Skocz do zawartości

EPG Import


tux

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja chciałbym, aby EPGImport zapisywał plik epg.dat na USB (mam system na USB), a nie w /hdd

 

Jeżeli coś się nie zmieniło ostatnio, to EPGImport nie korzysta z epg.dat.

 

A poza tym, to ten plik zapisywany jest tylko przy restarcie, normalnie "siedzi w pamięci".

Muszę tu lekko zaprotestować. :)

Od najnowszej wersji która jest w repo EPGImport teraz automatycznie zapisuje do epg.dat po zakończeniu pobierania danych EPG. Nie potrzeba restartu by zrobił sie zrzut z pamięci do epg.dat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę tu lekko zaprotestować. :)

Od najnowszej wersji która jest w repo EPGImport teraz automatycznie zapisuje do epg.dat po zakończeniu pobierania danych EPG. Nie potrzeba restartu by zrobił sie zrzut z pamięci do epg.dat

 

Protest przyjęty ;)

 

Musiało się bardzo dużo zmienić we wtyczce, bo było tak, że XMLTV swoją drogą a epg.dat swoją drogą. Dane ściągnięte przez EPGImport zawsze znikały przy restarcie, bo były ściągane niejako obok systemowego EPG z satelity. W epg.dat zostawały tylko dane z tego drugiego. Po zmianie może faktycznie warto przerzucić epg.dat w inne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Ściągnąłem wczoraj wtyczkę z GitHuba https://github.com/OpenPLi/enigma2-plugin-extensions-epgimport i plik ze źródłami z paczki, którą wystawili tutaj: http://www.vuplus-community.net/board/threads/update-epgimport-xmltvimport-and-rytec-sources.34047/ (nie wiem co jest w paczce ze źródłami na mipsel dla GOS). Obsługi XZ na SH4 nie udało mi się odpalić ... może jeszcze powalczę, ale tar.gz działają. Może w wolnej chwili podrzucę tutaj to co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie....

Pliki.tar.gz są wycofywane.

Z tego co pamiętam to potrzeba dodatku do Pythona i powinno działać. Dzisiaj to zerknę.

 

EDIT tux:

W załączniku 3 pliki. Należy je zainstalować/zaktualizować. Jak ktoś potwierdzi, że to działa - wrzucę do SH4.

enigma2-plugin-epgimport_0.9.12-1_sh4.ipk

python-lzma_0.0.8_sh4.ipk

xz-libs_5.2.3_sh4.ipk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Installing python-lzma (0.0.8) on root.
Collected errors:
* satisfy_dependencies_for: Cannot satisfy the following dependencies for python-lzma:
*      glibc *         xz-libs *       python *
* opkg_install_cmd: Cannot install package python-lzma.

 

przy xz-libs krzyczy również o glibc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zweryfikowałem, na początku myślałem, że nie działa, ponieważ pokazywało polska podstawowy 0 wydarzeń. Natomiast po kilku minutach załadowało wydarzenia z polska dodatkowy i wydaje się, że wszystko jest w porządku. W załączniku log.

 

 

Po aktualizacji tłumaczenie zrobiło się niekompletne.

1_0_1_3391_3390_71_820000_0_0_0.thumb.jpg.85a5cda34801f2ff861471aabb152fc0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresja XZ jest bardzo wydajna ale jednak wymaga więcej czasu procesora. Na SH4 wyraźnie wolniej to wszystko trwa.

Na to już nic nie poradzimy.

 

Co do tłumaczenia - prace trwają. Gdzieś jest błąd ale jeszcze nie było czasu go namierzyć. W kolejnym rzucie poleci aktualizacja tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<   163.910> action ->  DirectionActions downUp
<   163.910> unknown action DirectionActions/downUp! typo in keymap?
<   164.314> action ->  DirectionActions downUp
<   164.314> unknown action DirectionActions/downUp! typo in keymap?
<   164.431> action ->  WizardActions ok
<   164.513> [EPGImport] fallback to default translation for  Automatic import EPG
<   164.553> [EPGImport] fallback to default translation for  Return to deep standby after import
<   164.586> [EPGImport] fallback to default translation for  Choice days for start import
<   164.613> [EPGImport] fallback to default translation for  Load EPG only services in bouquets
<   164.630> [EPGImport] fallback to default translation for  Consider setting "Days Profile"
<   164.653> [EPGImport] fallback to default translation for  Skip import on restart GUI
<   164.670> [EPGImport] fallback to default translation for  Show "EPGImport" in extensions
<   164.694> [EPGImport] fallback to default translation for  Show "EPG Importer" in main menu
<   164.716> [EPGImport] fallback to default translation for  Run AutoTimer after import
<   164.740> [EPGImport] fallback to default translation for  Clearing current EPG before import
<   164.756> [EPGImport] fallback to default translation for  Importing: %s
%s events<   164.757> 
<   164.770> [sKIN] Parsing embedded skin <embedded-in-'EPGImportConfig'>
<   165.208> [CrossEPG_Auto] poll
<   165.818> DMnapi: Upgrade download error ;(
<   166.777> [eDVBFrontend] FE_GET_PROPERTY failed: Invalid argument
<   167.473> action ->  ColorActions blue
<   168.313> [EPGImport] fallback to default translation for  Import current source
<   168.337> [sKIN] Parsing embedded skin <embedded-in-'EPGImportSources'>
<   170.106> action ->  SetupActions right
<   170.107> unknown action SetupActions/right! typo in keymap?
<   170.669> action ->  SetupActions right
<   170.669> unknown action SetupActions/right! typo in keymap?
<   171.091> action ->  SetupActions right
<   171.097> unknown action SetupActions/right! typo in keymap?
<   171.909> [eDVBFrontend] FE_GET_PROPERTY failed: Invalid argument
<   173.388> [eDVBFrontend] FE_GET_PROPERTY failed: Invalid argument
<   174.353> action ->  SetupActions ok
<   174.942> action ->  SetupActions left
<   174.943> unknown action SetupActions/left! typo in keymap?
<   175.349> action ->  SetupActions left
<   175.350> unknown action SetupActions/left! typo in keymap?
<   175.750> action ->  SetupActions left
<   175.751> unknown action SetupActions/left! typo in keymap?
<   177.157> action ->  SetupActions right
<   177.158> unknown action SetupActions/right! typo in keymap?
<   180.186> action ->  SetupActions ok
<   180.990> action ->  SetupActions ok
<   181.150> [eDVBDemux] open demux /dev/dvb/adapter0/demux0
<   181.151> [eDVBSectionReader] DMX_SET_FILTER pid=18
<   182.077> action ->  SetupActions save
<   182.080> [EPGImport] Selected sources: ['Polska - Sport/Kino (xz)', 'Polska - Dodatkowy (xz)', 'Polska - Podstawowy (xz)']
<   182.145> sourcesDone():  True ['Polska - Sport/Kino (xz)', 'Polska - Dodatkowy (xz)', 'Polska - Podstawowy (xz)']
<   184.605> action ->  SetupActions save
<   184.606> unknown action SetupActions/save! typo in keymap?
<   184.607> action ->  ColorActions green
<   184.696> [ePNG] couldn't open /usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/MediaPlayer2/plugin.png
<   184.733> [EPGImport] WakeUpTime now set to -1 (now=1507741253)
<   185.554> action ->  WizardActions ok
<   185.634> [EPGImport] fallback to default translation for  Automatic import EPG
<   185.671> [EPGImport] fallback to default translation for  Return to deep standby after import
<   185.700> [EPGImport] fallback to default translation for  Choice days for start import
<   185.728> [EPGImport] fallback to default translation for  Load EPG only services in bouquets
<   185.754> [EPGImport] fallback to default translation for  Consider setting "Days Profile"
<   185.771> [EPGImport] fallback to default translation for  Skip import on restart GUI
<   185.792> [EPGImport] fallback to default translation for  Show "EPGImport" in extensions
<   185.809> [EPGImport] fallback to default translation for  Show "EPG Importer" in main menu
<   185.839> [EPGImport] fallback to default translation for  Run AutoTimer after import
<   185.858> [EPGImport] fallback to default translation for  Clearing current EPG before import
<   185.881> [EPGImport] fallback to default translation for  Importing: %s
%s events<   185.882> 
<   185.908> [sKIN] Parsing embedded skin <embedded-in-'EPGImportConfig'>
<   187.666> action ->  ColorActions yellow
<   188.435> [EPGImport] fallback to default translation for  EPGImport
Import of epg data will start.
This may take a few minutes.
Is this ok?<   188.436> 
<   188.673> warning, skin is missing element WarningPixmap in <class 'Screens.MessageBox.MessageBox'>(EPGImport
Import of epg data will start.
This may take a few minutes.
Is this ok?)<   188.674> 
<   189.597> action ->  MsgBoxActions ok
<   189.661> [eEPGCache] flushEPG 0
<   189.661> [eEPGCache] start caching events(1507741258)
<   189.669> [EPGImport] nextImport, source= Polska - Podstawowy (xz)
<   189.673> [EPGImport] Downloading: http://rytecepg.wanwizard.eu/rytecPL_Basic.xz to local path: /tmp/epgimport.xz
<   190.431> [EPGImport] afterDownload /tmp/epgimport.xz
<   275.830> action ->  MovieSelectionActions contextMenu
<   275.836> [EPGImport] fallback to default translation for  Show log
<   275.859> [EPGImport] fallback to default translation for  Ignore services list
<   275.876> [EPGImport] fallback to default translation for  Select action
<   277.839> action ->  WizardActions ok
<   277.923> [sKIN] Parsing embedded skin <embedded-in-'EPGImportLog'>
<   284.683> action ->  OkCancelActions cancel
<   441.139> [eDVBDemux] open demux /dev/dvb/adapter0/demux0
<   441.139> [eDVBSectionReader] DMX_SET_FILTER pid=18
<   457.137> action ->  SetupActions cancel
<   457.201> [ePNG] couldn't open /usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions/MediaPlayer2/plugin.png
<   457.237> [EPGImport] WakeUpTime now set to -1 (now=1507741526)
<   458.206> action ->  WizardActions back
<   460.045> action ->  OkCancelActions ok
<   460.233> [gSurface] ERROR: accelAlloc failed
<   460.254> [gSurface] ERROR: accelAlloc failed
<   460.285> [gSurface] ERROR: accelAlloc failed
<   460.315> [gSurface] ERROR: accelAlloc failed
<   460.340> [gSurface] ERROR: accelAlloc failed
<   461.030> action ->  OkCancelActions ok
<   461.103> [GOSlocale] AutoDomains 'Setup Assignbutton'
<   465.320> action ->  OkCancelActions ok
<   466.341> action ->  KeyboardInputActions pageDown
<   466.745> action ->  KeyboardInputActions pageDown
<   468.381> action ->  KeyboardInputActions pageDown
<   469.653> action ->  SetupActions cancel
<   470.290> action ->  OkCancelActions cancel
<   470.709> action ->  OkCancelActions cancel
<   471.537> action ->  OkCancelActions cancel
<   471.681> [eDVBServicePlay] timeshift
<   471.991> [eDVBFrontend] FE_GET_PROPERTY failed: Invalid argument
<   472.373> action ->  InfobarShowHideActions hide
<   472.774> action ->  InfobarShowHideActions hide
[MAIN] executing main
Detected: rcstype=ADB2850, vfdsize=0, boxtype=ADB2850
18:58:46	0.02	PYTHON_START

[Profile] Start GOS-20
TuxTxt cache cleared
TuxTxt cache cleared
TuxTxt: initialized
TuxTxt service started 342
TuxTxt running thread...(342)
TuxTxt <Biterror in p27/4-5>
TuxTxt <Biterror in p27/4-5>
TuxTxt <Biterror in p27/4-5>
TuxTxt <Biterror in p27/4-5>
TuxTxt <Biterror in p27/4-5>
TuxTxt <Biterror in p27/4-5>
TuxTxt <Biterror in p27/4-5>
TuxTxt <Biterror in p27/4-5>
TuxTxt stopped service 342
cleaning up
TuxTxt cache cleared
TuxTxt cache cleared
TuxTxt cache cleared
TuxTxt: initialized
TuxTxt service started 607
TuxTxt running thread...(607)
TuxTxt <Biterror in p27/4-5>
TuxTxt <Biterror in p27/4-5>
TuxTxt <Biterror in p27/4-5>
TuxTxt <Biterror in p27/4-5>
TuxTxt <Biterror in p27/4-5>
TuxTxt <Biterror in p27/4-5>
TuxTxt <Biterror in p27/4-5>

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie, w /tmp pobiera plik z wydarzeniami ale w ogóle go nie rusza, tak jakby nie następowało wypakowanie.

Z palca xz oczywiście działa i bez dodatkowych parametrów (oprócz -d) zastępuje plik epgimport.xz plikiem epgimport (bez rozszerzenia).

 

Jeżeli to może pomóc to jutro włączę jeszcze wyższy debug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 opkg install python-lzma_0.0.8_sh4.ipk
Installing python-lzma (0.0.8) on root.
Collected errors:
* opkg_install_pkg: Package python-lzma md5sum mismatch. Either the opkg or the package index are corrupt. Try 'opkg update'.
* opkg_install_cmd: Cannot install package python-lzma.

 

 

Przerzuciłem pliki z paczki ręcznie.

 

Niestety, po 15minutach lista wydarzeń jest dalej pusta a w logach widać tylko to co we wcześniejszym komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W logach openpli faktycznie pustki, więc przygotowałem sobie pakiet testowy.

 

Na wersji 1:

 

    from backports import lzma
  File "/usr/lib/python2.7/site-packages/backports/lzma/__init__.py", line 25, in <module>
ImportError: /usr/lib/python2.7/site-packages/backports/lzma/_lzma.so: cannot open shared object file: No such file or directory

 

Na wersji 2:

 

    from backports import lzma
  File "/usr/lib/python2.7/site-packages/backports/lzma/__init__.py", line 25, in <module>
ImportError: dynamic module does not define init function (init_lzma)

 

Plik _lzma.so kompilowałeś z tego: https://pypi.python.org/pypi/backports.lzma, czy masz inne źródło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowy pakiet pytona z debiana.

Jeszcze nie miałem czasu zerknąć na kompilację tego.

Na Mips poleciało od kopa, na SH4 wywaliło mi taką litanię zależności, że nie chciało mi się tego tykać z braku czasu.

Jak będzie chwila w przyszłym tygodniu to zerknę w to i pewnie skompiluję własne :)

 

Natomiast XZ kompilowałem osobiście bez problemów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skompilowałem i ... nie wiem o co chodzi:

 

    from backports import lzma
  File "/usr/lib/python2.7/site-packages/backports/lzma/__init__.py", line 25, in <module>
    from ._lzma import *
ImportError: /usr/lib/python2.7/site-packages/backports/lzma/_lzma.so: undefined symbol: lzma_easy_encoder

 

albo przy innych parametrach gcc:

 

    from backports import lzma
  File "/usr/lib/python2.7/site-packages/backports/lzma/__init__.py", line 25, in <module>
    from ._lzma import *
ImportError: /usr/lib/python2.7/site-packages/backports/lzma/_lzma.so: undefined symbol: lzma_lzma_preset

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra... Ogarnąłem...

 

W załączniku komplet. Przede wszystkim działające biblioteka _lzma.so w backports/lzma.

 

Biblioteki liblzma z paczki tux[/member] załączonej wyżej.

 

Sama wtyczka z GitHuba.

 

Źrodła z forum VU+.

 

Obie rzeczy może takie same jak w paczkach tux[/member] a może nie ... nie porównywałem.

 

U mnie pobieranie xz działa.

plug_epgimport.tar.bz2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Działa, jak działa ... ale może tylko ja mam problem, albo tylko na SH4 coś jest nie tak.

 

Pytanie do użytkowników MIPSa: Czy pobiera Wam poprawnie (cokolwiek) EPG dla kanałów Nickelodeon? U mnie na wszystkich 3 (łącznie z Junior) pustka. Może na innych też. Nie wiem czy to problem z formatem EPG (w końcu E2 na SH4 ostała się trochę stara i może format EPG już nie ten), czy brak danych w paczkach z sieci.

 

Pytanie ogólne: Podzielono EPG w Rytecu na 3 pakiety: podstawowy, rozszerzony i kino/film. Czy jak mnie interesuje kino/film to pobieram wszystkie 3 pakiety, czy tylko ten jeden, bo może zawiera w sobie dwa poprzednie?

 

I jeszcze bez związku z EPGImport: Na jakim obecnie kanale można w miarę sensowne EPG pobrać z talerza? Kiedyś było na TVP 1 HD, ale obecnie nic mi stąd nie pobiera. Coś mi pobiera na Eurosport 2 HD ... dla Nickelodeonów tak na 2-3 dni, ale może gdzieś jest więcej? Czy już po prostu E2 na SH4 nie rozumie EPG nadawanego z satelity?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie do użytkowników MIPSa: Czy pobiera Wam poprawnie (cokolwiek) EPG dla  kanałów Nickelodeon? U mnie na wszystkich 3 (łącznie z Junior) pustka. Może na innych też. Nie wiem czy to problem z formatem EPG (w końcu E2 na SH4 ostała się trochę stara i może format EPG już nie ten), czy brak danych w paczkach z sieci.

Obejrzyj plik z listą kanałów. Ja korzystam z własnego pliku i mam EPG. Wiem jednak, że niektóre kanały w oficjalnym pliku nadal nie są poprawione.

Może nikt nie zgłaszał?

 

 

Pytanie ogólne: Podzielono EPG w Rytecu na 3 pakiety: podstawowy, rozszerzony i kino/film. Czy jak mnie interesuje kino/film to pobieram wszystkie 3 pakiety, czy tylko ten jeden, bo może zawiera w sobie dwa poprzednie?

Każdy pakiet zawiera tylko daną część kanałów.

 

 

 

I jeszcze bez związku z EPGImport: Na jakim obecnie kanale można w miarę sensowne EPG pobrać z talerza? Kiedyś było na TVP 1 HD, ale obecnie nic mi stąd nie pobiera. Coś mi pobiera na Eurosport 2 HD ... dla Nickelodeonów tak na 2-3 dni, ale może gdzieś jest więcej? Czy już po prostu E2 na SH4 nie rozumie EPG nadawanego z satelity?

 

Pytanie ciekawe...nie udało mi się tego ustalić. Natomiast ustaliłem to:

[*]Planete+ HD, TVP1 HD, Discovery Science HD ← to jakieś 80% EPG ale po kawałku na każdym z kanałów :)

[*]Polsat HD ← część EPG dla Polsatu;

[*]kanały z TP Polsatu mają EPG (w większości) na 24h lub 48h i KONIEC :)

To chyba tyle co ja ustaliłem co z SAT idzie pobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Wam działa, to musiałem poszukać...

 

U mnie:

#SERVICE 1:0:1:E:3200:13E:820000:0:0:0:

W EPGImport:

<!-- 13.0E --><channel id="NickelodeonHD.pl">1:0:1:E:1964:13E:820000:0:0:0:</channel><!-- NICKELODEON HD -->

 

Ponowne przeszukanie transpondera 12015H ... nie ma kanałów. No to aktualizacja listy transponderów, znowu wyszukanie, i znowu import ... i muszę całą listę uporządkować ;)

 

PS. Dzięki richter[/member] za aktualny satellites.xml :)

 

Zmieniło się SR i FEC na 12015H. Kanały mimo, że wpisy nie były aktualne działały bez problemu. Tylko z EPG jakieś kłopoty miałem. No więc nie przyszło mi do głowy, żeby tak głęboko szukać.

 

Pytanie ciekawe...nie udało mi się tego ustalić. Natomiast ustaliłem to:

[*]Planete+ HD, TVP1 HD, Discovery Science HD ← to jakieś 80% EPG ale po kawałku na każdym z kanałów :)

 

Hmmm... EPGImport naprawiony, ale przetestuję ten fenomen, że "po kawałku" jest ;)

 

  • Polsat HD ← część EPG dla Polsatu;
  • kanały z TP Polsatu mają EPG (w większości) na 24h lub 48h i KONIEC :)

To chyba tyle co ja ustaliłem co z SAT idzie pobrać.

 

Faktycznie z Polsat HD coś mi ściągało, ale ... na 6-12 godzin a nie na całą dobę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapytam z innej beczki, można jakoś skutecznie zablokować EPG z satelity? Wiem, że w opcjach jest zakładka odnośnie EPG gdzie można zaznaczyć co ma zapisywać ale nie działa to w 100% bo przeskakując po kanałach na infobarze po kilku sekundach napisuje mi najbliższe audycje pomimo używania epgimport (nadpisuje tylko infobar, w pliku oraz na liście prawidłowo jest z epgimport).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...