Skocz do zawartości

esi88 czy uhd88


Gość luk222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie.Czy są jakieś różnice w działaniu obu dekoderów.Z tego co wiem parametry mają takie same nie licząc oczywiście dvb-t i wyświetlacza.Esi ciężej kupić i jest trochę droższy.Czy to prawda że esi jest lepiej wykonany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że ze względu na taką sobie atrakcyjność cenową, ze względu koszt zakupu + procesjonalnej przeróbki (mało kto potrafi ESI/UHD naprawdę dobrze przerobić, by nie było po jakimś czasie problemów, sam bym mógł zaufać w porywach trzem osobom od ich przerabiania) bądź cenę za już przerobiony odbiornik, warto zastanowić się nad jakimś odbiornikiem opartym o Spark7162.

 

Amiko Alien 2 nowy, z normalną gwarancją, nie wymagający przeróbek na wiodącym portalu aukcyjnym można nabyć już od ~600 zł. Praktycznie identyczny Golden Media Spark Triplex można kupić już od ~580 zł (przed świętami było to nawet 550 zł).

 

UHD potrafi wykazywać humory gdy chodzi o pracę na głowicy A (sam mam taki egzemplarz), występuje w wielu podwersjach, przez co cały czas ma u nas status "oprogramowania testowego", bo nie udało się zapewnić w pełni przewidywalnej pracy tegoż modelu. ESI pod tym względem jest lepsze, w sensie ze soft pracuje nad nim przewidywalnie, ale jest mocno trudno dostępne, dlatego proponuję rozważać coś na Spark7162.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam inaczej. Jak sprawdzić wiarygodność osób lub ich zamiary ogłaszających się na tym forum w dziale giełda? Czy przez to że ogłoszenia są tutaj można im bardziej ufać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwa UHD-88 i jednego ESI-88.

Na jednym z UHD występował problem z głowicą A, którą musiałem ustawić jako podrzędną by jako-tako to działało. Drugi UHD nie ma tego problemu i ten egzemplarz używam do tej pory. Z różnic jakie widzę pomiędzy ESI a UHD to tylko czas po restarcie lub wyłączeniu. ESI potrzebuje zdecydowanie więcej czasu przy bootowaniu. Wszystkie trzy były robione przez Koenig-August.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wyżej - dużo zależy od u-boota. Standardem teraz jest 770 dla ESI i 770-780-790 dla UHD. Wszystkie te u-booty powodują, iż odbiornik jest podobnie szybki. Dla ESI i UHD jest też szybszy uboot. Pochodzi on z początków prac nad tymi tunerami. UHD na nim działa (o ile w ogóle) około 1/3 szybciej a ESI około 1/2 szybciej.

Efekt uboczny to pikselowanie OSD przy 1080p. Jak komuś to nie przeszkadza to po przetakowaniu ESI z 450 na 650 i wgraniiu szybszego uboota mamy naprawdę bardzo szybki tuner. Jednak czy warto dawać ponad 400zł za przerabianego jak za około 550 mamy już np. Amiko Alien 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wyżej - dużo zależy od u-boota.

 

I równie dobrze, od odbiornika. Znajomemu trafił się UHD, który "robi fochy" na każdym istniejącym uboot. Niestety w wypadku UHD, należy się liczyć z możliwością trafienia na pechowy egzemplarz, który może być absolutnie sprawny, ale wymagać nietypowych ustawień, na które może się nie udać trafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wyżej - dużo zależy od u-boota.

 

I równie dobrze, od odbiornika. Znajomemu trafił się UHD, który "robi fochy" na każdym istniejącym uboot. Niestety w wypadku UHD, należy się liczyć z możliwością trafienia na pechowy egzemplarz, który może być absolutnie sprawny, ale wymagać nietypowych ustawień, na które może się nie udać trafić.

Należy to aż podkreślić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ESI i UHD jest też szybszy uboot. Pochodzi on z początków prac nad tymi tunerami.

Jak komuś to nie przeszkadza to po przetakowaniu ESI z 450 na 650 i wgraniiu szybszego uboota mamy naprawdę bardzo szybki tuner.

Czy szybszy uboot to szybszy start dekodera czy sama praca również? Chyba się pobawię bo pikseloza OSD jakoś mnie nie straszy.

 

UHD na nim działa (o ile w ogóle) około 1/3 szybciej a ESI około 1/2 szybciej.

1/2 szybciej brzmi zachęcająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Czy to jest ten szybszy uboot?

esi88/uhd88 uboot 18.12.2012

1. Uboot + ENV Multiboot

- NOR 64MB (S29GL512N/S29GL512P)

- LAN PHY

- FRONT_LED

- FRONT_VFD

- UpdateUSB - trzymając przycisk P+ lub P- na frontpanelu należy załączyć zasilanie tuner

http://maszewo.net/~lamerek/esi88_uhd88_uboot_18_12_2012.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dokładnie jaki uboot to nie wiem, ale częstotliwość o której mowa zwraca chyba to polecenie:

cat /proc/cpu_frequ/pll1_ndiv_mdiv | grep PLL1

 

Żeby działało wymaga załadowania cpu_frequ.ko.

 

 

 

 

Wypluło coś takiego..

ESI106:~# cat /proc/cpu_frequ/pll1_ndiv_mdiv | grep PLL1
CKGA_PLL1_CFG = 80002803
PLL1     = 800 MHz

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się sprawdzić !

Robiłem to wielo-wielokrotnie , mianowicie :

wgrywałem do testów nowego u-boot-a w obszar zarezerwowany pod kernel ,

tzn od adresu A0 08 00 00  ( A0 00 00 00  do    A0 07 FF FF  jest "święte" i jest  pod u-boot + env + co tam pozostanie ma być puste , w sumie zadeklarowane w tym celu jest  pierwsze 512kB flash-a).

Po starcie można zatrzymać dalsze uruchamianie , odpalić nowego u-boot-a

prostą komendą " go A0080000 " i obserwować co się dzieje .

Tak , czy inaczej najlepiej mieć "coś" podpięte pod AUX na liniach Rx , Tx , celem

"kontroli na konsoli".

Oczywiście piszę o UHD

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec faktu sprawnego działania modułu cpu_frequ.ko logika dyktuje wgrać najstabilniej działający u-boot ,

ponieważ przy jego braku lub wysypaniu się nawet najszybszy sprzęt nie ruszy  ;D

To oczywiste chyba..

 

A to ,że na ten przykład ja mam u-boot-a 800MHz , stabilny , szybki i nie wysypał nigdy env , co w UHD wcale nie jest rzadkie --- to już zupełnie

inna sprawa -- mam po prostu b. dobry egzemplarz.

 

Denerwuje mnie tylko , że nadal nie umiem zapisywać nand-a , chociaż odczytać go już sie udało.

Marnuje sie nadal 8GB !!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do początku tego tematu to jednak kupiłem uhd a bsla wylądował u teścia. Chodzi znacząco szybciej a konstrukcyjnie  to chyba dzielą ich grube lata. Powiedzcie mi tylko czy z tylnego portu usb da się odpalić image. Z bocznego staruje. Tylny działa po starcie ale z niego nie ruszy.Czy on dostaje napięcie dopiero po starcie systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

czy możliwość zmiany taktowania procesora zależy od rodzaju wgranego uboota?

U siebie na Esi mogę w GOS Managerze/ustawienia systemu-->zawansowane ustawić prędkość procesora, a u znajomego takiej opcji nie ma.

 

Oba systemy zaktualizowane dzisiaj, wersja realese.

Strzelam, ale może od załadowanego cpu_frequ.ko właśnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tux a możesz powiedzieć jakie wyższe  taktowanie jest w miarę stabilne dla poszczególnych modeli sagemów?

 

odnoszę wrażenie (ale tego nie należy traktować jako regułę), że w wypadku UHD zazwyczaj 550 i 650 powinno być osiągalne, przy czym nie podejmuje się zgadywać czy każdy sobie z tym da radę, wyżej zależy już od sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam UHD-88 oraz ESI-88 i na obydwu ustawiłem moderate standby-on.

Jak chcę przetaktować cpu z poziomu GOS/ustawienia sys/zaawansowane to za każdym razem widzę, że UHD-88 ma aktualnie ustawione taktowanie na 650Mhz a ESI-88 450Mhz.

Jak zmieniam z pilota na 700 to wchodząc ponownie dalej widzę te same wartości: 650 dla UHD i 450 dla ESI.

Coś robię nie tak? Jak mogę z palca sprawdzić aktualne taktowanie cpu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...