Skocz do zawartości

Bezpieczeństwo SSH w GOS


robert_cz

Rekomendowane odpowiedzi

Około 90% urządzeń sieciowych tak działa. Dodam, że dzisiejszych bo kiedyś było to nie do pomyślenia. Nawet mój tablet łączy się 3x aby się połączyć bo tak i już, a niby powinien najpierw podnieść sieć, potem dogadać się z zabezpieczeniami a potem słać DHCP.

Dlatego ustawia się wysyłanie więcej niż jednego zapytania DHCP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do DHCP to wybacz, ale żadne z moich urządzeń sieciowych nie działa tak jak to przytaczałeś. Za chiny ludowe nie potrafię zmusić mojej instalacji sieciowej to niewyrobienia się z dostarczeniem danych DHCP o ile oczywiście serwer HDCP działa.

Testowałem do na wielu urządzeniach od tp-linków, przez d-linki, cisco, asusy. inne. Testowałem na oficjalnym i alternatywnym sofcie.

Jedyne czego nie wymieniałem to kable, oraz nie zaciskałem niechlujnie wtyczek.

Nie twierdze, że zawsze wszystko jest ŹLE. Jednak usilnie próbując doprowadzić do niedziałania DHCP nie potrafię. Zawsze najpóźniej za trzecim razem karta dostaje parametry. Dodam, że sieć u mnie to nie trzy czy pięć urządzeń a znacznie więcej.

 

@tux

Połowicznie Tobie przyznam rację. Problem o którym pisze robert_cz nie powinien mieć w ogóle miejsca, przy prawidłowo zaprojektowanym sprzęcie sieciowym i przy prawidłowo wykonanej instalacji. Jednak niestety ilość nieprawidłowo działającego sprzętu i/lub sieci jest na tyle duża, że ewentualne zmiany zasługują co najmniej na dyskusję i ich rozważanie

 

Mamy (w zasadzie Ty masz, jako główny decydent, osoba kierująca rozwojem GOS) dylemat filozoficzno-praktyczny. Czy GOS ma działać w 100% zgodnie ze standardami, "spodziewać się" że reszta sieci też tak działa (niestety wiemy, że nie działa), czy też działać w nieomal 100% środowisk, ale przy "nagięciu zasad", by bezproblemową pracę uzyskać.

 

Biorąc pod uwagę to, że nie każdy jest w stanie doprowadzić sieć do właściwego stanu, to jednak jestem za tym, by w uzasadnionych i bardzo nielicznych przypadkach "nagiąć zasady", by "żyło się lepiej" :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego użyłem wcześniej słowa jakiego użyłem.;)

Inaczej nie potrafię nazwać osoby, która odgrzewa kotlet i powołuje się na problem, już dawno rozwiązany. I do tego, która doskonale o tym wie, vide http://forum.xunil.pl/index.php/topic,1103.msg29185.html#msg29185

 

<< 22 Marzec 2015 >>

•[test] aktualizacja pakietu graterlia-scripts;

•[test] aktualizacja pakietu SysVinit (poprawka dla klienta DHCP);

•[test] dodanie pakietów neutrino-mp;

•[test] aktualizacja pakietu graterlia;

 

Pomijam tu fakt, że to był gest dobrej woli, bo u nas problem nie występuje.

I wszyscy teraz się cieszą. Znów można dyskutować o problemie. A jazda!

 

@Tux: zablokuj mi konto na miesiąc, albo dłużej. Do momentu, aż ta dyskusja się skończy. Bo mi się odechciewa chcieć czytając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...