Skocz do zawartości

Podział nagrania na części


Gość fistik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy jest możliwość zmuszenia mojego dekodera (biały nbox z GOS) do podziału nagrywanego programu na części (w moim wypadku potrzebuję na max. 2GB). Przeszukiwałem Internet i jedyne co znalazłem to wymuszenie na pytającym przeformatowania dysku/pena z FAT32 na EXT. Sęk w tym, że u mnie problemem jest to, że chciałbym nagrywać programy bezpośrednio na mojego NAS-a (NSA320S Zyxela), który ma serwer NFS tylko w wersji 2. A wersja 2 ma właśnie takie ograniczenie. Co ciekawe problem jest tylko z zapisem plików >2GB. Nie ma natomiast problemu z odczytaniem większego pliku

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy jest możliwość zmuszenia mojego dekodera (biały nbox z GOS) do podziału nagrywanego programu na części (w moim wypadku potrzebuję na max. 2GB). Przeszukiwałem Internet i jedyne co znalazłem to wymuszenie na pytającym przeformatowania dysku/pena z FAT32 na EXT. Sęk w tym, że u mnie problemem jest to, że chciałbym nagrywać programy bezpośrednio na mojego NAS-a (NSA320S Zyxela), który ma serwer NFS tylko w wersji 2. A wersja 2 ma właśnie takie ograniczenie. Co ciekawe problem jest tylko z zapisem plików >2GB. Nie ma natomiast problemu z odczytaniem większego pliku

 

pozdrawiam!

 

Sprawdzałeś czy

masz najnowszy firmware do tego NAS? i czy aby nowszy firmware tego problemu nie rozwiązuje? Do tego modelu jest on udostępniany >>>>tutaj<<<<.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałem. Mam najnowszą wersję. Podlinkowany przez Ciebie firmware dotyczy wersji 320 (bez S na końcu). Ten właściwy jest TUTAJ. EDIT: widzę, że nawet mam wgrany nowszy niż jest na tej stronie

 

NAS twierdzi, że "W NSA jest już najnowsza wersja oprogramowania wbudowanego : V4.70(AANV.1)" po kliknięciu "sprawdź dostępność aktualizacji". Dodatkowo sam serwer NFS jest doinstalowywany jako paczka przez wbudowany manager pakietów (ściągany prosto ze strony Zyxela ftp://ftp.zyxel.com/NSA320S/4.70/zypkg/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAS twierdzi, że "W NSA jest już najnowsza wersja oprogramowania wbudowanego : V4.70(AANV.1)" po kliknięciu "sprawdź dostępność aktualizacji". Dodatkowo sam serwer NFS jest doinstalowywany jako paczka przez wbudowany manager pakietów (ściągany prosto ze strony Zyxela ftp://ftp.zyxel.com/NSA320S/4.70/zypkg/)

 

No to masz problem, bo nie wydaje mi się, aby w systemie była funkcja która umożliwiłaby automatyczne dzielenie nagrania na kawałki. To by najprawdopodobniej trzeba było napisać od zera. Jedyne co możesz jeszcze zrobić, to spróbować pomęczyć dział wsparcia technicznego, może są jakieś szanse na zaktualizowaną wtyczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile nie lubię protez typu MS w Linux o tyle zerknij czy nie masz serwera SAMBA i jak jest to mapowanie po SMB/CIFS. Możesz też skompilować samemu NFS ale nie mam pojęcia czy i jak możesz to samemu podmienić na tym NAS.

 

A tak swoją drogą - producent pojechał po bandzie - wersja 2 NFSa to już prehistoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile nie lubię protez typu MS w Linux o tyle zerknij czy nie masz serwera SAMBA i jak jest to mapowanie po SMB/CIFS.

 

Jest też Samba, ale żeby było jeszcze śmieszniej - także nie działa z nboxem. Z poziomu managera sieci z pilota nie działa (po podaniu wszystkich danych i restarcie boxa nadal jest czerwony "x"), a po wydaniu polecenia w linii komend

mount -t cifs [udzial] [punkt_montowania] -o [login,haslo]

terminal "zamiera" na zawsze. Po wpisaniu nieprawidłowych danych logowania zwraca natomiast natychmiast "access denied"

 

Możesz też skompilować samemu NFS ale nie mam pojęcia czy i jak możesz to samemu podmienić na tym NAS.

 

Podmieniać pakiety mogę (albo przynajmniej tak to wygląda). Na dysku mam lokalną listę pakietów, zawierających link do pobrania ich ze strony zyxela. Prawdopodobnie wystarczy podmienić ten link na inny.

 

A tak swoją drogą - producent pojechał po bandzie - wersja 2 NFSa to już prehistoria.

 

To prawda. Teoretycznie mógłbym napisać do producenta, ale w pracy mam sporo styczności z nimi i jeśli chodzi i czas reakcji to jest nieźle: pod warunkiem, że jesteś klientem kluczowym i problem jest krytyczny. W innym wypadku możesz się na te reakcję nie doczekać

 

 

http://wiki.openpli.org/E1SystemRecord

http://forums.openpli.org/topic/18046-dm800-split-recordings-for-fat32-external-drive/

 

Wygląda na to, że taka opcja kiedyś była w E1, czy w starszych wersjach OpenPLi. Obecnie nie ma i developerzy uparli się, że nie będzie.

 

zanim napisałem ten temat widziałem oba te linki i zatliła się nadzieja :). Pozostaje zatem poszukać rozwiązania z NAS-em żeby przerobić mu NFS na wersję 3, ale to już raczej nie to forum (chociaż jak uda mi się znaleźć rozwiązanie to napiszę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem wcześniej, w e2 jest możliwe po zmianach w kodzie

 

Tylko, że podzielone nagrania trzeba później złożyć, a żadna z wtyczek openPLI NIE wie jak to zrobić. Kolego fistik, prawda jest brutalna. Producent wpuścił Cię w maliny sprzedając przestarzały złom. Inaczej tego się nie da określić, skoro nie chciało mu się skompilować darmowych narzędzi w aktualnych wersjach. Zmiany w e2 są na tyle poważne i czasochłonne, że włożony nakład pracy nigdy się nie zwróci. Lepiej już zrobić obsługę exFAT, ale to i tak Ci nie pomoże.

 

A obejściem problemu dla ciebie jest ręczne dzielenie nagrań w timerze. Może i opierdliwe ale działające.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że podzielone nagrania trzeba później złożyć, a żadna z wtyczek openPLI NIE wie jak to zrobić.

Tu akurat bym sobie dał radę, bo najczęściej jeśli już nagrywam to po to żeby wyciąć reklamy i przerobić do .mkv. Program, którym to robię bez problemu składa kilka plików w jeden za jednym zamachem

 

A obejściem problemu dla ciebie jest ręczne dzielenie nagrań w timerze. Może i opierdliwe ale działające.

 

albo to co mam teraz. Pen 32GB w boxie i nagrywam na niego. Później wysyłka na NAS-a przez FTP. Można by to jakoś zautomatyzować żeby w nocy się samo wysyłało ale przy mojej ilości nagrywań to byłoby strzelanie z armaty do muchy :). Co nie zmienia faktu, że producent olał temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...