Jump to content

Sterowanie tunerem przez hdmi.


Guest luk222

Recommended Posts

Witam.Czy jest możliwe by telewizor sterował pracą tunera.Chodzi mi o sony i funkcję bravia sync.Tv wykrywa tuner jako dockbox ale sterować nim nie ma zamiaru.Tuner to UHD.

Link to comment
Share on other sites

Cec w tunerze jest okrojone funkcjonalnie i działa tylko w jedną stronę.

Czy to też dotyczy najnowszej wersji sterownika? Chyba jednak nie. Przecież np. w ustawieniach pluginu CEC możemy wybrać nr wejścia na AUTO i tuner poprawnie odczyta do jakiego wejścia jest podłączony i ustawi odpowiednio odbiornik. A nawet wykryje czy aktualnie w TV wybrane jest wejście tunera i jeżeli nie jest to wyłączając tuner nie wyłączymy TV (jeśli odpowiednio skonfigurujemy plugin). Nawet TV wyświetla mi, że podłączone jest do niego urządzenie o nazwie DUCKBOX (tuner odpowiada tą nazwą na jakieś zapytanie - przy okazji da się gdzieś zmienić w tunerze tą nazwę na inną, czy na sztywno zaszyta jest w sterowniku?). Tak więc najnowszy sterownik jest w stanie odbierać dane z HDMI, ale czy tylko te wyżej czy jakieś więcej to niestety nie wiem.

Niestety troszkę też coś szwankuje przy okazji tego odbierania, np. jak włączę tuner to wysyła on komendę włączenia TV, a ten z kolei wysyła wtedy chyba jakieś zapytania do tunera. No i tuner zaczyna wtedy przycinać się, pomaga dopiero zmiana kanału na inny - gdzieś nawet na forum jest chyba temat z tym związany - z tego co pamiętam polecano zmianą sterownika na starszy. Ja jednak pozostaję przy aktualnym, bo nie muszę ręcznie zmieniać w źródłach pluginu adresu HDMI (tuner jest podłączony przez amplituner i na HDMI ma adres 1211, albo inny nie pamiętam teraz dokładnie, w każdym bądź razie domyślnie go nie ma do wyboru).

 

Kiedyś też tak ustawiłem sterowanie przez HDMI, że regulację głośności też miałem komendami CEC do amplitunera, a tuner cały czas głośność miał na 100%. Próbowałem też odczytać jakoś aktualną głośność z amplitunera, tak aby poprawnie na ekranie wyświetlać pasek głośności, ale poległem. Albo amplituner nie odpowiadał na komendę, albo właśnie nie potrafiłem (aktualny sterownik nie ma możliwości?). Ostatecznie więc w ogóle zlikwidowałem wyświetlanie tego paska, ale ostatnio po jakiejś aktualizacji straciłem w ogóle sterowanie głośnością.

Może jakby ktoś podpowiedział jak odbierać komendy z tego HDMI to ponownie grzebiąc w źródłach wróciłbym do tematu tego paska.

Link to comment
Share on other sites

Na przycięcia w nowym sterowniku podobne pomaga zmiana rozdzielczości na np. 720p - spróbuj.

 

Faktycznie nowy sterownik coś tam czyta z HDMI. Źródła sterownika i przykładową wtyczkę masz tutaj: https://gitorious.org/open-duckbox-project-sh4/tdt/source/7f88998d496bf61d70570d7973e3604b24f19899:tdt/cvs/driver/cec

 

Wtyczka z GOS jest przykładowo tutaj: https://gitorious.org/open-duckbox-project-sh4/tdt/source/7f88998d496bf61d70570d7973e3604b24f19899:tdt/cvs/driver/cec/enigma2-plugin/plugin.py

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...