formatem 232.8GB) a polecenie fdisk -l 232.9GB, gdzie zginęło 3.6GB?

W lutym instalowałem dysk w innym dekoderze przy użyciu kreatora z systemu (inicjalizacja, format), i w tym dekoderze nie zarezerwowało mi miejsca na kronikę plików, a df -h i fdisk zwracają zbliżone wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zainstalowałem dziś najnowsze wydanie gos do bsla.Wszysto pięknie chodzi ale jest jeden problem mianowicie tv nie wchodzi i nie wybudza się z trybu stand by.Może ktoś pomoże?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź ;).Byłem trochę zaskoczony bo w wersji którą do tej pory używałem nie było takich niespodzianek prawie wszystko czego potrzebowałem było w standardzie.A ta wersja jest rozczłonkowana i wszystko trzeba instalować.Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź ;).Byłem trochę zaskoczony bo w wersji którą do tej pory używałem nie było takich niespodzianek prawie wszystko czego potrzebowałem było w standardzie.A ta wersja jest rozczłonkowana i wszystko trzeba instalować.Pozdrawiam :)

 

Ale dzięki temu zajmuje mniej miejsca i szybciej chodzi. Nie wdając się w rozwlekłe tłumaczenia dlaczego tak jest, fakt że wtyczka (która jest raz na ruski rok używana, albo wcale) jest w systemie nie jest dla niego obojętny, upraszczając, "pochłania zasoby", pamięć i czas procesora, tylko przez fakt, że jest zainstalowana i potencjalnie do użycia w każdej chwili. Przemnóż to przez ileś wtyczek i... Z tego powodu system został tak pocięty na kawałki. Ktoś coś potrzebuje, to sobie dogra, ktoś nie potrzebuje, to funkcji nie ma, a odbiornik mu chodzi lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie pilota. Używam pilota Harmony skonfigurowanego na standardowego nboxa, a na ESI mam włączone miganie diodą. Czy to normalne, że po naciśnięciu przycisku dioda miga 2 razy? Nie wiem czy to wina Harmony, niestety nie mam oryginalnego pilota aby sprawdzić. Mam wrażenie że pilot jest słabo responsywny. Sprawdzam przeróżne konfiguracje opóźnień w GOSMgr, ale nie mogę znaleźć optymalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Podwójne mryganie może być związane z włączeniem funkcji mrygania we wtyczce frontpanel.

- nie wiem co masz na myśli pisząc pilot jest słabo represywny, ale ustawienia opóźnień służą usunięciu podwójnych przeskoków.

- nie wiem jakiego masz pilota harmony, ale w nim też się ustawia opóźnienia, przynajmniej w 650 i wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autokorekta. Chciałem napisać responsywny, choć to chyba też złe słowo. Mam wrażenie że dekoder mógłby reagować szybciej na naciśnięcia przycisków i dodatkowo niepokoi mnie podwójne mrugnięcie. Mam w Harmony opóźnienie Inter-key, ale ustawiłem na zero.

 

Edit: No tak, nie używałem mrugania w Twojej wtyczce, tylko we Frontpanel. Po wyłączeniu we Frontpanel i włączaniu w GOSMgr - Icon 1 jest tak jak chciałem i pojedynczo. Dlaczego ta funkcjonalność jest zdublowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam BZZB i od pewnego czasu mam problem z brakiem sygnału z satelity!  Oprogramowanie GOS instalowane z pilota stabilne na bieżąco aktualizowane.  Po włączeniu  tunera mam sygnał, ale jak wyłącze do czuwania i ponownie włączę sygnału brak. Czasem restart całego tunera pomaga a nieraz muszę wyłączyć system później z prądu,  odczekać parę minut i jest ok. System siedzi w nand. Zainstalowałem OPLi 8.3.0  na pen i tego problemu brak.  Wygląda to tak ze po wyjściu z czuwania głowica nie wstaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego po ostatniej aktualizacji listy kanałów cała kolejność została zmieniona. Każdy nauczył się układu jaki był, a tu nagle taka zmiana.

Dodatkowo po co jest taki przedział w liście kanałów (patrz załącznik). Oznacz on, że po nim znajdują się tylko kanały SD ? Lecz tak nie jest gdyż przed przedziałem też znajdują się kanały SD. To jest niezrozumiałe

 

 

 

@EDIT

Obrazek muszę załączyć w innym miejscu gdyż otrzymuję błąd:

 

Fatal error: Allowed memory size of 94371840 bytes exhausted (tried to allocate 18432 bytes) in /home/xunil/www/forum/Sources/Subs-Graphics.php on line 412

 

@EDIT2

Poprawiłem obrazek.

CIMG7248_Kopiowanie.thumb.JPG.8ed683b68d57a7e74de79036f0f5b77a.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...