Skocz do zawartości

Problem z BBC Birt


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś jeszcze ma problemy z w/w kanałem? Najczęściej w nocy tak po godz 22 nie mogę go oglądać, nie ma  obrazu a dźwięk ma czkawke.

 

Szukałem problemu po stronie instalacji ale, antena ustawiona od nowa, w sumie była i tak dobrze ustawiona, wcześniej zmieniłem konwerter na Sharpa. Kabel antenowy zamierzony i nie ma strat. Dekoder to esi88 z Gos.

 

W sumie teraz jak to pisałem postanowiłem zmienić kabel i przepiolem go do drugiej głowicy.

 

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeszcze ma problemy z w/w kanałem? Najczęściej w nocy tak po godz 22 nie mogę go oglądać, nie ma  obrazu a dźwięk ma czkawke.

Zaciekawiłeś mnie :)  w nocy sobie pstryknę na ten kanał ;)

I jak? U mnie od momentu napisania posta do wczoraj w nocy działało. Po 1 w nocy jak włączyłem to już nie.

 

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest OK. Godzina nie ma znaczenia. Czasem lecę po kanałach bo sprawdzam coś nawet o 2 czy 3 w nocy.

U mnie czasza 60cm + Inverto RED. ustawione kilka lat temu i nie tykane palcem.

 

być może w środku nocy ktoś zaczyna coś transmitować.

jakieś LTE czy coś.

co by tłumaczyło, czemu to się pojawia tylko wtedy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o dziwo się sam zdziwiłem. Kiedyś czytałem o tym na forum i jak zmieniałem konwerter to specjalnie wziąłem poziomie. Okazało się, że pion i poziom jest. Chyba, że poziomica szwankuje :)

 

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie masz poziom i pion to zaczynamy od tego czy antena jest 100% OK. Nawet najmniejsze wgniecenie czy zagięcie == złom.

Potem konwerter. Nawet milimetr kąta skrętu ma znacznie.

Wreszcie -- może drzewo? w dniu nie wieje, w nocy lekko wieje i masz kłopot?

 

Podaj jeszcze wartość SNR/AGC i BER w momencie kiedy masz ten kanał i w momencie gdy go nie ma.

Odbiór masz, albo go nie masz. Jak jest coś niestabilne to należy szukać co się zmienia w warunkach odbioru.

Dlatego zacząłem od pion/poziom - eliminacja każdego szczebla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma różnicy!?

 

hm, z tego co obserwowałem, to nie każda skórka prawidłowo wyświetla ber,

natomiast raczej prawidłowy ber powinien być widoczny na open-webifie,

oczywiście jeśli jest doinstalowana wtyczka do enigmy.

Akurat na openwebif nie pokazuje nic! A na infinity i skin default i na converterze opartym na openpli wyświetla BER: 3.2e-04 (BBC Brit)

@marcin:

Przytrzymaj klawisz BACK

Przechwytywanie.thumb.PNG.43c3c8b3026236a34e486eba36e398e5.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mam silne przekonanie, że "wcześniej" widziałem prawidłowo raportowany BER przez OW.

 

A bo ja wiem... Tam chyba zawsze był taki dziwny numerek. Po urlopie spróbuję się do tego dogrzebać.

 

PS. To zdaje się nie jest BER a liczba błędów, czyli "dzielna". Potrzebny jest jeszcze "dzielnik", ale pojęcia nie mam ile wynosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...