Skocz do zawartości

8.2.1 a ustawienie wifi- TP Link wn727n


Gość africa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem ze skonfigurowaniem karty wifi TP Link WN727N. Jest podana na liście działających, chipset RT5370.

Robię tak:

niebieski->zielony->konfiguracja-aktywuj RT5370.

następnie reset boxa

setup->ustawienia-> system-> sieć

Niestety nie wykrywa karty, nie ma opcji wlan itp, lista zaczyna się od ustawienia adaptera, ustawienia dns itd..

Dioda na karcie sie nie swieci, na 100% jest sprawny bo na laptopie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem ciekawy przypadek.

Kupiłem WiFi Pentagram Hornet P6132-08. Przed zakupem sprawdziłem ze sprzedawcą  w instrukcji na stronie domowej Pentagram.

Wyraźnie napisane: układ RT3070L.

Po przyjściu do domu odpaliłem odpowiedni sterownik i co ? I nic. Dokładnie to samo co u kol africa. Kombinowałem dobre pół godziny i bez efektów.

Coś mnie tchnęło więc odpaliłem płytkę z instrukcją obsługi. I co ? Napisane: układ RT5370.

Po zmianie sterownika oczywiście sieć uruchomiona od pierwszego razu.

:)

Objaw który jest u kol africa według mnie wskazuje na sterownik nie obsługujący układ WiFi w urządzeniu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

to ja podepnę się pod temat. Kolega red podaje linki do kart, które są obsługiwane przez nboxa lecz jest tak wiele różnych opinii na temat kart wifi, że trudno się zdecydować. Jakie są wasze doświadczenia z konfiguracją i bezproblemową pracą , chodzi mi o konkretne modele.

z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zmianą karty w PPanel, należy najpier wyłączyć obsługę i ponownie wybrać właściwą kartę.

Potem restart.

 

Reguła. JAk zmieniasz to wyłącz, zmień i restart.

 

Stosowny opis właśnie poprawiłem w PPanel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...