Jump to content

SystemBackup

matzg
 Share

Recommended Posts

Wersja TESTOWA Plugina do kopii systemu do formatu .img(3 lub 2 pliki .img) lub tar.gz

Wymagany pendrive lub dysk dla systemów uruchomionych z Nand

Wymagany pendrive (dwie partycje) lub dysk dla systemów uruchomionych z Pendrive.

SystemBackupV65

v65 (UHD88, ESI88, ADB5800, ADB28XX, DSI87, ArivaLink200, Spark7162, PACE7241 do testu)

screen.jpg.488042936c4e22d8ce5427da48ae03cc.jpg

SystemBackupv64.tar.gz

SystemBackup.tar.gz

Edited by matzg
zmiana linku i wersji

• 3 weeks later...
  • 3 months later...
Guest szyberpt

Witam,

Czy po stworzeniu update img można coś modyfikować w tych plikach (kernel, rootfs,update)?? Chodzi mi o to by wgrać obraz do innego dekodera pozbawiony np. wygenerowanych kluczy ssh i ustawień obrazu ale posiadający wszystkie inne konfiguracje.

• 3 weeks later...
  • 7 months later...

Witam,

świetna robota z ta wtyczka, gratuluje!

mam jedno pytanie... ukryłem plugin przed dziećmi bo lubią bawić się pilotem i startuje go z telnetu poprzez ./sysbackup

wszystko działa poprawnie, plugin tworzy img2016-11-02--20.55 oraz nbox-backup-rootfs_2016-11-02--20.55.tar.gz

i teraz pytanie jak wystartować ten plugin z terminala tak aby utworzył tylko img2016-11-02--20.55 ale bez "nbox-backup-rootfs_2016-11-02--20.55.tar.gz"

dziękuje za pomoc

[warning]Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. Proszę poprawić.[/warning]

niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale wydaje mi się że backup przez komendę "sysbckp" działa niezależnie od tej wtyczki i tak już jest stworzony, że tworzy rzeczywiście dwa rodzaje backupu. Poprzez wtyczkę można natomiast wybrać co się konkretnie chce

uruchamiając plugin z ekranu tv utworzony zostanie plik sysbackup.conf w /tmp z zawartością zależną od wybranej wcześniej opcji

u mnie (opcja tylko update img):

rodzarch=tar.gz

nandnor=0

makerootfs=0

makeimg=1

wystarczy skopiować ten plik ponownie do /tmp i uruchomić plugin z terminala poprzez  ./sysbackup a zostanie wykonany backup w opcji update img

testowane na sofcie 8.6

• 2 months later...

Plugin zainstalowałem z repo i nie pokazał się w pluginach.

Natomiast przy pomocy komendy udało mi się wykonać kopię systemu ze sterownikami WiFi i przeniesienie do boxa z uwalonym LANem.

Dobra, pokopałem trochę i znalazłem, tak na szybko to co potrzebowałem, nand na sparku:

dd if=/dev/mtd5 of=/hdd/backup/uImage

dd if=/dev/mtd6 of=/hdd/backup/e2jffs2.img

Backup się zrobił, nie testowałem jeszcze przywracania - ale po wielkości plików wyglada, że to prawidłowe dev.

Wg wersji z PKT backup z pena to poprostu tar katalogów z excludami: Pod gos oczywiście trzeba by listę sprawdzić.

tar --exclude=ram/* --exclude=proc/* --exclude=sys/* --exclude=tmp/* --exclude=hdd/* --exclude=media/*/* --exclude=mnt/*/* -czf /hdd/backup/full_image_backup.tar.gz bin boot lib dev etc hdd media mnt proc ram root sbin sys tmp usr var

Mała podpowiedź:

if `grep -q 'root=/dev/mtdblock6' < /proc/cmdline`; then
<------>flash_eraseall /dev/mtd5
<------>flashcp -v /ram/uImage.gz /dev/mtd5
<------>rm /ram/uImage.gz
else
<------>mv -f /ram/uImage.gz /boot/uImage
<------>if /bin/cat /proc/cmdline | grep mtd > /dev/null; then
<------><------>/DuckBA/bin/flash_erase /dev/mtd5 0x400000 0x20 2
<------><------>/DuckBA/bin/nandwrite --start=0x400000 /boot/uImage /dev/mtd5
<------>fi
fi

• 3 months later...

1. W pluginie nie można zmienić domyślnej lokalizacji backupu tj /hdd na inną.

2. Czy utworzoną w ten sposób kopie systemu mogę wgrać do drugiego tunera ( głownie chodzi mi o klucze ssh)?

3. Rozumiem, że narzędzie system-backup-tool jest niezależne od pluginu i można je odinstalować.

• 1 month later...

Jak wgrasz kopię systemu to będzie taki sam adres ip ( trzeba zmienić ip na jednym z tunerów bo będzie konflikt) oraz ustawienia oscama ( tu może nie być problemu, w zależności od ustawień  ). MAC raczej powinien być brany z  ENV więc przy takim założeniu to się nie przenosi.

• 4 years later...

Witam wszystkich serdecznie

Czy są szanse żeby SystemBackup działał na PACE HDS7241, działa na ESI 88, to są chyba podobne dekodery.
Przy próbie zrobienia backupu wyskakuje: "nie potrafię zrobić backupu do tego odbiornika"