Skocz do zawartości

Pomoc dla świeżaka


Gość jordan87

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałeś dopasować nazwę do funkcji?

Przecież nie będziemy za każdym razem podawać nazwy wtyczek do instalacji.

Gdzie własna inicjatywa?

Korzystam z Graterlia prawie od początku zawsze jakoś sobie radziłem, w informacjach nie było podane że zniknie ten plugin.

Przeglądałem całe repozytorium i nie znalazłem nic co mogło by mi się skojarzyć z tą funkcją.

 

Własna inicjatywa - no przecież piszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jaką nazwę nosi wtyczka w repozytorium która wyskakuje jako E2Panel po przyciśnięciu niebieskiego przycisku na pilocie.

Mam na mysli wtyczkę do robienia backup listy kanałow

 

 

Przeszukałem całe repozytorium i nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcę uruchomić Graterlię z partycji dysku. Mam w ESI88 w NOR OpenPli 8.3 i z jego pomocą wypakowałem Graterlię na partycję dysku. Problem w tym że nie mam dostępu do sieci LAN. Możliwe jest tylko WIFI ale w Graterlii nie mam sterowników i nie mogę uruchomić sieci. Ściągnąłem paczkę WIFI ale mimo czytania postów na forum od wczoraj nie wiem gdzie tę paczkę skopiować aby dało się ją uruchomić z pomocą pilota. Gdybym to wiedział to dalej już sobie poradzę jak ruszy mi WIFI.

Proszę o podpowiedź i wyrozumiałość że pytam o prawdopodobnie trywialne rzeczy, ale nie bardzo mogę sam znaleźć odpowiedź.

 

Dziękuję za pomoc i cierpliwość.

Zadziałało to co miało zadziałać. Sporo będę się musiał nauczyć, przynajmniej podstawowych rzeczy aby nie pytać o proste sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpal to co masz w NOR.

Zaloguj się do terminala.

Zamontuj partycję HDD na jakiegoś katalogu (np. /krowa).

Wpisz:

chroot /krowa

Wpisz:

opkg update && opkg install kernel-modules-wifi-rt5370-gos enigma2-plugin-wirelesslan

Wpisz:

exit

Odmontuj partycję dysku.

Zrestartuj i uruchom GOS. Jak wszystko poszło OK to będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to czego. Nie da się przestawić pilota w tryb xmp/raw, nie da się wybrać MMF na przykład

 

A no właśnie jak przestawić w tryb xmp pilota?

 

To dość proste, choć nie intuicyjne:

- wyłączasz tuner,

- włączasz z naciśniętym na pilocie przyciskiem @

- jak na wyświetlaczu pojawi się napis boot, puszczasz przycisk

- od tego momentu cieszysz się pilotem działającym w trybie xmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania:

 

1) Według jakiego kryterium wyświetlana jest kolejność nazw skryptów użytkownika tj. tych z /etc/sysconfig/user_scripts ? Ani nie są alfabetycznie, ani po dacie...

2) Jak uzyskać menu skryptów użytkownika pod jednym klawiszem np. żółtym? Tylko od razu mówię, że nie chodzi mi o wykonanie konkretnego (jednego) skryptu, tylko o menu wyboru z Grateria OS menadżer, w którym widać wszystkie skrypty użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia->Przyciski

Pod dowolny klawisz przyporządkuj skrypty użytkownika, które cie interesują w kolejności jaką sobie życzysz. Zapisz.

 

Pod skonfigurowanym klawiszem będzie się teraz pojawiało menu z tymi skryptami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@herpoi

Hmm... tylko tam nie ma takiej pozycji jak skrypt(y) użytkownika, a rozwinąłem wszystko, co tylko widać w EPG,  Infobar, Plugins, Power, Scanning i Setup.

Edit:

Dobra, już sobie sam odpowiedziałem - skrypty muszą mieć rozszerzenie .sh, chociaż Grateria OS menadżer nie miał takiego wymogu.

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość franco78

Witam Panie i Panowie,

pytanko jako świeżak w dziedzinie serwerów Nas.

Czy można nagrywać na taki serwer z naszych dekoderów z E2?

Czy można używać timeshift?

Opcja jeden serwer dla nagrywania i dla  timeshift dla kilku dekoderów w domu jest możliwa?

Zdaję sobie sprawę, że dla niektórych z Was to banalne pytanie...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość franco78

Czy da się to skonfigurować tak jak piszesz: Da się.

 

Czy będzie poprawnie działało: Nie wiem. Jeżeli tylko sieć i NAS się wyrobią, to powinno. Sieć - 1Gbit/s od strony NASa i przełączników. Procesor w serwerze ... trudno mi powiedzieć.

 

 

Dzięki,

może ktoś korzysta z takiego rozwiązania, ma doświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam dwa pytania do was a mianowicie czy powróci w menu ustawienie wentylatora do nboxa bo po ostatniej aktualizacji nie można nic ustawić oraz w przyciskach pilota było przedtem możliwość ustawienia przycisku power teraz go nie ma a że mam nie kumatych mieszkańców to w 9/10 przypadków jest wyłączony dekoder do postaci tylko menu wyboru. Wygodniej było jak przedtem ustawić pod power czuwanie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam dwa pytania do was a mianowicie czy powróci w menu ustawienie wentylatora do nboxa bo po ostatniej aktualizacji nie można nic ustawić oraz w przyciskach pilota było przedtem możliwość ustawienia przycisku power teraz go nie ma a że mam nie kumatych mieszkańców to w 9/10 przypadków jest wyłączony dekoder do postaci tylko menu wyboru. Wygodniej było jak przedtem ustawić pod power czuwanie.

 

Pozdrawiam.

 

1.

opkg update
opkg install enigma2-plugin-fancontrol

 

2. Ustawienia->Interfejs GUI, tam znajdziesz odpowiednią opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawienia gui faktycznie zmienione dziękuję ale po zainstalowaniu poprzez telenet tego pluginu do wiatraka wyskakuje błąd po wejściu w wtyczki napis że jedna wtyczka nie jest obsługiwana i nie pokazuje się w pluginach. Idzie temu jakoś zaradzić ?

Pozdrawiam

 

ps. instalowanie wtyczkek z opkg z poziomu tunera zostało wyłączone czy mi się coś pomieszało bo pisze że nie dostępne tylko z usb instalacje ? Jestem pewny że przed ostatnią aktualizacją to działało.

ps.2 Jak się nazywa wtyczka do przeglądania plików z poziomu tunera bo też zanikła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

połączenie z internetem lub serwis nie działa zatem to jasne że serwis nie działa

 

co do kontroli wiatraków oraz możliwości przeglądania zawartości plików z poziomu tunera można uzyskać odpowiedź ? Nie tyle już co przeglądanie plików ale wentyl to musi iść ustawić jakoś przed ostatnią aktualizacją to chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kontroli wiatraków oraz możliwości przeglądania zawartości plików z poziomu tunera można uzyskać odpowiedź ? Nie tyle już co przeglądanie plików ale wentyl to musi iść ustawić jakoś przed ostatnią aktualizacją to chodziło.

 

Otrzymałeś odpowiedź tu ---> http://forum.xunil.pl/index.php/topic,82.msg24131.html#msg24131

bez zastosowania się do tego nie pojawi się możliwość sterowania wentylatorem w menu odbiornika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież pisałem że nie działa zresztą

z telenetu

 

BusyBox v1.22.1 (2014-09-11 11:19:38 CEST) built-in shell (ash)
Enter 'help' for a list of built-in commands.

GraterliaOS:~# opkg update
Downloading http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/sh4/Packages.gz.
Inflating http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/sh4/Packages.gz.
Updated list of available packages in /var/opkg/lists/graterlia.
Downloading http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/adb5800xx/Packages.gz.
Inflating http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/adb5800xx/Packages.gz.
Updated list of available packages in /var/opkg/lists/adb5800xx.
Downloading http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/chlists/Packages.gz.
Collected errors:
* opkg_download: Failed to download http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/chlists/Packages.gz, wget returned 8.
GraterliaOS:~# opkg install enigma2-plugin-fancontrol
Installing enigma2-plugin-fancontrol (1.14.3) on root.
Downloading http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/adb5800xx/enigma2-plugin-fancontrol_1.14.3_sh4.ipk.
Configuring enigma2-plugin-fancontrol.

 

 

restart gui , wchodze do menu wtyczki i komunikat

Wiadomość
Niektóre wtyczki są niedostępne:
SystemPlugins/TempFanControl ([Errno 5] Input/output error)

 

Wtyczki inne są tej w nich brakuje.

Zatem co począć dalej ?

 

 

Edit.

pobrałem wtyczkę i zainstalowałem ręcznie w tunerze , teraz chodzi normalnie. Dziwne

 

PS. Pod jaką nazwą szukać wtyczki dream explorer w opkg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież pisałem że nie działa zresztą

z telenetu [ciach tekst]

 

PS. Pod jaką nazwą szukać wtyczki dream explorer w opkg ?

 

Od wklejenia logu z telnet/ssh to trzeba było zacząć. Nie mamy szklanych sprzętów wspomagających jasnowidzenie, by wiedzieć co zrobił użytkownik i czy zrobił to dobrze. Co do drugiej kwestii: enigma2-plugin-dreamexplorer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co oburzać bo i nie ma o co, pytałem grzecznie i otrzymałem odpowiedź za co dziękuje. Co do telenetu przecież to już napisałem a skoro przedstawiłeś co mam wpisać dokładnie to pomyłki być nie mogło. ---> http://forum.xunil.pl/index.php/topic,82.msg24151.html#msg24151

 

Fakt, racja, moje niedopatrzenie. Plugin powinien zaskoczyć bez zacięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki odbiornik?

 

Czarny ADB5800

 

Takie coś pojawiło się też u mnie na BSKA po zainstalowaniu cpu_frequ ale chyba nie działa prawidłowo.

 

Też mi się wydaje, że coś z tym jest nie tak. Jak dałem 300Mhz to aktualne taktowanie wynosiło 180Mhz. Oczywiście po każdej zmianie taktowania restart odbiornika.

 

Czy ustawienie Standardowe daje 450Mhz ? Czy to tylko jest źle wyświetlająca się "aktualna wartość"

 

Trochę jest to niedopracowane.

 

Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. Proszę poprawić.

 

Poprawione.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pogrzebałem sobie trochę w fstabie, bo dysk nie chciał się montować do /hdd gdy fs był ext4, coś źle wpisałem chyba, bo teraz przy starcie nbox'a mam komunikat na wyświetlaczu FS test noOk i na tym stop. Jest jakieś rozwiązanie tego problemu? Edytowana linia dotyczyła wyłącznie dysku i jego punktu montowania, pozostałe były niezmieniane, jedyny pomysł jaki przychodzi mi do głowy to wypięcie dysku i edycja fstaba raz jeszcze (o ile os wystartuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...