Skocz do zawartości

podłączenie dysku sieciowego


Gość makkoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Właśnie zaczynam zabawę z nboxem i mam problem z podłączeniem dysku sieciowego. Chciałbym po prostu mieć dostęp do filmów z dysku na laptopie po LAN na nboxa. czytałem już tyle opisów i nie bardzo łapię. Zaczynam od tego, iż u mnie w image OpenPLI (Graterlia OS )nie ma ostatniej opcji z następującej ścieżki - Menu Główne -> Konfiguracja -> System -> Sieć -> Menadżer NFS i CIFS. U mnie po prostu w opcji sieć jest tylko: ustawienia adaptera- ustawienia dns- test sieci-restart sieci i tyle. Może ktoś podpowie jak zainstalować ten dysk sieciowy ???? Jakiś plugin ? pewnie coś nie jest zainstalowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dudek2006

Witam, Ogólnie n box ma jakiś problem z montowaniem dysków sieciowych posiadam BSLA i walcze juz od 3 tygodni z tym zarówno Network Browser jak i konsola posiada ten sam problem.

Po wpisaniu danych Cifs lub NFS nie jest montowany zasób. Lecz u mnie serwer NSA widzi ze jest połączenie z Adresu tunera lecz tuner nie pobiera zawartości ani nie jest w stanie nic dodać. 

 

mount -t cifs //192.168.0.100/nbox /media/net/test -o username=nbox,password=nbox

Polecenie z konsoli ktore montuje w Debianie/SUSE lecz W Nboxie powoduje ze kursor miga i nic sie nie dzieje.

 

http://forum.xunil.pl/index.php/topic,1845.msg23852.html#msg23852

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dudek2006

Jedyne info jakie mam to

 

Package: NFS

Version: 1.1.4zypkg004

Description: NFS (Network File System) is a file-sharing protocol most commonly implemented on Unix-like systems.

Depends:

Size: 173646

Installed-Size: 803536

Architecture: arm

Zy-Model: NSA-220, NSA-220 PLUS

IsBuiltin: Y

TreeLocation: Network:NFS

ZyURL: NFS/NFS.html

Filename: NFS_1.1.4_arm_004.zpkg

MD5SUM: 14da145b4c09cbfff34c955f32ba07eb

 

Ale gdzieś przypomina nie się ze to chyba V2 tylko teraz nie mogę odnaleźć informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...