Skocz do zawartości

Problem z reinstalacją


Gość krzyh

Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatniej nieszczęsnej aktualizacji Graterlia nie chciała się uruchomić więc postanowiłem ją zainstalować na czysto. Mam ją na jednej z partycji dysku wewnętrznego. Oprócz tego mam w NAND system z którym dostałem tuner.

Wyczyściłem partycję, rozpakowałem tar-a,  po włączeniu leci testowanie FS, Xbox, net, ntp,  ...., potem S-%%% do 63% albo i więcej. Wtedy wyświetlacz się wyłącza i system stoi. Raz na ileś sekund mrugnie -U C, można sobie przełączać strzałkami na obudowie -U C, -U S, -U P. Telewizor się załącza, ale z tunera nie ma obrazu.

nbox BSKA, G2 image rootfs z www, TV podłączony przez Scart.

Drugi system działa bez problemu, G2 też, do czasu aktualizacji.

W czym może być problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie to. Zmieniłem teraz wpisy w konfiguracji enigmy i nic się nie zmieniło.

Miałem taki problem kiedyś i wtedy był dźwięk, a tuner działał przez sieć.

 

Teraz nie ma dźwięku, telnet nie działa, ale FTP tak.

 

Web też działa.

 

Udało mi się zobaczyć za pomocą grab screenshot co się dzieje na ekranie kompa :)

Nbox stoi na Select videomode. Za pomocą screenshotów, pilota i biegania między pokojami przeszedłem wizarda i w ustawieniach włączyłem automatyczne przełączanie na Scart. Dopiero po restarcie obraz się pojawił. Głosu nie było bo tuner nie ustawił się na żaden odbieralny kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat jest logiczne. Jest kreator i teoretycznie powinien pojawić się na SCART. Jednak sam byłem świadkiem jak jeden box nie wyświetlał tego obrazu z kreatora po SCART i KONIEC. Do dzisiaj nie wiem dlaczego bo za krótko miałem do stęp do tego boxa. W domu nawet gdybym miał takiego BOXA nie mam do czego go podłączyć - brak czegokolwiek ze SCART :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym SCARTem to faktycznie dziwnie jest. Sam "testowałem" na 5800SX. Tam było o tyle łatwiej, że na 16-pozycyjnym VFD dało się wszystko skonfigurować. Potem reboot i już normalnie wstało. To z własnych doświadczeń.

 

Z tego co czytałem, to dla odmiany w przypadku ESI albo UHD działa SCART o ile tuner jest uruchamiany z ustawieniem HDMI i wtedy się przełączy na SCART. Po restarcie obrazu nie ma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...