Skocz do zawartości

Pomoc dla świeżaka


Gość jordan87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pogrzebałem sobie trochę w fstabie, bo dysk nie chciał się montować do /hdd gdy fs był ext4, coś źle wpisałem chyba, bo teraz przy starcie nbox'a mam komunikat na wyświetlaczu FS test noOk i na tym stop. Jest jakieś rozwiązanie tego problemu? Edytowana linia dotyczyła wyłącznie dysku i jego punktu montowania, pozostałe były niezmieniane, jedyny pomysł jaki przychodzi mi do głowy to wypięcie dysku i edycja fstaba raz jeszcze (o ile os wystartuje).

 

Jak dla mnie masz błąd systemu plików. Ale mogę się mylić, bo takiego komunikatu jak podałeś GOS nie generuje na wyświetlaczu. Najpierw dokładnie przeczytaj komunikat a potem użyj opcji "szukaj" na forum.

 

Jeżeli komunikat jednak jest dobrze spisany ... to masz jakąś starą wersję systemu.

 

PS. Jeżeli uważasz, że masz błędy w fstabie, to załącz go na forum. Niestety ciężko to ocenić wyłącznie na podstawie Twojej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pojawia się komunikat z bootloadera (uboot freebox), później nbox i loading, następnie że startuje sieć i sshd, kolejny komunikat to FS test noOK. Problem zaczął się po zmianie linii dot. hdd w fstab i restarcie tunera.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad2 → wykonane OK - wniosek → zalogować się po SSH i naprawić błędy na HDD.

 

Właśnie jakbym mógł się dostać po ssh to naprawiłbym to od razu  :P Pomimo komunikatu Network init i Sshd jeszcze przed tym błędem, sieć nie wstaje, na switchu mam info że link down.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@newbe:

 

Odłącz dysk i sprawdź czy system w ogóle wstanie.

 

Jeżeli tak, to dopisz do /etc/sysctl.conf linię:

fscheck=off

I podłącz dysk. Po uruchomieniu ... o ile się uda, odmontuj dysk i sprawdź system plików. Przestaw wpis w sysctl na on.

 

Jeżeli nie: Jeżeli masz system w NAND to postaw na pendrive, odpal z PENa, podmonyu NAND i popraw co trzeba. A jeżeli masz już na PENie to podmontuj go po jakiegoś linuksa i popraw co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za być może lamerskie pytanie ale w jaki sposób mogę bezpiecznie odinstalować plugin IPTV? Po prostu nie potrzebuję tego i chcę zwolnić trochę pamięci w NAND w UHD-88.

W opkg tego nie widzę a jak robię to z GUI i wchodzę we wtyczki to dostaję komunikat że zostało tylko 5mb wolnej pamięci i nic się nie da zrobić.

Mogę to ręcznie wywalić przez FTP z usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/IPTVPlayer ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ma jakiś związek z dzisiejszą aktualizacją ale od dziś nie mogę nic odtworzyć z dysku. Próba odtworzenia czego kolwiek bez względy jakim playerem kończy się pingwinkiem i brakiem reakcji na pilota.

 

Dodam że próba robiona na nowych jak i starych nagraniach. Tuner nagrywa poprawnie gdyż po skopiowaniu nagrania na komputer odtwarza się bezproblemowo.

 

Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie mogę pobrać update? Mam komunikat :Downloading http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/sh4/Packages.gz.

Downloading http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/adb5800xx/Packages.gz.

Collected errors:

* opkg_download: Failed to download http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/sh4/Packages.gz, wget returned 4.

* opkg_download: Failed to download http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/adb5800xx/Packages.gz, wget returned 4.

 

 

Co mogę zrobić w tej sytuacji?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja na początku zainstalowałem aktualizację, a następnie przeczytałem o tym:

 

UWAGA! Przed aktualizacją należy wykonać w terminalu:

opkg remove --force-depends enigma2-i18n-pl enigma2-i18n-en enigma2-plugin-openwebif-i18n-pl graterlia-manager-i18n-en graterlia-manager-i18n-pl

 

UWAGA! Jeżeli dalej masz problem wykonaj w terminalu:

opkg remove --force-depends enigma2-i18n.pl enigma2-i18n.en enigma2-plugin-openwebif-i18n.pl graterlia-manager-i18n.en graterlia-manager-i18n.pl

 

Co się stanie jeżeli tego nie wykonałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja na początku zainstalowałem aktualizację, a następnie przeczytałem o tym:

 

UWAGA! Przed aktualizacją należy wykonać w terminalu:

opkg remove --force-depends enigma2-i18n-pl enigma2-i18n-en enigma2-plugin-openwebif-i18n-pl graterlia-manager-i18n-en graterlia-manager-i18n-pl

 

UWAGA! Jeżeli dalej masz problem wykonaj w terminalu:

opkg remove --force-depends enigma2-i18n.pl enigma2-i18n.en enigma2-plugin-openwebif-i18n.pl graterlia-manager-i18n.en graterlia-manager-i18n.pl

 

Co się stanie jeżeli tego nie wykonałem ?

 

 

ja też tak poczyniłem i teraz mam E2 error. Idzie to jakoś odwrócić czy trzeba od nowa wszystko wgrywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja na początku zainstalowałem aktualizację, a następnie przeczytałem o tym:

 

UWAGA! Przed aktualizacją należy wykonać w terminalu:

opkg remove --force-depends enigma2-i18n-pl enigma2-i18n-en enigma2-plugin-openwebif-i18n-pl graterlia-manager-i18n-en graterlia-manager-i18n-pl

 

UWAGA! Jeżeli dalej masz problem wykonaj w terminalu:

opkg remove --force-depends enigma2-i18n.pl enigma2-i18n.en enigma2-plugin-openwebif-i18n.pl graterlia-manager-i18n.en graterlia-manager-i18n.pl

 

Co się stanie jeżeli tego nie wykonałem ?

 

 

ja też tak poczyniłem i teraz mam E2 error. Idzie to jakoś odwrócić czy trzeba od nowa wszystko wgrywać?

 

i moja pussss.... głowa też do kolekcji E2error bije w oczy aż szczypie ... problem u mnie taki ze nie mogę się połączyć z tunerem poprzez konsole ...

rozumiem, że pozamiatane ?  Nadmieniam, że mam gałąź release :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie  konsola odpala i komendy przyjmuje więc może obejdzie się bez ponownego wgrywania wszystkiego a nawet pena gdzieś przesiałem a nie wgrywałem nigdy systemu nie wiem za bardzo jak bez pena sobie poradzic bo nigdy mnie sytuacja nie zmusiła żeby wgrywać coś w inny sposób zawsze wszystko  ładnie poszło.do teraz ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kilka minut zaktualizować system.

 

Dzisiaj zaktualizowałem system ale cały czas pojawia sie błąd E2 error. Konsola działa czy mogę z tym zrobić czy wgrwac na nowo system ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kilka minut zaktualizować system.

 

Dzisiaj zaktualizowałem system ale cały czas pojawia sie błąd E2 error. Konsola działa czy mogę z tym zrobić czy wgrwac na nowo system ?

 

http://forum.xunil.pl/index.php/topic,1103.2115.html

odpowiedź 2119

 

 

Działa. Bardzo dziękuję za pomoc.

W ciemno zaktualizowałem system - zawsze było OK. Przyznam że nie czytałem www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh konsola nie działa?

...

W jakiej ścieżce siedzą wtyczki/pluginy z OPKG ?

Jest możliwość instalacji pluginów lub całego GOS na HDD ?

zazwyczaj /usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions chyba że to plugin systemowy to /usr/lib/enigma2/python/Plugins/SystemPlugins

aż mi wstyd to pisać ale skoro to dział "Pomoc dla świeżaka" ...

Co do drugiego pytania to odpowiem że tak można... informacje znajdziesz na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh konsola nie działa?

...

W jakiej ścieżce siedzą wtyczki/pluginy z OPKG ?

Jest możliwość instalacji pluginów lub całego GOS na HDD ?

zazwyczaj /usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions chyba że to plugin systemowy to /usr/lib/enigma2/python/Plugins/SystemPlugins

aż mi wstyd to pisać ale skoro to dział "Pomoc dla świeżaka" ...

Co do drugiego pytania to odpowiem że tak można... informacje znajdziesz na forum

 

Działa

Tylko pytanie, co zrobić aby zmienić ścieżkę instalacji pluginów ? Jest taka możliwość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...