Skocz do zawartości

Jak wgrać graterlia do Esi-88


Gość oracz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

uwaga proszę zapiąć pasy,głęboki oddech i jedziemy  ;).Witam,wgrywałem do nand OpenPLI i nie było problemu,gratelia R-drive z usb też działa teraz przymierzam się do wgrania Gos do nor i chcę doprecyzować bo coś mi nie wychodzi..

plik SagemCom88_Graterlia_OS_Image_nor.tar.gz -wrzucam na sformatowanego na fat32 pena,pen do tunera,tuner do sieci,cisnę p-,wybieram usb1 i powinno się zacząć wgrywanie do nand,tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwaga proszę zapiąć pasy,głęboki oddech i jedziemy  ;) .Witam,wgrywałem do nand OpenPLI i nie było problemu,gratelia z usb też działa teraz przymierzam się do wgrania Gos do nor i chcę doprecyzować bo coś mi nie wychodzi..

plik SagemCom88_Graterlia_OS_Image_nor.tar.gz -wrzucam na sformatowanego na fat32 pena,pen do tunera,tuner do sieci,cisnę p-,wybieram usb1 i powinno się zacząć wgrywanie do nand,tak?

 

Zapiąłem pasy i odpowiedz brzmi >> NIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja pamięci NOR:

- wgrywamy na pena pliki: update.img kernel.img root.img

- umieszczamy pena w złączu usb tunera >> wciskamy przycisk P+ lub P- na fronpanelu i załączamy zasilanie tunera

- podczas aktualizacji będą wyś?wietlane komunikaty:

L--1 - ładowanie pliku kernel.img do pamięci ram

LC-1 - błąd CRC32 danych odczytanych z USB

S--1 - zapis kernel.img do NORa

SC-1 - błąd CRC32 danych zapisanych w NOR

LE-1 - jeżeli pojawi się błąd w fazie L--1

L--2 - ładowanie pliku rootfs.img do pamięci ram

LC-2 - błąd CRC32 danych odczytanych z USB

S--2 - zapis rootfs.img do NORa

SC-2 - błąd CRC32 danych zapisanych w NOR

LE-2 - jeżeli pojawi się błąd w fazie L--2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję,jest to bardzo czytelne i ogarniam natomiast pliki Gratelii które pobieram są pojedyncze a tu potrzeba trzech plików update.img kernel.img root.img więc kolejne pytanie skąd pobrać Gratelię 3 plikową czy jeśli jest taki sposób to jak rozpakować to co pobieram by były te 3 pliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w >> SagemCom88_Graterlia_OS_Image_nor.tar.gz

sa 4 pliki - interesują Cie 3:

 

1.update.img

2.rootfs.img

3.kernel.img

readme.txt

 

I nie płacz bo ładowanie image ta metoda trwa długo.

-i stała się jasność!Dla potomnych opiszę co robiłem źle..

pobieraną paczkę SagemCom88_Graterlia_OS_Image_nor po pobraniu otwierał mi pod windą winrar  w winrarze  był widoczny jeden plik o tej samej nazwie który bezpośrednio wrzucałem na pena zamiast jak się okazuje rozpakować go i dopiero na pena.Dopiero teraz kliknąłem w niego chociaż winda nie rozpoznawała jaki to rodzaj pliku,wskazałem żeby winrar go rozpakował i ukazały się 3 pożądane pliki...Błąd był w tym że komp nie rozpoznawał SagemCom88_Graterlia_OS_Image_nor tar-gz jako pliku do rozpakowania winrarem stąd myślałem że to do jakiejś innej metody wgrywania,dziwne że na dwóch kompach tak miałem..Nie wiem czy w miarę jasno to opisałem.Ok,z resztą sobie poradzę,dziękuję za cierpliwość i rzeczową pomoc,fajne forum,życzliwi ludzie.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winrar? Usuń to w cholere z Windowsa.

-pies drapał,ważne że działa!Taki piczy kłak a ja stałem z aktualizacją tunera kilka dni...ale pytanie zadałem dopiero jak poszukałem,poczytałem i zorientowałem się że można jeszcze na forum sat popisać po ludzku co gdzie indziej nie jest już takie oczywiste.Trochę zardzewiałem od czasów mediasatów,szachownic i E1ej.


Scalono wiadomość: [time]1466711376[/time]

Wgrało się ładnie ale ta wersja do nand coś jakby uboższa  niż ta R-drive,iptv playera brak,listy kanałów inaczej popakowane..Nie żebym narzekał bo i grafiki ładne i działa stabilnie ale jest gdzieś do wgrania taka dopakowana wersja do nand jak ta R-drive?Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R-drive to wersje GOS przygotowane przez @Richter.

Nie są to obrazy 1:1 z tymi ze strony WWW. Jest o tym informacja w poście z R-Drive.

i chwała Mu za to,dopieszczony gotowiec do tunera,taki dla w sam raz dla mas czyli dla mnie.Osobiście bardzo mi przypasował ale chciałbym go wgrać do nand,czy jest na to jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chwała mu za to - nie mnie oceniać.

Dlaczego? Dlatego, że GOS (ten oficjalny ze strony) to nie gotowiec z poustawianymi rzeczami a obraz do ustawienia samemu. Taka była idea GOS i dlatego GOS powstało. Nikt nie dawał czystych obrazów do poustawiania. Wszyscy dawali All-In-One ;(

 

Co do wgrania tego do NAND → trzeba pytać @Richter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,rozumiem.A chwała każdemu komu się chce coś robić w temacie sat i dzieli się tym z innymi w tym Tobie @Tux i wszystkim zaangażowanym  za to że w temacie Esi88 itp wciąż coś się dzieje a z tego co poczytałem nie zawsze było łatwo.Tym bardziej szacun i prosimy o jeszcze.Ok szukam czegoś w podobie do nand.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co nie możesz sobie dograć to co chcesz? Od czego w systemie jest opkg?

no,pewnie pójdę w tę stronę,myślałem że jest opcja by takie ładne gotowce odrazu pchać do nand/nor bo to i usb wolne i wifi można podpiąć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ksen

Instalujesz na pendrive, dodajesz, dogrywasz to co tam chcesz... za pomocą SystemBackup robisz kopie do (.img)... wgrywasz do NOR.

 

Nic Dodać, Nic Ująć 8)

No patrz Pan,nawet o tym pomyśleli!Nie pozostaje mi nic innego jak przetestować te metodę.Na razie tuner pod okupacją domową ale jak powgrywam wsio do nand to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie po PROG pojawił sie napis Bad USB Read CRC? Czy tak ma być? Już trochę to trwa... :-(

 

oczywiście NIE,

prawdopodobnie programowanie się nie powiedzie, [pomijając to, że ma prawo normalnie trwać długo - długo tj. 30 do 90 minut]

prawdopodobnie winny jest uszkodzony pendrive, lub źle współpracujący z odbiornikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Chcę wgrać na nowo Graterlie do ESI88 i mam problem już na samym początku, tj. przy wypakowaniu "Graterlia_OS_SagemCom88_rootfs.tar.gz" na pendrive mam komunikat o braku wymaganych uprawnień. Winrar uruchamiam jako administrator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość janoelektryk

Mam pytanie czy wgrywał ktoś  image Graterlia do nor tym nowym sposobem co podał kol. richter ?

 

@tux  Ja nie pytam jak to działa bo już dawno tak wgrywałem obraz zrobiony za pomocą HDCLONE , tylko zapytałem czy ten obraz podany w temacie podpiętym ktoś wgrywał bo ja zawsze miałem takie komunikaty na wyświetlaczu.

dla ESI88

MiniFS Load

Erase Kernel

Erase RootFS

Write Kernel

Write RootFS

Update OK

 

A w tym opisie jest inaczej i to mnie interesuje od czego to zależy i dlatego napisałem nową metodą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakim cudem trwało ładowanie j.w i nie bardzo w to wierze.

mam 3x UHD-88 - każdy z inna pamięcią i 2 x ESI-88 + podobny sprzęt znajomych , zawsze od lat już wgrywam do nor metoda pozyskana od Freeboxa, czyli podobnie jak struktura pena i NIGDY czas wgrywania,w żadnego boxa nie przekroczył 15 minut.

A peny z których korzystałem nigdy nie był rewelacja i nie większe niz 1-8 GB,tyle że obraz do ładowania robię zawsze pod linuxem i nie korzystam z .arc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Wgrałem ostatnia graterlie do ESI88, wszystko ładnie tryka. Tylko na wyswietlaczu cały czas mi sie wyswietla: "start GOS-99".

 

Coś trzeba doinstalowac jeszcze zeby była godzina, nr kanału itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość hugobossbb

Hej, koledzy wgrałem Gratelie na ESI88 wszystko poszło bez problemów ale na panelu mam cały czas Load (mimo że w ustawieniach zmieniłem zeby był zegar) i nie działą mi pilot :/

Jakie pakiety muszę doinstalować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję informację ze strony WWW dla SH4 (http://graterliash4.xunil.pl/Informacje):

 

<< 2017.06.19 >>

  W dniu 19.06.2017 wdrożony został pierwszy etap wygaszania wsparcia dla tunerów z procesorami SH4.

  Co to oznacza dla użytkownika tunera z procesorem SH4:

[*]zostało uruchomione finalne repozytorium pakietów dla SH4 ([iurl=http://graterlia.xunil.pl/repository_sh4/]http://graterlia.xunil.pl/repository_sh4/[/iurl]); aktualizacja systemu powinna automatycznie przełączyć system na finalne repozytorium pakietów;

[*]repozytorium zawiera pełne archiwum pakietów ipk ([iurl=http://graterlia.xunil.pl/repository_sh4/ipkarchive/]http://graterlia.xunil.pl/repository_sh4/ipkarchive/[/iurl]);

[*]repozytorium zostanie dostępne nawet po wygaśnięciu wsparcia dla tunerów SH4; oznacza to, że nawet po zakończeniu wsparcia będzie można zainstalować ostatni „wsad” do tunera i korzystać z repozytorium pakietów z dnia zakończania wsparcia;

[*]co najmniej do marca 2018 wsparcie obejmuje aktualizacje systemowe + częściowo aktualizacje addons;

[*]do dnia 01.11.2017 można przełączyć się na finalne repozytorium po prostu aktualizując system - po tej dacie trzeba będzie zrobić to ręcznie lub wgrać system od nowa (zależy co dla kogoś będzie łatwiejsze/szybsze);

<< 2017.04.21 >>

Informacja 1

  Na początek pragnę podziękować wszystkim, którzy dobrowolnie przekazali darowiznę na serwery. Niestety, mimo dużej ilości wpłat nie uzbieraliśmy potrzebnej kwoty. W związku z tym ze smutkiem informujemy, iż wsparcie dla dekoderów z SH4 w ciągu 12 miesięcy zostanie wygaszone.

  Wygaszanie nie nastąpi z dnia na dzień i nie będzie oznaczać, że każdy zostanie bez wsparcia od razu. Wygaszanie oznacza, że GOS Core, czyli sam System Operacyjny będzie otrzymywał aktualizacje z serii krytycznych (np. OpenSSL). Nie będzie natomiast innych mniejszych aktualizacji. Pozostanie również wsparcie repozytorium „addons” z dodatkami/wtyczkami/skórkami. Wsparcie repozytorium „addons” będzie utrzymane tak długo, jak się tylko uda. Być może nawet dłużej niż 12 miesięcy, jeżeli nie będzie żadnych przeciwwskazań. Tutaj chciałbym zaznaczyć wyraźnie, iż całe wsparcie SH4, które pozostaje na co najmniej 12 miesięcy w formie, jaką opisałem wyżej, zawdzięczamy tym, co wpłacili darowiznę w tym roku na serwery. Gdyby nie oni musielibyśmy już teraz zrezygnować ze wsparcia SH4. Dlatego raz jeszcze podziękowania dla tych osób.

   Decyzja nie jest jeszcze ostateczna i może z czasem ulec zmianie. Dużo będzie zależeć tylko i wyłącznie od Was, użytkownicy GOS.


[warning]I na przyszłość - proszę czytać WWW projektu ponieważ będę nieugięty i będę rozdawał za takie pytani 7 dni zakazu pisania na FORUM. Te 7 dni będzie można spożytkować na czytanie FORUM i stron WWW.[/warning]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...