Skocz do zawartości

Zasilacz do nBoxa


Gość pppp

Rekomendowane odpowiedzi

Gość EcstasyxXx

Wyjąłem kable z oryginalnego zasilacza i chcę je podpiąć tak jak forumowicz malyz na swoim drugim zdjęciu: http://forum.xunil.pl/index.php?topic=68.msg1098#msg1098 - kabel po lewej stronie idzie od zasilacza do gniazda z prądem.

Oprócz niebieskiego i brązowego, dodatkowo jest 3 kabelek koloru żółtego. Jak to teraz podłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moim zdaniem odczucie jest czysto subiektywne. Chociaż jestem w stanie uwierzyć, że dysk dostaje za mało mocy przez co ledwie działa i często się się zatrzymuje i rozpędza zajmując sobą system. Podobnie karta sieciowa, przy błędach odczytu zabierze trochę mocy procesora. Ale, że wtedy nbox jeszcze w ogóle działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę Was zapytać, czy jest sens brać zasilacz setka Watt ponieważ wydaje się że spokojnie powinna wystarczyć sześćdziesiątka, dysk twardy ileż pobiera tej mocy?

Jeszcze pytanie czy jak moc zasilacza zancznie przekracza pobór przez urządzenie to jaką moc (czy swą pełną) ten zasilacz ciągnie z sieci (energetycznej)? Pytam bo po cóż przepłacać za rachunki energii elektrycznej?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60W wystarczy, jeżeli zasilacz jest w pełni sprawny i zgodny ze specyfikacją...

 

Jeszcze pytanie czy jak moc zasilacza zancznie przekracza pobór przez urządzenie to jaką moc (czy swą pełną) ten zasilacz ciągnie z sieci (energetycznej)?

 

A to inny problem. Jak na zasilaczu pisze 60W, to znaczy, że maksymalnie z niego można właśnie tyle pociągnąć na wyjściu przy pracy ciągłej (należałoby jeszcze dodać: w określonych warunkach środowiskowych, czyli jeżeli na zewnątrz nie jest za ciepło). Gdyby miał sprawność 100% (nierealne, realne jest 80-90%), to przy pełnym obciążeniu dokładnie tyle ciągnie z gniazdka. Przy mniejszym obciążeniu odpowiednio mniej pobiera z sieci elektrycznej. A przy okazji mniej się grzeje i zużywa, bo jest mniej obciążony niż maksymalnie przewidziano. To że jest mocniejszy oznacza tylko tyle, że więcej wytrzyma. To jak bardzo rozkręca licznik energii zależy od tego co do niego podłączymy.

 

Rozpisałem się, więc może krótko i prosto. Zakładając sprawność 100%:

- zasilacz 60W <- nbox pobiera 45W, to licznik widzi 45W poboru

- zasilacz 1000W <- nbox pobiera 45W, licznik widzi znowu 45W poboru

 

Czy jest haczyk? Oczywiście, że jest: zasilacze mają różną sprawność (rzadko podawaną) oraz sprawność zasilacza zależy od aktualnego obciążenia. Zasilacz będzie pracował przy powiedzmy sprawności 85% przy obciążeniu równym ok. 75% mocy maksymalnej (czy też bardziej: nominalnej), ale kiedy obciążymy go mocą 5% nominalnej to sprawność mu spadnie, do powiedzmy 50%.

 

Czyli 100/120W nie wpłynie za bardzo na rachunek (bez pełnej dokumentacji albo pomiarów trudne do określenia) ale jak przesadzisz i użyjesz zasilacza 1000W, to troszkę może rachunek wzrosnąć (znowu: potrzebny byłby pomiar albo dokumentacja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zasilacz o którym mowa i mogę potwierdzić że odnoszę wrażenie lepszego działania tunera.Poza tym zasilacz jest cały czas zimny,nie tak jak ten dołączony.Jak mi się uda to w wolnej chwili podam wartości poboru prądu.Mam taki sobie watomierz,to dla orientacji można nim coś zmierzyć.Dodam tylko jeszcze że tuner jest chłodniejszy ,wentylator ustawiony mam na minimalne wartości.Na oryginalnym jest ciepły.

Pomiar orientacyjny watomierzem

-rozruch,chwilowy skok 45 W

-ładowanie systemu      25 W

-praca z dyskiem po uruchomieniu 32-29 W w zależności od oglądanego kanału

-po uśpieniu dysku 27-24 W w zależności od oglądanego kanału

-czuwanie 23 W

-zamykanie systemu ,chwilowy skok 50 W- tutaj mowa o zamykaniu przed wyjęciem wtyczki z gniazdka-zamykanie z E2 panel

Graterlia 2.

 

wydaje mi się że na innym image nie pamiętam już którym te wartości były mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o opinię czy zasilacze następujące nadzadzą się (przy dysku 3.5" 2TB):

 

a.) Zasilacz Mean Well RS-75-12 12V/6A

 

b.) Zasilacz impulsowy POS12600D 12V 6A 2.1/5.5 do CCTV

http://www.nokaut.pl/pozostala-elektryka/zasilacz-impulsowy-pos12600d-12v-6a-2-1-5-5-do-cctv.html

 

c.) zasilacz PS-LN-100-12  (firmy LEDNRG)

http://www.pulsar.pl/pl/instrukcje/PS-1001270.pdf

 

d.) Zasilacz modułowy MW Power MW-100-12 12V/8,5A

http://stselektro.eu//Obrazy/v3/mwpower/MW-50-12-SPEC.pdf

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Dodam tylko jeszcze że tuner jest chłodniejszy (...)

 

To działa tak: Jeżeli zasilacz słabo filtruje napięcie (a tak robią lekko zużyte oryginalne zasilacze), to zadanie filtracji przechodzi na tuner. Cierpią na tym kondensatory na płycie głównej - grzeją się (jak wspomniał kolega, przy nowym zasilaczu jest chłodniej) i szybciej się zużywają. Przy przerabianiu nboksa wymieniane są kondensatory na płycie, bez wymiany tych w zasilaczu ... resztę proszę wywnioskować samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale błagam poradźcie co wybrać bo tego Delta nigdzie nie można dostać i jest droższy od tych wylistowanych w poście powyżej...

Poza tym wygodniejszy okazałby się zasilacz juz w przyjaznej dla użytkownika obudowie, np. ten:

  b.) Zasilacz impulsowy POS12600D 12V 6A 2.1/5.5 do CCTV

  http://www.nokaut.pl/pozostala-elektryka/zasilacz-impulsowy-pos12600d-12v-6a-2-1-5-5-do-cctv.html

(czy nie za słaby?)

 

pozostałe (w tym ów Delta) mają jedynie obudowę monztażową do listwy, a więc swoiste wyzwanie... czyli w co go wstawić, do blaszanego pudełka po herbacie? ;)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@s6s → wszystko już napisane.

Nie zastanowiło Cię, że nikt z nas nie proponuje tych w "obudowach bardziej dla użytkownika"?

Jest jakiś powód tego - podpowiem - trudno znaleźć dobrego w tych wymiarach, a jak jest to kosztuje o wiele więcej.

Nikt Ci nie podpowie czy kupić zło1 czy zło2. Na temat zasilaczy, które podałeś już dawno było.

Tu na forum staramy się nie dokonywać wyborów, które z założenia są złe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz czytam cały wątek i nigdzie nikt nic nie napisał o żadnym z wylistowanych w moim poście powyżej zasilaczy, a za tym jednym wyjątkiem (co w obudowie) pozostałę to setki (Watt).

 

W szczególności, czy takie zasilacze co o nich sprzedawca/producent pisze:

 

"zasilacz: modułowy LED 12VDC 100W

typ: montażowy, stabilizowany

kod: PS-LN-100-12

zastosowanie: dedykowany do pracy w trudnych warunkach, w systemach automatyki i elektroniki przemysłowej, idealny do taśm LED"

 

poleciłbyś ze spokojnym sumieniem?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@s6s

Kilka pytań - proszę odpowiedz na nie szczerze:

  • znasz podstawy elektroniki?
  • posiadasz oscyloskop  wiesz jak się nim posługiwać?
  • jeżeli na pytania 1 i 2 odpowiedź brzmi tak → pomierz te cuda

Dyskusja staje się lekko pisząc....powstrzymam się.

Jak kolega @s6s nadal będzie używał takiego języka jak w poście powyżej nagrodzę odpowiednia %

Chyba dość już tego. Człowiek przez cały wątek wskazuje o co chodzi a na koniec @s6s pisze co pisze. Po co my w ogóle piszemy w tym wątku skoro każda decyzję można wyśmiać i podważyć.

 

 

Przestroga dla innych → właśnie dlatego, że niektórym wydaje się, że wiedzą (a jednak nie wiedzą) dzisiaj nBox to już tylko pudełko. Nikt nie słucha, nie czyta - ma być tanio i KONIEC. Potem się odbija czkawką, ale jakie to ma znaczenie - PRAWDA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawy elektroniki trochę znam i nawet oscyloskopoem potrafię się posługiwac lecz go nie posiadam.

 

Tux, po co te nerwy, ja pytam szczerze bo naprawdę nie mam rozeznania w (polskim) rynku zasilaczy i np. nie wiem ile warte są produkty rodzime nikomu nieznanych firm, acz nie chcę od razu przesądzać iż takowe nie zasługują na uwagę. Pragnę troszkę rozkręcić wątek ponieważ w dalszym ciągu nie wiadomo czym się kierowac przy zakupie, owszem wiadomo że im mocniejszy tym lepiej i polecono tu ze trzy modele, natomiast pełno można znaleźć na alle... zupełnie innych modeli innych firm także setki W, i naprawdę nie wiadomo czy warto się nimi zainteresować...

Powiedz proszę, czy do taśm LED potrzeba aż tak dobrych zasilaczy? (Ponieważ o większości z nich piszą: "idealne do zasilania taśm LED" - i w sumie nie wiadomo czy to oznacza jakąś miarę jakości tych zasilaczy...)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio testowałem LEDy. Działały bardzo dobrze i nawet nie migały (przynajmniej niezauważlanie dla mnie) kiedy zostały zasilone napięciem niefiltrowanym (transformator + prostownik dwupołówkowy), czyli ich wymagania co do jakości napięcia są praktycznie zerowe - nbox takiego zasilania nie strawi. A co do wymagań jak chodzi o moc, to LEDy potrzebują dużo. Zależy to od jasności, te co miałem w rękach miały odpowiednio 4,8W/m i 9,6W/m. Czyli masz 6m tego drugiego węża i potrzebujesz zasilacza 60W...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydaje że jak ktoś chce mieć za wszelką cenę pewny zasilacz z którego prąd  będzie pozbawiony pików w/cz (czyli tego co de fakto smaży kondensatory filtrujące) to niech sobie kupi/zrobi zasilacz tradycyjny - nie impulsowy. Zwykły transformator, mostek prostowniczy jakiś stabilizator na radiatorku i kilka kondensatorów. Przeżyje nboksa i właściciela. Wady? Większe straty - więc może ciut wyższy koszt eksploatacji (ale wydaje mi się być to pomijalne przy takich mocach). Zalety? Temat "złego zasilania" znika na zawsze z życiorysu (przynajmniej jeśli chodzi o zasilacz. Wszak sam box ma w sobie kolejne przetwornice...). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

ok, czyli takie coś:

ZASILACZ 12V 50W 4,17A DESKTOP DC 2,5/5,5

 

Zasilacz impulsowy typu desktop dzięki dużej mocy idealnie nadaje się do zasilania zestawów LED, monitorów lcd, elektroniki stacjonarnej,  kamer i sprzętu CCTV, oraz wielu innych urządzeń zasilanych  napięciem 12V i nieprzekraczającym prądzie 4,17A (50W).

 

Parametry  techniczne:

 

Typ: Desktop

Napięcie wyjściowe DC [V]: 12

tolerancja [%]: +/- 5

Prąd  max. [A]: 4,17

Moc  max. [W]: 50

Sprawność  [%]: >85

Wtyk  DC: 2,5/5,5/9,5

Napięcie  wejściowe AC [V]: 100-240  / 50-60Hz

Stopień  ochronności: IP51

Min.  obciążenie: możliwa  praca bez obciążenia

Wymiary [cm]: 12  x 5,9 x 3,3

Waga [kg]: 0,410

Temperatura pracy [°C]: 0-45

Wilgotność [%]: 10~90

Certyfikaty: CE

Gwarancja: 12 miesięcy

 

Odpada?

 

zdjęcia:

1381524796_zasilacz%2012v%2050w%204,17a.jpg

 

1381524796_zasilacz%2012v%2050w%202.jpg

 

czy lepiej używany od Wii kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...
Gość deejaybialy

Ja dzisiaj sprawdziłem → są dwie wersje wtyczek :)

 

Co do tego ile "żre nasz nBox" z dyskiem 2,5" w trakcie nagrywania 2 streamów na podwójnej głowicy (BZZB) pobiera 35W.

Przy BSKA i 2,5" podczas nagrwania w granicach 25-28W.

 

Ja kupiłem dzisiaj kolejny raz zasilacz do konsoli WII. ma prawdziwe 3,7A. Tyle, że kupiłem oryginał. Na takim jednym pracuje już u mnie BZZB.

Cześć, dostałem od kolegi zasilacz właśnie od wii, da się go nie dewastując rozkręcić?

 

Jak dodajemy fotki , pliki?

 

Już doczytałem, dodawałem przez apkę tapatalk, która ma tak ustawione domyślnie.

 

Wracając do tematu to poradziły cienkie kombinerki, reszta na zatrzaskach.

 

Pozdawiam

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • 3 lata później...

Jeżeli mnie pamięć nie myli to wartości kondensatorów powinny zostać takie jak były.
Problem tkwił w softach i pewnych skórkach. Przy większych pojemnościach rzadziej się to wszystko wywalało ale nadal się wywalało.
W GOS nie ma skórek co powodowały problemy (świadomie ich nie dawaliśmy) i wymiana na wyższe pojemności nie była uzasadniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...