Jump to content

Dźwięk poprzez HDMI czy dobry coaxial


Guest darekrocznik71

Recommended Posts

Guest darekrocznik71

Panowie wypowiedzcie się co lepiej zabrzmi, mam dobry coaxial Alphard Da Vinci i zastanawiam się czy dźwiękowo podłączony do mojego odtwarzacza sieciowego przy filmach i koncertach nie zabrzmi lepeij niż HDMI Vivanco, wiadomo przy pozycjach z dźwiękiem HD ( DTS HD Master przełączałbym dźwięk na HDMI ale przy zwykłym DTS czy Dolby Digital ? Na razie coaxiala nie mogę przetestować a może już ktoś się bawił w takie porównania ?

Link to comment
Share on other sites

Zapytaj audiofili :)

U nich lepiej brzmi każdy kabel powyżej 500 pln/1 metr

 

A wracając do rzeczy...

Zawracanie tzw. gitary. Każdy kabel "zabrzmi" identycznie w warunkach domowych z prostej przyczyny - transmisja cyfrowa jest niepodatna na markę kabla:)

Przy dłuższych odległościach może mieć jedynie znaczenie bo będzie rwało trasmisję poniżej pewnego progu ale to ze względu na utratę jakości sygnału w nędznym kablu.

Dla przykładu: Budżetowym kablem hdmi 1 czy 3 metry jest bez różnicy ale przy 10 metrach już nie wydoli i trzeba regenerator pchać po drodze bo dropi strasznie. No ale jak żyły są grubości włosa to czego wymagać. Przy czym tenże sam budżetowy kabel za 1 pln/1metr wymieniony na mniej budżetowy tj. 3 pln/metr działa na 10 metrach jak tralala.

I ten co działa jak należy wcale się nie nazywał

Link to comment
Share on other sites

Doprecyzuję.

Każdy kabel! Nie namiastka kabla.  W przypadku pytającego mamy kabel :)

 

Co do jakości. Trudno napisać. Już nie raz  przekonałem się, że dźwięk po HDMI mimo iż cyfrowy to nie to samo co po S/PDIF.

Niestety wychodzi na to, że są wprowadzane modyfikacje na drodze cyfrowej. Drugie niestety - zdarza się to i na HDMI, i na S/PDIF.

Dzisiaj producenci przestają dbać o jakość - ma jak "najładniej" brzmieć - nawet jak z oryginałem ma to wspólnego tylko tyle co nazwa ścieżki audio.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...