Skocz do zawartości

Cichy dysk 2,5" do nBoxa


Gość artur_n

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zgodnie z waszymi radami pozbyłem się głośnego WD Black 1TB i teraz szukam cichego dysku 2,5". Granice cenowe ok. 250zł.

 

Dokupić do dysku adapter 3,5/2.5 czy lepiej kombinować coś samemu?

 

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zgodnie z waszymi radami pozbyłem się głośnego WD Black 1TB i teraz szukam cichego dysku 2,5". Granice cenowe ok. 250zł.

 

Dokupić do dysku adapter 3,5/2.5 czy lepiej kombinować coś samemu?

 

Pozdrawiam

Artur

 

Dokupić. 2 kawałki blaski lub kawałek plastiku robiący za adapter to astronomiczny koszt paru zł, w porywach parunastu. Co do dysków: przyjrzyj się dyskom WD, z serii o oznaczeniach literowych JUCT i LUCT.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Myślę ze nie ma sensu kombinować za tą kwotę.

 

Dyski z serii której podałeś mają 24-25dB podobnie jak Hitachi 5K1000.

 

poszukaj recenzji. np. na silentpcreview czy temu podobnych stronach, zaś dane katalogowe traktuj z nieufnością, Niestety producenci potrafią deklarować różne ciekawe rzeczy, niekoniecznie mające związek z rzeczywistością (wyjątkiem jest ten dysk, o którym tux pisze). Na papierze "wd red" są cichsze od "wd green", a każdy kto miał z tymi (o piszę o tych co porównuje, nie o tych 2.5 cala) dyskami do czynienia wie, że jest dokładnie na odwrót.

 

Wracając do meritum i dysków od odbiornika, zwróć uwagę na detal że JUCT i LUCT to są dyski przeznaczone do pracy ciągłej oraz nagrywania strumieni danych AV. Właśnie tego typu konstrukcje powinno się w odbiornikach używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda ma 500GB a nie 1000GB ale cichszego nie znajdziesz. Ten co dane poniżej ma od 18dB do 21dB

Jego hałas słychać w nocy w odległości 30 cm od boxa. W dzień nie ma szans go usłyszeć a w nocy w odległości powyżej 30cm też nie wiesz, że go masz.

Tylko ze względów na hałas nie mam większego HDD ponieważ za nic nie znalazłem nic cichszego. Poza tym nie używam TS więc taki normalny HDD jest jak najbardziej OK. Co innego jak TS ma biegać cały czas :)

 

=== START OF INFORMATION SECTION ===
Device Model:     HGST HTS545050A7E380
Serial Number:    TM85G3G802AALT
Firmware Version: GG2OAC90
User Capacity:    500,107,862,016 bytes
Device is:        Not in smartctl database [for details use: -P showall]
ATA Version is:   8
ATA Standard is:  Not recognized. Minor revision code: 0x28
Local Time is:    Mon Dec 29 17:54:25 2014 CET
SMART support is: Available - device has SMART capability.
SMART support is: Enabled

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam konkretnie 1TB z myślą na przyszłość. Jeśli dysk był by na tyle cichy aby nie było go słychać to nie wykluczam używania TS ale raczej powstrzymam się od tego.

 

Dyski WD10JUCT trochę przekraczają budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu adaptera... Ostatnio zamówiłem sobie dwa takowe z chin po 0.90$ z przesyłką za sztukę. Polecam zrobić to samo na znanym chyba wszystkim chińskim allegro :) nie warto kombinować żeby zaoszczędzić 3zł :P tym bardziej, że adaptery całkiem fajnej jakości.

 

Gdyby ktoś chciał to http://aliexpress.com/ i wpisać w wyszukiwarkę: 2.5 to 3.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i zaoszczędzisz kilka złotych ale za to 2-3 tygodnie czekania murowane.

 

___________________

Edyta:

 

Dziś przyszedł dysk. Zamawiałem 5K1000 a dostałem Z5K1000 czyli 7.0mm wersję a co ważniejsze cichszą.

 

___________________

Edyta(2):

 

Dysk jest genialny. Nie słychać go kompletnie. Z odległości 50cm do dekodera słychać jedynie lekki szum wentylatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...