Skocz do zawartości

Zestaw pikon ocram


mickey

Rekomendowane odpowiedzi

Paczka ocram zniknęła z GOS ze względu na problemy przy instalacji/aktualizacji, ale jak komuś brakuje picon a na brak miejsca nie narzeka, to może przeczytać poniższy poradnik i zastosować.

 

Paczki z pikonami można znaleźć tutaj: https://bitbucket.org/picons/logos/downloads. Wyszło mi, że jak chodzi o kanały HD i pikony 220x132 to odpowiedniki picon dostępnych w paczkach w GOS można znaleźć w paczce o nazwie enigma2-plugin-picons-tv-ocram.shd.transparent-white-nopadding natomiast pikony 100x60 są w enigma2-plugin-picons-tv-ocram.hd.transparent-white.

 

Instalować można to na 2 sposoby. Jeden wypakowujemy sobie na komputerze z tego ipk plik data.tar a potem ten plik rozpakowujemy już na odbiorniku do odpowiedniego folderu. Drugi sposób - użycie opkg. Instrukcje będzie z mała ilością komentarzy i za skutki działania nie biorę odpowiedzialności.

 

Do pliku /etc/opkg/opkg.conf dopisujemy linię:

dest share /usr/local/share/enigma2

 

Ściagamy gdzieś na tuner plik z podanej wcześniej lokalizacji:

wget --no-check-certificate https://bitbucket.org/picons/logos/downloads/enigma2-plugin-picons-tv-ocram.shd.transparent-white-nopadding_2014-12-07--16-51-53_all.ipk

 

I instalujemy ściagniętą paczkę ignorując konflikty plików:

opkg -d share --force-overwrite install enigma2-plugin-picons-tv-ocram.shd.transparent-white-nopadding_2014-12-07--16-51-53_all.ipk

 

Możemy też na to zainstalować najbardziej aktualne paczki polskie dostępne w repozytorium GOS:

opkg update
opkg install --force-overwrite enigma2-picon-hotbird-tuxish-220x132
opkg install --force-overwrite enigma2-picon-hotbird-richter-polskie-220x132

 

W kategorii picon w opkg bałagan będzie straszny i przy każdej aktualizacji paczki picon w repo będą komunikaty o konflikcie, więc jak ktoś sobie z tym nie poradzi, to lepiej nawet nie zaczynać...

 

Jak posprzątać ten bałagan? W sumie dość prosto. Najpierw sprawdzamy co mamy:

opkg list-installed | grep picon

I za pomocą opkg remove usuwamy paczki z listy. Czy wszystkie? U mnie tak, ale należy pomyśleć.

Potem można jeszcze usunąć pozostałości z dysku:

rm -rf /usr/local/share/enigma2/picon

I można zainstalować jedną z paczek z piconami z opkg i będzie porządek.

 




 

Obecnie paczki z pikonami można znaleźć tutaj: https://picons.xyz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam mam takie małe pytanko a nie wiem może gdzie trzeba i co dopisać żeby picony w liście kanałów pobierane były z innego katalogu a te co są wyświetlane na pasku info z innego. chodzi mi bardziej o zróżnicowanie i podzielenie na dwie wielkości bo jak mam w liście wielkość 220x132 to straszne lagi mam a info wygląda git jak dam mniejsze to lista chodzi lepiej ale info wygląda paskudnie. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...