Skocz do zawartości

Kompilacja Duckbox-Developers - błędy dla 5800


kernel

Rekomendowane odpowiedzi

A więc starałem się uruchomić te binarki i przy próbie wyskakuje:

 

GraterliaOS:/usr/local/bin# ./neutrino 
./neutrino: error while loading shared libraries: libcurl.so.4: cannot open shared object file: No such file or directory

 

W tym co kompilowałem nie było tego pliku. Znalazłem go w innym image i skopiowałem jednak nadal coś nie tego...

 

GraterliaOS:/usr/local/bin# ./neutrino 
./neutrino: error while loading shared libraries: /usr/lib/libcurl.so.4: file too short

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież libcurl jest częścią GOS.

 

 

W GOS w /lib ani /usr/lib tego nie ma

 

 

Wyszukiwarka plików też nic nie pokazała.

 

 

Znalazłem w gos z neutrino. W czystym GOS nie ma tego albo jestem ślepy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy podczas próby uruchomienia wyskakuje błąd "File to short" mam rozumieć, że jest nie pod ten kernel ?

Aktualnie wiszę na bibliotece "libFLAC.so.8". Skopiowałem ją z innego firmware ale nic nie dało... chyba. że samo kopiowanie nic nie daje...

 

Jakieś podpowiedzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie biblioteka jest dla innej architektury. Jak skopiujesz dla sh4 to często jako tako działa.

 

Sent from my NOKIA using Tapatalk

No właśnie szukam ich w dostępnych na rynku oprogramowaniach dla adb5800.

 

Ale pewnie muszę wybierać pod te same kernele.

 

EDIT:

 

Zacząłem kompilacje od nowa i teraz wisi na takim błędzie...

 

Making all in libdvbsub
make[4]: Wejście do katalogu `/home/mr/github/source/nhd2-exp/lib/libdvbsub'
  CXX      dvbsubtitle.o
dvbsubtitle.cpp: In destructor ‘virtual cDvbSubtitleBitmaps::~cDvbSubtitleBitmaps()’:
dvbsubtitle.cpp:66:28: warning: ‘AVSubtitleRect::pict’ is deprecated (declared at /home/mr/github/tufsbox/cdkroot/usr/include/libavcodec/avcodec.h:3710) [-Wdeprecated-declarations]
    av_freep(&sub.rects[i]->pict.data[0]);
                            ^
dvbsubtitle.cpp:66:28: warning: ‘AVSubtitleRect::pict’ is deprecated (declared at /home/mr/github/tufsbox/cdkroot/usr/include/libavcodec/avcodec.h:3710) [-Wdeprecated-declarations]
dvbsubtitle.cpp:66:33: warning: ‘AVPicture::data’ is deprecated (declared at /home/mr/github/tufsbox/cdkroot/usr/include/libavcodec/avcodec.h:3668) [-Wdeprecated-declarations]
    av_freep(&sub.rects[i]->pict.data[0]);
                                 ^
dvbsubtitle.cpp:66:33: warning: ‘AVPicture::data’ is deprecated (declared at /home/mr/github/tufsbox/cdkroot/usr/include/libavcodec/avcodec.h:3668) [-Wdeprecated-declarations]
dvbsubtitle.cpp:67:28: warning: ‘AVSubtitleRect::pict’ is deprecated (declared at /home/mr/github/tufsbox/cdkroot/usr/include/libavcodec/avcodec.h:3710) [-Wdeprecated-declarations]
    av_freep(&sub.rects[i]->pict.data[1]);
                            ^
dvbsubtitle.cpp:67:28: warning: ‘AVSubtitleRect::pict’ is deprecated (declared at /home/mr/github/tufsbox/cdkroot/usr/include/libavcodec/avcodec.h:3710) [-Wdeprecated-declarations]
dvbsubtitle.cpp:67:33: warning: ‘AVPicture::data’ is deprecated (declared at /home/mr/github/tufsbox/cdkroot/usr/include/libavcodec/avcodec.h:3668) [-Wdeprecated-declarations]
    av_freep(&sub.rects[i]->pict.data[1]);
                                 ^
dvbsubtitle.cpp:67:33: warning: ‘AVPicture::data’ is deprecated (declared at /home/mr/github/tufsbox/cdkroot/usr/include/libavcodec/avcodec.h:3668) [-Wdeprecated-declarations]
dvbsubtitle.cpp: In member function ‘void cDvbSubtitleBitmaps::Draw(int&, int&, int&, int&)’:
dvbsubtitle.cpp:130:50: warning: ‘AVSubtitleRect::pict’ is deprecated (declared at /home/mr/github/tufsbox/cdkroot/usr/include/libavcodec/avcodec.h:3710) [-Wdeprecated-declarations]
   uint32_t * colors = (uint32_t *) sub.rects[i]->pict.data[1];
                                                  ^
dvbsubtitle.cpp:130:50: warning: ‘AVSubtitleRect::pict’ is deprecated (declared at /home/mr/github/tufsbox/cdkroot/usr/include/libavcodec/avcodec.h:3710) [-Wdeprecated-declarations]
dvbsubtitle.cpp:130:55: warning: ‘AVPicture::data’ is deprecated (declared at /home/mr/github/tufsbox/cdkroot/usr/include/libavcodec/avcodec.h:3668) [-Wdeprecated-declarations]
   uint32_t * colors = (uint32_t *) sub.rects[i]->pict.data[1];
                                                       ^
dvbsubtitle.cpp:130:55: warning: ‘AVPicture::data’ is deprecated (declared at /home/mr/github/tufsbox/cdkroot/usr/include/libavcodec/avcodec.h:3668) [-Wdeprecated-declarations]
dvbsubtitle.cpp:144:54: warning: ‘AVSubtitleRect::pict’ is deprecated (declared at /home/mr/github/tufsbox/cdkroot/usr/include/libavcodec/avcodec.h:3710) [-Wdeprecated-declarations]
   fb_pixel_t * newdata = simple_resize32(sub.rects[i]->pict.data[0], colors, sub.rects[i]->nb_colors, width, height, nw, nh);
                                                      ^
dvbsubtitle.cpp:144:54: warning: ‘AVSubtitleRect::pict’ is deprecated (declared at /home/mr/github/tufsbox/cdkroot/usr/include/libavcodec/avcodec.h:3710) [-Wdeprecated-declarations]
dvbsubtitle.cpp:144:59: warning: ‘AVPicture::data’ is deprecated (declared at /home/mr/github/tufsbox/cdkroot/usr/include/libavcodec/avcodec.h:3668) [-Wdeprecated-declarations]
   fb_pixel_t * newdata = simple_resize32(sub.rects[i]->pict.data[0], colors, sub.rects[i]->nb_colors, width, height, nw, nh);
                                                           ^
dvbsubtitle.cpp:144:59: warning: ‘AVPicture::data’ is deprecated (declared at /home/mr/github/tufsbox/cdkroot/usr/include/libavcodec/avcodec.h:3668) [-Wdeprecated-declarations]
dvbsubtitle.cpp: In constructor ‘cDvbSubtitleConverter::cDvbSubtitleConverter()’:
dvbsubtitle.cpp:188:33: error: ‘CODEC_ID_DVB_SUBTITLE’ was not declared in this scope
  avcodec = avcodec_find_decoder(CODEC_ID_DVB_SUBTITLE);
                                 ^
make[4]: *** [dvbsubtitle.o] Błąd 1
make[4]: Opuszczenie katalogu `/home/mr/github/source/nhd2-exp/lib/libdvbsub'
make[3]: *** [all-recursive] Błąd 1
make[3]: Opuszczenie katalogu `/home/mr/github/source/nhd2-exp/lib'
make[2]: *** [all-recursive] Błąd 1
make[2]: Opuszczenie katalogu `/home/mr/github/source/nhd2-exp'
make[1]: *** [all] Błąd 2
make[1]: Opuszczenie katalogu `/home/mr/github/source/nhd2-exp'
make: *** [.deps/neutrino-hd2-exp.do_compile] Błąd 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się osiągnąć swój cel minimum, czyli skompilowałem i uruchomiłem enigmę2 z driverami do głowicy kablowej na MMP-5800C z Multimedii. Na chwilę obecną wspomogłem się plikami pti.ko i stmdvb.ko z pkt hyperiona 5.1, nie działa mi wyświetlacz (nie ładuję modułu vfd.ko), nie wyświetlają się programy HD (ale się streamują i to bez rwania). Wszystko zrobiłem bez użycia konsoli, wspomogłem się przez wrzucenie do rcS linijki '/sbin/udhcpc -t 10 -q -n -i eth0' zaraz po '/etc/init.d/mountvirtfs start', dzięki temu podczas 'zwisu' przy starcie mogłem się równolegle podłączyć telnetem i debugować co się dzieje. Czyli da się :).

 

Pozdrawiam,

golum8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się osiągnąć swój cel minimum, czyli skompilowałem i uruchomiłem enigmę2 z driverami do głowicy kablowej na MMP-5800C z Multimedii. Na chwilę obecną wspomogłem się plikami pti.ko i stmdvb.ko z pkt hyperiona 5.1 (...)

 

Ten MMP-5800C ma pojedynczą czy podwójną głowicę DVB-C? Z jakimi parametrami są ładowane avs.ko i stmdvb.ko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się osiągnąć swój cel minimum, czyli skompilowałem i uruchomiłem enigmę2 z driverami do głowicy kablowej na MMP-5800C z Multimedii. Na chwilę obecną wspomogłem się plikami pti.ko i stmdvb.ko z pkt hyperiona 5.1 (...)

 

Ten MMP-5800C ma pojedynczą czy podwójną głowicę DVB-C? Z jakimi parametrami są ładowane avs.ko i stmdvb.ko?

 

Głowica jest pojedyncza, na płytce jest miejsce prawdopodobnie na elementy głowicy i chip tunera dvb-t. Aktualnie avs.ko ładuję z parametrem type=stv6412 a stmdvb.ko z parametrem TSIS_mode=parallel NIMS=single.

Po załadowaniu skompilownego stmdvb.ko w dmsg pojawiły się takie komunikaty jak poniżej. Niestety po wczytaniu 'pożyczonego' pti.ko skompilowany moduł stmdvb.ko  nie chciał się załadować więc pożyczyłem stmdvb.ko a ten pożyczony jest prawdopodobnie skompilowany bez opcji debug. Dodam jeszcze, że to jest dmesg po restarcie softwarowym po którym system nie widzi głowicy ale może się do czegoś przyda.

 

no swts ->routing streams from dvr0 direct to the player
DVB: registering new adapter (STM Streamer)
0: DeviceContext 8b8a6088, DvbDemux 8b8a64c4, DmxDevice 8b8a66ac
CaInit()
Initializing CI Controller
TsinMode = PARALLEL
NIMS = SINGLE
ptiInit context = 8b8a6088, demux = 8b8a64c4
[TSM] init stream routing...
Bypass ci
>>Init DVBT-USB
BSKA,BSLA,BXZB TsinMode = Parallel *st-merger*
        BSKA,BSLA,BXZB TsinMode = Parallel *st-merger*
        BSKA,BSLA,BXZB TsinMode = Parallel *st-merger*
        BSKA,BSLA,BXZB TsinMode = Parallel *st-merger*
        pti ioremap 0x19230000 -> 0xb9230000
Load TC ...
loadtc: >
loadtc: <
Load TC done
fe_core_register_frontend: frontend core
tuner = 1
fe_core_register_frontend: init tuner 0
> (bus = 0) init_fe_device
i2c adapter = 0x8b90de0c
frontend_init frontend_init >
fe_core : stv0297 attached OK 
MT2060: successfully identified (IF1 = 1220)
mt2060 I2C write failed
fe_core : mt2060 attached OK 
init_fe_device: Call dvb_register_frontend (adapter = 0x8b8a603c)
DVB: registering adapter 0 frontend 0 (ST STV0297 DVB-C)...
fe_core_register_frontend: <
session 2, demux 8b8a64c4
Descrambler Handler = 1
1: DeviceContext 8b8a6748, DvbDemux 8b8a6b84, DmxDevice 8b8a6d6c
CaInit()
TsinMode = PARALLEL
NIMS = SINGLE
ptiInit context = 8b8a6748, demux = 8b8a6b84
session 3, demux 8b8a6b84
Descrambler Handler = 1
2: DeviceContext 8b8a6e08, DvbDemux 8b8a7244, DmxDevice 8b8a742c
CaInit()
TsinMode = PARALLEL
NIMS = SINGLE
ptiInit context = 8b8a6e08, demux = 8b8a7244
session 0, demux 8b8a7244
Descrambler Handler = 1
3: DeviceContext 8b8a74c8, DvbDemux 8b8a7904, DmxDevice 8b8a7aec
TsinMode = PARALLEL
NIMS = SINGLE
ptiInit context = 8b8a74c8, demux = 8b8a7904
convert_source(): invalid frontend source (3)
Descrambler Handler = 1
stm_v4l2_register_driver: driver 'Linux DVB Overlay' registered

 

Jeżeli ktoś potrzebuje bardziej szczegółowych informacji zapraszam na priva, żeby nie zaśmiecać forum. Tego 'nbox'a' używam jako testowego w celach niekomercyjnych, do oglądania tv używam vu zero z głowicą dvb-c na usb. Jeżeli jest potrzeba to mogę na swoim nboxie coś podmienić przetestować.

 

Pozdrawiam,

golum8


Scalono wiadomość: [time]1461614995[/time]

Sorry, ten dmesg jest chyba po restarcie sprzętowym i widać w nim: fe_core : mt2060 attached OK. Dziwi mnie natomiast ten komunikat wcześniej: mt2060 I2C write failed. Musiał bym to jeszcze raz na spokojnie przeanalizować, jak mi zaczęło działać straciłem czujność ;).

 

Pozdrawiam,

golum8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim wypadku zrób sobię kopię działającego systemu GOS na oddzielnej partycji dysku lub pendrive i potraktuj to jako bazę do dalszych działań.

Teraz jeśli chcesz sobie przetestować NHD2, to odpal GOS z tej kopii, w kosoli zatryzmaj gui i działaj.

1. Zacznij od przerzucenia binarki z kompilacji do twojej bazy, dla neutrino będą to zapit, sectionsd, neutrino.

2. Do tego pliki konfiguracyjne neutrino (np. /var/tuxbox/..., /usr/share/tuxbox/...)

3. Teraz z kosoli spróbuj odpalić taką binarkę i czytaj co ci wyrzuca. Najczęściej napisze coś o brakującej lub niezgodnej bibliotece. Wtedy szukasz tego w kompilacji z DD (/usr/lib i /lib) i przerzucasz do bazy.

4. Znowu uruchamiasz binarkę i czytasz.

5. W końcu dojdziesz do momentu, że coś się uruchomi i będziesz mógł potestować.

 

 

Udało mi się skompilować Neutrino HD2 na kernelu 0217 - z innego gita. Podmieniłem pliki i biblioteki zgodnie z opisem kolegi i system wstał :) Nie udało mi się uruchomić FTA i kodowanych ale w wolnej chwili będę walczył dalej :) W menu nie widziałem opcji ustawienia-konfiguracji satelity może tu błąd. W gui do tłumaczenia wiele pozycji (jest wiele więcej opcji niż e Neutrino-mp.).

 

 


>>> neutrinoHD2 (compiled Apr 25 2016 21:39:47) <<<
starting /usr/ntrino/bin/neutrino
CFrameBuffer::getInstance: frameBuffer Instance created
CFrameBuffer::init 12288k video mem
CFrameBuffer::setMode: FB: 1280x720x32
NeutrinoApp Instance created
CNeutrinoApp::run:
set debuglevel: 1

neutrino.log

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik movistar 160GB ma tuner DVB-C z dwiema głowicami i dyskiem 160GB.

Głowica ma jedno wejscie antenowe ale dwa układy umożliwiają nagrywanie jednego kanału a oglądanie innego.

Pozwoliłem sobie załączyc zdjęcia z aukcji.

Na portalu Allegroo można go kupić za 59zł.

movistar.jpg.cd1eded73c75ac42457ddd35271b347b.jpg

movistar_back.jpg.c66953dbe7d5328de3bcf94479309e4b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość b4mbus

Skompilowałem od nowa NHD2 z kernelem 0217 i działa bez GOS. Znaczy działa GUI. Nie mam możliwości wyboru satelity i pomimo wysłania listy kanałów nic nie widzi... Ktoś coś podpowie ?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość b4mbus

A co pokazuje lsmod?

 

 




Adb_Box:~# lsmod
Module                  Size  Used by    Tainted: P
simu_button              828  0
boxtype                  828  0
smartcard              28248  0
bpamem                  2612  0
platform                 960  0 [permanent]
stmsysfs               31028  0
stm_monitor             7204  0
pti                    21196  0
fe_core_twin1          35764  0
pseudocard             11444  0
stmvbi                  5164  0
stmvout               167144  0
stm_v4l2                7544  2 stmvbi,stmvout
p2div64                 1232  0
ksound                  9392  0
mpeg2hw                 3948  0
mmelog                  1356  0
avs                    29308  0
cooler                   804  0
mme_host               21360  3 stm_monitor,mpeg2hw,mmelog
embxshm                17256  0
embxmailbox             4832  1 embxshm
embxshell              14444  3 mme_host,embxshm,embxmailbox
stmfb                  38176  1
stmcore_display_stx7100   135373  4 pseudocard,stmvbi,stmvout
autofs4                15324  0
e2_proc                10824  1 cooler
vfd                     5740  0
Adb_Box:~#

 

 

Nie mam możliwości wyboru, konfiguracji tunera. fe-core-twin1.ko załadowany.

 

 

Moduł oryginalny z kompilacji. Próbowałem inne pliki i zmianę wpisów w rcS ale nie poleciało...

 

 

@voyteckst jak wcisnę OK na pilocie to nic nie pokazuje nawet zmiany przyciskami koloru ale jak wezmę zarządzanie bukietami w menu usługi to widzę swoją listę.


Scalono wiadomość: [time]1462822501[/time]

Pozwoliłem sobie post pod postem.

DZIAŁA !  znaczy nie jest to idealneNHD2 ale działa  FTA działają, kodowane działają z karty.Nie da się połączyć po FTP z tunerem ani dreamset ani klientftp czy to z windows czy z linuxa. Co do ustawień listy kanałów to nie wiem... działają i widoczne są te kanały zeskanowane z nieba... to co mam wrzucone widzę tylko w yWeb ale nie mogę na nie wejść... Nie działa screenshot. yWeb działa i oscamwebif również.

Do tłumaczenia dużo więcej pozycji.

 

 

To tak w skrócie :)

log.log

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Próbuję kompilować sobie Duckbox-Developers wg tego opisu: http://forum.xunil.pl/index.php/topic,2537.0.html - mam trochę wolnego czasu, może bym sobie coś popisał :)

Pytania odnośnie tego instruktażu kompilowania (ponieważ tam nie ma możliwości wpisywania komentarzy):

 

A) Jak ktoś ma Linuxa już zainstalowanego na PC, to rzeczywiście musi wracać do Windows i instalować tam vmware a w niej Ubuntu? A może lepiej instalować git już na normalnym linuksie, i jak?

 

B) Jak skompliować sam kernel, ponieważ "sam" więc może i mniej miejsca na dysku trzeba i znacznie szybciej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak czegoś nie pomieszałem, to DD ze zmianami, które w efekcie generują jajko i sterowniki z GOS dla nboksa (z listy wybieramy 38, czyli ADB5800S/SX):

 

https://github.com/mickeyreg/cdk

https://github.com/mickeyreg/apps

https://github.com/mickeyreg/driver

 

Dodatkowo konfiguracja dla Sagemcom88 z netfilter.

 

ADB2850 i DSI87 nie działają ... może kiedyś znajdę chwilę i dodam coś poza wpisem do listy.

 

Parę innych rzeczy też na etapie tymczasowym...

 

PS. Po ostatniej synchronizacji z głównym DD kompiluje się, ale nie sprawdzałem czy działają jajko i sterowniki.

 

PPS. Jak ktoś chce kompilować E2, to zapraszam na GitHuba @herpoi: https://github.com/herpoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...