Skocz do zawartości

Graterlia os pzred wielką aktualizacją czyli wersja image


Gość woytek1989

Rekomendowane odpowiedzi

Gość woytek1989

Witam mam pytanie czy na tej wersji już nie będzie dostępna forma aktualizacji opkg ?? nie mogę załadować nic z serwer, nie pokazuje wtyczek itd?

 

ewentualnie poszukuje pluginu do usypania dysku twardego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość woytek1989

Jajami to jest nowa wersja działa jak by chciała a nie mogła nie mogę zrozumieć Twojej wypowiedzi nie dawno ustawiłem sobie wszystko tak jak chciałem a teraz musze szukać wszystkiego bo nie mogeę korzystać z aktualizacji na wersji systemu która najbardziej mi odpowiada . tworzenie backup i przywracanie na nowej wersji mija się z celem . same errory

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin.petrus

Nowa wersja bezproblemowo aktualizuje się na bieżąco.

 

A propos.

Chyba, statystycznie, każdego dnia, znajduje się ktoś kto pyta dokładnie o to samo.

To jest dramat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jajami to jest nowa wersja działa jak by chciała a nie mogła nie mogę zrozumieć Twojej wypowiedzi nie dawno ustawiłem sobie wszystko tak jak chciałem a teraz musze szukać wszystkiego bo nie mogeę korzystać z aktualizacji na wersji systemu która najbardziej mi odpowiada . tworzenie backup i przywracanie na nowej wersji mija się z celem . same errory

 

Pozdrawiam

 

bo nie Czytasz co to jest Graterlia >> http://nbox.xunil.pl/ ,wiec jak Chcesz mieć coś stabilnego, to należało zostać na poprzednim obrazie i go nie ruszać ,zrobić całościowego backupa i już.

Wgraj sobie inna dystrybucje i na pewno nie Będziesz miał problemów a my pretęsji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja coś napiszę. Proszę wybaczy ton i sarkazm oraz irytację, ale już dawno temu napisałem o tym, nawet tutaj na forum (tego pewnie też już prawie nikt nie czyta):

http://forum.xunil.pl/index.php?topic=30.0

http://forum.xunil.pl/index.php?topic=30.msg10991#msg10991

Z drugiego linka cytuję specjalnie dla LENI, którzy i tak nie klikną, gdyż ręka odpadnie:

 

 

Naprawde czuje się jak IDIOTA, który pisze wszystko na stronie projektu oraz na forum TYLKO DLA SIEBIE.

 

Szkoła nie nauczyła, że najpierw się szuka  potem pyta?

Szkoła nie nauczyła logicznego myślenia?

A może MY tutaj jesteśmy na zawołanie każdego - EJ GDZIE JEST TO, JAK ZROBIĆ TAMTO?

 

Nauczyliście się, że bez jakiejkolwiek incjatywy własnej można zadawać w kółko te same pytania i ktoś odpowie! Cóż - miarka się przebrała. Od teraz każdy kto będzie zadawał pytania, które już były oraz ten, ktróy podejmie się odpowiedzi na takie pytanie dostanie 25% ostrzeżenia za każde takie zdarzenie.Koniec z LENISTWEM!

 

Z internetu już zrobiono śmietnik - z tego forum nie pozwolę zrobić śmietnika!

Prędzej zamknę projekt i zakończe to wszystko niż ugnę się pod naciskiem LENI a reszta tym LENIOM już będzie potrafiła podziękować. Tekst proszę potraktować POWAŻNIE. Więcej razy tego pisać nie będę!

 

Jeżeli ktoś zdobył się na odwagę, by korzystać z naszego softu, to symultanicznie zgodził się na czytanie, co jest na WWW.

 

Zacytuję co trzeba i karam - 40% ostrzeżenia. Ostrzeżenie nadaję za zaniżanie poziomu tegoż FORUM.


 

Cytat z głównej strony WWW Projektu:

 

Graterlia to System Operacyjny Linux oraz oprogramowanie OpenPLi dla tunerów opartych o procesory STi.

  Graterlia OS (Operating System) → to kompletnie inne podejście do zagadnienia Linuxa na tunerach satelitarnych - jest to coś na kształt dystrybucji Linuxa a nie kompletny IMAGE zawierający wszystko lub prawie wszystko co możliwe. Graterlia OS to nic innego jak system Linux (w wersji minimalnej) + minimalna ilość zainstalowanych paczek na systemie. Graterlia OS nie jest łatwa w obsłudze (terminal Twoim przyjacielem).

 

UWAGA → system nie jest tworzony dla wszystkich.Tak jak jest wiele dystrybucji Linuxa, tak jest wiele IMAGE na tunery satelitarne. Jedne są łatwiejsze w obsłudze, a inne trudniejsze. Graterlia OS to nie IMAGE a OS (system operacyjny) i nie będzie z założenia ŁATWA (choć w dużej mierze od użytkownika zależy jak dane "coś" jest bardzo skomplikowane). Będzie systemem dla osób otwartych, które mają już jakąś wiedzę o systemach linuxowych lub potrafią ją szybko nabyć. Każda osoba, która dotąd nie miała do czynienia z Linuxem i w istocie chcąca się czegoś nauczyć również da sobie radę. Nie będzie po prostu "ułatwiaczy" typu "jeden klik i już". Decydując się na instalację Graterlia OS, prosimy, pamiętaj o tej maleńkiej, acz ważnej UWADZE!

 

Po tych dwóch cytatach już widać, że Graterlia OS nie jest dla Ciebie. Nie zawracaj sobie nią głowy, w ogóle.

Opcja szukaj na forum się "popsuła" ::) i zapewne, dlatego że się "popsuła" (popsuła w tym wypadku oznacza, że leń nie ma ochoty nawet kliknąć i poszukać), utknąłeś i nie wiesz, co zrobić. Najlepiej łamać regulamin i po raz któryś tam pisać to samo. I tak nic mi nie zrobią! Mogę drwić ile wlezie, a że sam sobie wystawiam świadectwo, to nie do końca jestem świadom. Wszędzie tak jest, to i tu na tym forum tez mi wolno i tak ma być, ma być po mojemu i koniec. Regulamin jest jak papier toaletowy - służy do pupy, a nie do przestrzegania go.

Skoro jesteś tu na forum, to akceptowałeś regulamin. A może po prostu kliknąłeś akceptuj, niezależnie od tego, co tam napisane? I tak Cię to nie obchodzi?

Kolejny cytat pochodzi z archiwalnej wersji Graterlia OS:

 

 

UWAGA → ta wersja Graterlia OS nie jest już wspierana.

Archiwum pakietów OPKG dostępne jest już wyłącznie jako pakiet do pobrania (patrz na dole strony).

Widocznie tam na stronie użyłem zbyt małej czcionki? A może powinienem każdemu użytkownikowi wysłac powiadomienie listem poleconym za potwierdzeniem odbioru, bo inaczej to czytanie boli, a ręka od kilku kliknięć rozboli?

Ponadto jak wół jest napisane (http://graterlia.xunil.pl/index.php/Graterlia_OS_%E2%86%92_Informacje):

 

 

Publikacja nowej wersji Graterlia OS.

UWAGA → Koniecznie przeczytaj licencje Graterlia OS Od dzisiaj dostępna jest tylko jedna wersja Gragterlia OS. Nie będzie w przyszłości już innych wersji. System Operacyjny jest już na tyle dopracowany, iż nie ma już potrzeby mnożyć wersji Graterlia OS.

To, co oddajemy w wasze ręce to kompletnie inne podejście do zagadnienia Linuxa na tunerach satelitarnych - jest to coś na kształt dystrybucji Linuxa, a nie kompletny IMAGE zawierający wszystko lub prawie wszystko co możliwe. Graterlia OS to nic innego jak system Linux (w wersji minimalnej) + minimalna ilość zainstalowanych paczek na systemie. Graterlia OS nie jest łatwa w obsłudze (terminal Twoim przyjacielem).

Tak, tak - nie ma już wersji, które zawierają pakiety preinstalowane! Te czasy minęły bezpowrotnie. Obecnie system jest już na tyle stabilny oraz posiada na tyle dobrze przemyślaną strukturę pakietów, że nie ma sensu wszystkiego instalować ponownie – system jest przygotowany do aktualizacji, a nie ciągłej reinstalacji.

Co jeszcze trzeba zrobić w najbliższym czasie:

  • powiększyć dostępność skórek (prace trwają);
  • dodać funkcje ustawień systemowych (w pakiecie  są już stosowne narzędzia do tego jednak jeszcze nie zostały tam przeniesione wszystkie funkcje z GOS Mgr);

Mając na uwadze okres przejściowy dostępne są jednorazowe obrazy nazwie Graterlia OS Sat. To nic innego jak Graterlia OS z preinstalowanym pakietem graterlia-sat wraz z jego zależnościami.

Obrazy dostępne są wyłącznie jaki pakiet zawierający wersje NAND/NOR/rootfs w jednym archiwum.

UWAGA - Obrazy z preinstalowanym pakietem graterlia-sat nie będą uaktualniane. Aktualizacji (okresowej) podlegają jedyne obrazy Graterlia OS.

 

Powyższe jest tylko dla mnie? Piszę, to dla siebie, bo mam takie hobby? Mam rozdwojenie jaźni i jedna z nich pisze do dla drugiej?

A może piszę to po to, aby każdy rozumy, zanim zada stos tych samych pytań, co inni, wszedł na stronę WWW i przeczytał to, do jasnej anieli, i przeanalizował, w miarę możliwości samodzielnie przeanalizował!

Myślicie, że nie mam nic innego i lepszego do roboty niż tylko wiecznie odpisywanie na to samo, tego samego, bo WAM SIĘ ZWYCZAJNIE NIE CHCE? To tak mają się rozwijać twórcy softu? Zamiast rozwijać soft, odpowiadać na to samo, a potem wysłuchiwać, że coś z softem jest nieteges, od tych leniuszków? Bo jesteście patentowanymi leniami, którzy nie potrafią myśleć logicznie i za nich trzeba wszystko zrobić? Może jeszcze pojechać do domu takiego użytkownika i za niego skonfigurować mu, co trzeba? To dzięki takim istotom korporacje wykorzystują do przesady pracowników i klientów. Dla wygody jesteście w stanie sprzedać własne dane osobowe, pozwolić na pobranie odcisków palców czy wszczepienia czipa. Pozwoliliście już na karty płatnicze, informujące co, kiedy i gdzie kupujecie. Brawo!


 

Nie podoba się filozofia Graterlia OS?

Nie podoba się to, że najpierw czytamy, myślimy, szukamy, próbujemy sami a na koniec pytamy?

Jak nie podoba się to jest wiele innych softów i jeśli nie chce się dać coś z siebie od czasu do czasu, to chociaż proszę nie obniżać poziomu forum. Uwłacza to nie tylko mi, ale też zdecydowanej większości osób tutaj, które również maja dość tego, co się dzieje i dają temu wyraz chociażby wysyłając do mnie PW.

 

Z mojej strony dość takich sytuacji. Wyraźnie napisałem dla kogo jest Graterlia OS. Równiez forum jest dla tych osób. Wszystkim innym dziękujemy. Jak sami nie odejdziecie lub nie zmienicie podejścia, to my Wam w tym pomożemy. Dla dobra projektu i tych, którzy razem w nim uczestniczą i wiedzą dlaczego tu są.

 

Graterlię tworzą ludzie myślący samodzielnie, wspierając się swoimi doświadczeniami, nie zaś regułą: "nie podoba mi się to, podaj mi, co robić". Marudom mówimy pa pa.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość woytek1989

Wybacz mi mój ton czytałem to i czytałem tamto myślisz że nic nie ro ię samodzielnie to jesteś w wielkim błędzie.

 

Nie rozumiem po prostu jak można przestać wspierać coś co działa dobrze ? Mam dobrze skofigurowany soft w tym momencie robiłem backup przenosiłem to na nowa super wersje ale to niestety nie zdaje egzaminu jeżeli chodzi o moj dekoder. I nie potraficie tego zrozumieć.  Nie pozjadałem wszystkich rozumów jak wy bo nie siedzę tyle w tym temacie i nie zachowuje sie jak wy zarozumiale. To ze znacie wszystko od podszewki nie zwalnia was z tego by zachowywać sie jak ludzie . szukałem w internecie tego pluginu do usypiania tego dysku nic więcej mi nie potrzeba tak naptawde.

Widocznie widać że soft nie jest dla użytkowników tylko dla was bo ja jako zwykły użytkownik potrzebujący nie wiele musze ciagle aktualizowac wgrywać od nowa bo taki macie zamysł . nie mam tyle czasu co Wy żeby 24 godziny 7 dni w tygodniu siedzieć przy dekoderze i ciągle go ustawiać.

 

Dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Temat do zamknięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość woytek1989

Wiesz temat był do zamkniecia poradziłem sobie więc zostaw to dla siebie.

 

Widocznie nie tylko ja mam problemy z czytaniem.

Ups dostanę znów karę

Pozdrawiam

Miłego dnia życzę mimo wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej ludziom leniwym zwalać na czyjąś zarozumiałość, zwłaszcza gdy bez owijania w bawełnę czy sztuki perswazji przekazywane są im ich własne pejoratywy, mające wpływ na funkcjonowanie całego "organizmu". Najprościej odrzucić od siebie możliwość własnej pomyłki. Zbyt duża ujma na honorze? Samouwielbienie? Wiem, wiem, pewnie nie w tym rzecz. Zapewne tylko my się mylimy, a ten o pewnym "sposobie bycia" ma rację. Przecież chciał dobrze. Tylko dla kogo i w jaki sposób chciał to osiągnąć?

 

W jednym racja, lepiej zamknąć temat. Jeśli miał coś przekazać, przekazał. Przypuszczam jednak, że i tak za chwilę znajdzie się następny rodzynek.

 

Zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz mi mój ton czytałem to i czytałem tamto myślisz że nic nie ro ię samodzielnie to jesteś w wielkim błędzie.

 

Nie rozumiem po prostu jak można przestać wspierać coś co działa dobrze ? Mam dobrze skofigurowany soft w tym momencie robiłem backup przenosiłem to na nowa super wersje

 

W tym prawdopodobnie był problem. Ze względu na szereg mniejszych lub większych zmian, przenieść backupu 1:1 się nie da. Np. należy "nie ruszać" katalogu /etc/opkg przy przywracaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...