Jump to content

Program do przerobienia TS do MKV


Guest darekrocznik71

Recommended Posts

Guest darekrocznik71

Panowie co polecacie, najlepiej darmowy, żeby przerobił nagrane pozycje na dysku N-boxa do MKV, mój Popcorn nie radzi sobie ze wszystkimi pozycjami TS nagranymi na N-boxie, bardzo mi pasuje program Movavi Video Konwerer 15 choć jest płatny, ponieważ jest po polsku bardzo łatwy w obsludze, ma możliwość wycięcia reklam z przodu i tyłu, bardzo szybko konwertuje, można wybrać sobie ścieżki dźwiękowe tylko ma jeden minus, dźwięk konwertuje do AAC, nie pozostawia oryginalnego ( Dolby Digital), może macie namiar na dobry program co to wszystko załatwi z bezstartną jakością dźwięku i obrazu ?

Link to comment
Share on other sites

Tux z reguły się z tobą nie sprzeczam bo masz rację ale tutaj się mylisz :) Chcesz mogę Ci podesłać plik zrobiony przez videoredo (jakiegoś sampla). W nowszych wersjach domyślnie zapisuje kilka ścieżek audio oraz napisy. Możesz sobie również wybrać, że chcesz tylko ścieżkę A, B lub C. To samo z napisami tylko tak jak już wcześniej napisałeś, do .mkv w takim formacie się nie nadadzą. Najlepiej zrobić matrycę znaków i je przekształcić w plik tekstowy ale to dość czasochłonne bo z reguły pod każdy film trzeba robić nową matrycę :)

TsDoctor jest również dobrym narzędziem bo usuwa zbędny syf, który leci z transpondera ale ma też kilka swoich wad.

 

Oba programy są płatne ale ten pierwszy łatwiej obejść ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

a może Freemake Video Converter? Nie potrafi co prawda zapisać mkv z wieloma ścieżkami dźwiękowymi, ale można wybrać ścieżkę, którą można zapisać. Ma też wbudowaną "przycinarkę" do wycięcia reklam. Niewiele da się w nim ustawić ręcznie, ale pliki wynikowe są małe (bitrate ~ 4-5Mbit/s) i na mój gust świetnej jakości (mogę jak coś rzucić linkiem do YT - nagrywałem FRAPsem kiedyś trochę rzeczy i przed wysłaniem traktowałem właśnie FVC). Program darmowy i bez "dodatków" pod warunkiem, że przy instalacji nie klika się jak yeti dalej, dalej, dalej :)

Link to comment
Share on other sites

Jak chcecie robić kompresję (nie tylko zmieniać kontener) to wyłącznie MegUI. Profesjonalne narzędzie, którym można zrobić w zasadzie wszystko. Nie jest to program na zasadzie "next next next" tylko trzeba wiedzieć co do czego służy i jak to ustawić ale na internetach są do tego też poradniki :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...