Skocz do zawartości

zdechły nbox, błąd systemu?


Gość koosiaarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od 3 tygodni jestem szczęśliwym użytkownikiem Graterlii, soft jest najlepszy na świecie!

Mam czarnego nboxa ITI-5800SX BSLA.

Wczoraj zrobiłem sobie aktualizację systemu/ pakietów. Następnie "szperałem" sobie w ustawieniach ogólnych, IPTV itd. Natrafiłem na opcję "Przystosuj dekoder do odbioru do odbioru telewizji innej niż satelitarna" (coś w tym stylu bo na pewno to tak nie brzmiało), po czym wykonał się skrypt i wszystko spoko, pooglądałem coś chwile i postanowiłem zrobić reset dekodera (wcześniej po aktualizacji systemu/pakietów tego nie robiłem), wszedłem w "SETUP" i tam chciałem zrobić reset niestety opcja nie reagowała, no to wywaliłem z prądu, podłączyłem prąd, cały wyświetlacz wypełnił się literkami b "bbbbbbbbbbbbbbbbbbbb", chwile poczekałem, próbowałem naciskać POWER, RES itd, nic się nie działo, odłączyłem prąd ponownie, podłączyłem, na wyświetlaczu nie ma nic, podświetla się na czerwono SPDIF, dysk HDD po SATA słychać jakby startował, wiatrak tylko "drga" co jakiś czas. Mam konwerter usb <-> TTL, podłączyłem do DEBUGa. Przeszukałem troche internetu, ściągnąłem program BlackBox v2.6 i chyba łączy się jest "Port został otwarty !" na COM4, no ale co robić dalej do końca nie wiem, nie chce czegoś zepsuć całkowicie więc zwracam się do Was, tym bardziej że wprowadzenie nboxa w taki stan jest dziwne (albo aktualizacja albo ta opcja przystosowania dekodera).

Tutaj jest link do aukcji z której kupowałem nboxa: Link do portalu aukcyjnego usunieto

są tam dane techniczne, niby są te zworki awaryjne, z tego co ja widzę w środku to jest wyprowadzony jakiś kabelek 2 żyły ze spodu płyty i jeden z nich jest przylutowany do DEBUGa a dokładniej do pinu 3.3v, drugi lata luźno. Z tego co wyczytałem i widzę że klej wygląda na oryginalny, "nie jest drapany".

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opcja przystosowania do pracy bez sat, jak to ująłeś, na pewno nie miała wpływu na takie zachowanie. Jedyna rzecz, którą zmienia to nazwy kilku plików. W efekcie mógłbyś co najwyżej nie mieć TV z satki, lub mieć jakiegoś GS-a.

 

A może podczas kombinacji uruchomiłeś sobie PIG?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowy przypadek użytkownika, gdzie przerabiający użył napięcia 3.3V z debug a nie powinien.

Na początek ustal czy Wywaliło tylko u-boota na A20 czy też inne również. W tym celu:

  • odlutuj kabelek od 3.3V debug;
  • przylutuj do 3.3V debug ten drugi kabelek;
  • uruchom boxa.

Jeżeli wstanie to nie jest źle. UWAGA - użyj tego trybu tylko na chwilę, w celu sprawdzenia czy tuner się odpali. Nie usiłuj działać na zapasie!

Napisz jaki masz rezultat - będziemy kierować dalej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź, a jakie są dalsze kroki jeżeli zapasowy będzie działał? chodzi o to że mam na ten dekoder gwarancję, zawsze moge powiedzieć że się zepsuł i odesłać go i udać że nic nie wiem.

tylko nie wiadomo co oni z tym zrobią i będę musiał czekać XX czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje zadanie na początek.

Wgraj pliku u-boota zgodnie z instrukcją na PEN. Może być wersja dla A20 lub A00. Umieść PEN w tunerze. I teraz:

  • uruchamiasz tuner z drugiego kabelka (tego co staruje) z wciśniętym POWER;
  • musisz wyczuć moment pomiędzy zmianą nazwy uboota a napisem PROG na wyświetlaczu i wtedy przełączyć kabelki w trakcie pracy;
  • jak się uda (poćwiczysz i na 100% się da) to jak napisze OK i włączysz ponownie dekoder - właczy się u-boot; jeszcze nie wystartuje tuner ale zamelduje się już tak samo jak na A19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem sobie "przedłużacz" z żyły skrętki żeby było łatwiej przerzucić kabel i z pomocą dziewczyny (trzymała POWER) udało się za pierwszym razem!

u-boot startuje z A20 i ku mojemu zdziwieniu i pewnie Twojemu także, GRATERLIA wystartowała...

 

Czy to oznacza że wszystko już jest OK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i nie.

Tak bo wystartowało. Nie bo była przyczyna tego i należy całość dokończyć.

 

Na początek dokończenie. Skoro poleciał u-boot to nie wiemy w jakim stanie jest ENV. Co prawda tuner wstał i...i nawet działa, ale....

  • najpierw wygeneruj MAC (adres masz na naklejce pod dekoderem a opis wgrania w FAQ co podałem;
  • późnej wgraj ponownie ENV.

Po tej operacji tuner wróci do stanu takiego jak przyjechał do Ciebie. Jednak, albo masz mimo wszystko problem z zasilaniem (sprzedawca niedokładnie odnowił tuner, felerny zasilacz, cokolwiek innego), albo miałeś kompletnego pecha i tyle.

Tak czy siak kup jutro rezystor około 60 Ohm i podłącz kabelek co teraz masz podlutowany do DEBUG przez ten rezystor do napięcia 3.3V od dysku twardego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...