Skocz do zawartości

Pytanie o boota.


Gość djmdp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem trochę świeży w tym temacie, mam nboxa BSLA 250GB z systemem OpenPLI 8.6 niby, chciałbym wgrać Graterlia, co nieco poczytałem i powiedzcie czy mając u-boota 1.3.1 053 mogę próbować załadować mu system core?? Czy trzeba zmienić boota na jakiś inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, czy po wgraniu systemu będzie możliwe dekodowanie nc+ bez dodatkowej "ingerencji" w system? Nie chciałbym unieruchomić tunera na czas mojej "nauki" ewentualnych potrzebnych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@djmdp:

 

Jeżeli karta jest nieparowana, to albo będzie jak pisze tux albo co najwyżej będziesz musiał oscama zainstalować.

 

Jeżeli karta jest parowana ... zachowaj sobie konfigurację oscama i miej nadzieję, że nie ma bugów powodujących kłopoty z nowym oscamem i nie będziesz musiał jej poprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta jest starej c+ 100% nie parowana, działała i działa po zakupie tunera bez problemów, ok to próbuję wrzucać system. Jest możliwość doinstalowania modułu hfs/hfsplus do jądra? Potrzebuję obsługę tego systemu plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem soft było L1, S1, L2, S2 i jest OK, trzeba zrebootować nbox? Bo zatrzymał się na tym. Z tym HFSem to sprawa jest taka, że mam duży dysk na time machine który musi być w hfs, dlatego chciałem podmontować go do nboxa, ponieważ mam tam np. filmy, nie wiem, czy timemachine nie zjeży się jak zrobię 2 partycje np. hfs+ext, oraz nie wiem czy to w ogóle jest możliwe...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tuner wstał, brak listy kanałów, ale podłubię i jakoś ogarnę, tak time machine to program kopii zapasowych w mac, z tego co pamiętam to usilnie zmuszał mnie do sformatowania go w hfs, myślałem też aby zrobić to po sieci, ale nie mam NAS'a, najprościej byłoby właśnie podłączyć go wprost do tunera i podmontować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługa HFS w jajku 2.x o jeszcze większy hardcore niż NTFS.

nawet jakby to uruchomić to stabilność będzie taka, że w sumie tworzenie kopii na takiej partycji będzie bez sensu. Dlaczego? No ja bym nie robił kopii na nośniku, z którego dane mogą wyparować przez użycie eksperymentalnej obsługi systemu plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to racja, raczej liczyłbym na stabilny mount jeśli już, pomyślę jeszcze jak to rozwiązać. W GOS plugin FastSearch nie zaciągnie listy kanałów NC+? "Odbieram listę serwisów - brak serwisów, koniec" Polsatowskie zaciągnął, jest inny sposób na listę kanałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczaiłem się do nc+ej listy której nie mogę znaleźć, ale widzę dużo opcji w tym sofcie więc nie będzie problemu, w ogóle sprzęt na Graterlii pracuje szybciej i generalnie jest na pierwszy rzut oka dużo przyjaźniejszy niż ten co był wcześniej, jestem zadowolony z efektów;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MUSTAPHA

Przyzwyczaiłem się do nc+ej listy której nie mogę znaleźć, ale widzę dużo opcji w tym sofcie więc nie będzie problemu, w ogóle sprzęt na Graterlii pracuje szybciej i generalnie jest na pierwszy rzut oka dużo przyjaźniejszy niż ten co był wcześniej, jestem zadowolony z efektów;)

 

 

Zainstaluj

enigma2-plugin-fastsearch - 0.2.4

Restart

 

I w

 

Manu/Ustawienia/Wyszukiwanie Kanałów/Szybkie wyszukiwanie

 

Wybierasz, np. NC+ Hot Bird

 

Czerwony klawisz na pilocie i instaluje się lista NC+ ;)

 

 

Tak mi się przynajmniej wydaje. Spróbować nie zaszkodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...