Skocz do zawartości

Wpis do crona


Gość marcinek40

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie nie wydałeś komendy. Gdybyś to zrobił to zobaczył byś to co poniżej. Na tej podstawie wydaje mi się, że każdy może dojść do tego jak wpisać linię.

#             -----          --------------
#              minute         0-59
#              hour           0-23
#              day of month   1-31
#              month          1-12 (or names, see below)
#              day of week    0-7 (0 or 7 is Sunday, or use names)

SHELL=/bin/sh
PATH=/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin
MAILTO=root
NICE=15

# run-parts
*/1 * * * *       /bin/run-parts /etc/cron/minutely
01 * * * *       /bin/run-parts /etc/cron/hourly
02 5 * * *       /bin/run-parts /etc/cron/daily
03 2 * * 0       /bin/run-parts /etc/cron/weekly
04 3 1 * *       /bin/run-parts /etc/cron/monthly

# your corntabs


5 5 * * * /etc/rc.d/init.d/ntpd start

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcinek40

Ok dzięki , będę w domu to się pobawię,a mam jeszcze pytanie gdzieś wyczytałem że, jak używam Transmission to lepiej zrobić SWAP jaki duży i czy będzie lepiej śmigał nbox bo jak odpale Transmission to strasznie zamula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza wersja Transmission jest optymalizowana pod małe zasoby. SWAP dużo Ci nie pomoże.

Wolne działanie Boxa to właśnie sam Transmission. Obsługa całości niestety zajmuje i KONIEC. Tego nie przeskoczysz.

 

Przy czym nie wiem czy do tego co chcesz zrobić użyć CRONa.

Może lepiej harmonogram z tTransmission. W trybie oczekiwania (0/0 kbp/s) nie obciąża systemu. Warto najpierw tym się zainteresować i ustawić co Transmission może którego dnia i w jakich godzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcinek40

No może lepiej , a gdzie jest ten harmonogram Transmission przez WEB jest tylko spowolnienie łącza , chodzi mi o to aby Transmission odpalał się rano na noc wyłączał , nbox stoi w sypialni i strasznie wyje hdd. Muszę wymienić dysk na 2.5  to bedzię ciszej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...