Skocz do zawartości

Sprzęt Spark7162 pod Graterlia OS


actb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jako że nie mam możliwości przetestowania innych dekoderów a chciałbym wymienić swojego DM800SE Clone brakuje mi informacji na jakie konkretnie modele bez problemu możemy wrzucić GOS. Nie chciałbym zmieniać na nic wolniejszego. nBox zbyt wolny, Sagem trudno dostępny i kosztowna przeróbka, a Spark? Proszę o doprecyzowanie czy chodzi o dowolny sprzęt oparty na procesorze STi7162? Czy może jednak konkretni producenci?

 

Czy modele przedstawione w załączonym linku http://wiki.tuxbox.org/wiki/Hardware:Spark7162 wystartują z marszu czy może jest to zbyt optymistyczny wariant? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno GOS działa na Golden Media Spark Triplex i, z tego co czytałam, na Amiko Alien 2. Na tym pierwszym na bank.

 

PS.

Nie wgrywaliśmy na wszystkie tunery, bo po prostu ich nie mamy, więc nie wiemy jak to w praktyce jest, aczkolwiek teoria mówi, że na sprzęcie z procesorem STi7162 winno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specyfikacja platformy każe spodziewać się, że sprzęcik zasuwa  ;) Czy faktycznie czuć te parametry, że robią robotę? Jakie są opinie speców w temacie wydajności tego urządzenia?

Nie chciałbym żałować przesiadki wbrew porzekadłu "zamienił stryjek siekierkę na kijek". Czy zdania są zgodne czy podzielone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylisz się, ale wystartuje inny soft na e2, np. VTI. Na chwilę obecną żaden tuner na procesorze sh4 nie ma takiej prędkości. A że pisałeś, że chcesz szybko, to ci podpowiedziałem co działa szybko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheh chcesz żeby mnie z kapci wyrwało od tej prędkości?  ;) Rozejrzałem się po sieci to 1,1k trzeba wydać na to cudo.

 

A wracając do wątku i naszego ulubionego GOSu - Spark7162...

...czy jest to obecnie najszybsza platforma sprzętowa pod GOS? Jeżeli nie to który dekoder wskażecie?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spark7162 jest najszybszą łatwo dostępną. Różnica pomiędzy esi88/uhd88 minimalna. Mam oba i wydaje mi się że działa nieco sprawniej, choć to może subiektywne. Na pewno nie gorzej.

 

p.s.

Co do wolnej prędkości nbox podobnych, to pewnie neutrino byłoby tutaj najlepszym rozwiązaniem do oglądania TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak hbbtv działa na oryginalnym sofcie, jak nie wiem nie korzystam. Piękno spark7162 jest takie, że możesz mieć 2 softy równocześnie. Korzystanie z jakiejkolwiek e2 nie oznacza usunięcia softu producenta. Przełącza się z pilota, jak ktoś chce.

Co do hbbtv na e2 z procesorem sh4 to nie jest już tak różowo. Brak jest nielicencjonowanej, czytaj darmowej, przeglądarki. Producent do swojego softu kupił licencję opery, więc i na sofcie producenta działa.

Czy ktoś się pokusi o przeniesienie? Pewnie na razie nie. Używalność jest znikoma a i wygoda użytkowania pozostawia wiele do życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Proszę o jakieś opinie na temat platformy Spark7162 bo jest zainteresowany kupnem.

Jak szybko przełączają się kanały ?

Jakość obrazu ?

Jak z obsługą multimedia ?

Link usunięto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Na rynku jest kilka urządzeń opartych na tym procku STi7162, który jest najtańszy gdzie działa GOS?

 

 

Przeszukałem dostępność dekoderów z powyższej listy, niektóre już wyszły z produkcji np. GI Avatary lub Icecrypt 3700 (Jest nastepca 3750 też na sti7162). Niektóre są po prostu zbyt drogie.

Znalazłem kilka modeli, gdzie sprzedawcy piszą o możliwości bootowania Enigmy2 ze Sparka. Te są na procku STi7111. Niestety nikt mi nie odpisał konkretnie jaką E2 mogę załadować.

1. SOGNO SPARK REVOLUTION Linux Full HD Satelliten Receiver mit Dualboot Funktion Spark und Linux E2

http://sogno-shop.de/sogno-spark-revolution-fullhd-hdtv-linux-satellitenreceiver-dualboot-linux-spark-e2

 

2. Fulan Spark I +

http://sat.com.ru/product/sputnikovyy-hd-resiver-fulan-spark-i-s-dostavkoy-po-rossii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Znalazłem kilka modeli, gdzie sprzedawcy piszą o możliwości bootowania Enigmy2 ze Sparka. Te są na procku STi7111. Niestety nikt mi nie odpisał konkretnie jaką E2 mogę załadować.

1. SOGNO SPARK REVOLUTION Linux Full HD Satelliten Receiver mit Dualboot Funktion Spark und Linux E2

http://sogno-shop.de/sogno-spark-revolution-fullhd-hdtv-linux-satellitenreceiver-dualboot-linux-spark-e2

 

 

Posiadam ten sprzęt korzystam z Hyperiona dla GM990 - http://pkteam.pl/viewtopic.php?f=87&t=6794

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma graterlii na tunery spark . Wydaje mi się, że precyzyjnie nazwaliśmy że tylko na spark 7162. Chyba na oko widać różnicę w porównaniu do 7111.

Poprawiono pisownię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...