Skocz do zawartości

Problem z obrazem na pena


Gość mary123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Już bardzo mocno wiem że kasujecie wszystko o co normalnie można spytać bo nie można prosić o nic na tym forum. Więc pytam czemu jak pobrałem wasz soft na pena lub dysk nie mogę go zainstalować na penie. Robię wszystko według waszego toturiala, niby pen się instaluje ale z tego pena nie odpala. Męczyłem się z tym z 16 razy i tym samym sposobem wgram hyperiona i on odpalił. Sprawdzcie czy ten obraz co jest do pobrania faktycznie jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a nikt nie napiał jak zrobić kopie. ....

Czy oby  na pewno? A była próba z sysbckp?

Piszesz że posty lądują w koszu ...sam zadajesz pytanie nie podając podstawowych danych. Jednym słowem zaśmiecasz forum bo trzeba cię "ciągnąć" za język a ty oczekujesz że zostanie ci podane na tacy jako odpowiedź.

Taka postawa jest u nas odpowiednio "nagradzana" ....

Proszę to przemyśleć i wyciągnąć wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam zamiary zaśmiecać Wasze forum. Dwa miesiące temu ten wasz opis jakoś działał. Proszę tylko o poradę bo mam problem a wy z puntami, OK Tylko nie każdy jest alfą i omegą z linuxa. Ja się uczę go już dwa lata (a w firmie same windy) i też do końca sobie z nim nie radzę. Prośba napiszcie jak to uruchomić bo nawet boję się pytać o wgrać na pena (to już robiłem wiele razy wgrywanie na pena i chodziło a dzisiaj niestety kicha). Prośba nie kasujcie, nie punkujcie, nie zbywaicie pytaniem tylko pomóźcie.

 

 

Widzę że są nowe image do wgrania, zaraz testuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem że jak jest hdd to inne uruchomienie. Wcześniej jak tak się bawiłem to z USB-SDB1 normalnie odpalało. Dlatego piszę na Waszym forum bo nie mam pojęcia co jest grane. Robiłem to już kilkanaście razy i było ok a teraz problem. W sumie to mnie chyba olśniło, ostatnio przed zmianami czyściłem nor i wgrałem od nowa Wasz soft (pytałem wtedy o skórkę która znikła z GOS ale jak zwykle mój post zostałał skasowany). Teraz ma Graterlie 2015-08-10-trunk, ostatnia aktualizacja:2015-10-19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem że jak jest hdd to inne uruchomienie. Wcześniej jak tak się bawiłem to z USB-SDB1 normalnie odpalało. Dlatego piszę na Waszym forum bo nie mam pojęcia co jest grane. Robiłem to już kilkanaście razy i było ok a teraz problem. W sumie to mnie chyba olśniło, ostatnio przed zmianami czyściłem nor i wgrałem od nowa Wasz soft (pytałem wtedy o skórkę która znikła z GOS ale jak zwykle mój post został skasowany). Teraz ma Graterlie 2015-08-10-trunk, ostatnia aktualizacja:2015-10-19

Pisałeś bzdury które to @TomTelos ci wypomniał i jeszcze się dziwisz że został przeniesiony do kosza?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem od nowa, faktycznie każdy plik ma inny rozmiar:

 

ale pli .md5 to już porażka:

 

tak się kończy instalka na penie i dalej nie odpala:

 

 

Wreszcie uruchomiłem. Wielkie dzięki kolego @TomTelos, opis instalacji systemu na penie który podałeś zadziałał. Co prawda różnie się tylko końcówką wpisu dla rozpakowania.

Przedtem wpisywałem:

tar -xvzf nazwa_pliku.tar.gz

a po nowemu :

tar -xvf nazwa_pliku -C /dest

Teraz się troszkę dłużej rozpakowuje. Człowiek się całe życie uczy  :( :( :( . Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI za podprowadzenie.

pliki.thumb.jpg.243b4e5407d76a1dea90df769ee1a26e.jpg

plik2.thumb.jpg.17afe2facde6781aa26a1dc4d32dff3f.jpg

plik3.thumb.jpg.9a82f4af95d8bd6cbb4cb3ceaa7ace38.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...