Skocz do zawartości

"standby" po aktualizacji nie działa.


Gość b4mbus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zaczynam przygodę z tym systemem i mam pierwszy problem po aktualizacji w dniu wczorajszym.

Wieczorem zauważyłem, że nie działa opcja Standby po krótkim naciśnięciu pilota (przycisku POWER). Wyskakuje menu Czuwanie/restart. Jeżeli wybór padnie na "Czuwanie" nie działa CEC i TV się nie wyłączy...

 

Dłuższe przytrzymanie klawisza "POWER" na pilocie powoduje przejście tunera do trybu Standby jednak TV nie wyłączy się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni upgrade niestety usuwa paczkę CEC.

Jak i wyodrębnia paczkę wirelesslan i także tak naprawdę ją "usuwa" chociaż jest ona w użyciu.

Co może być dość kłopotliwe jeżeli korzysta się właśnie z wifi.

Moja mała sugestia jest, żeby powiązać te paczkę z kernel-modules-wifi-rtxxxx-gos jeśli się tak da. Bo przecież po co mi chipset wifi skoro nie mogę go skonfigurować (poprawcie mnie jeżeli się mylę).

Z tym "stand by" też jest teraz nie ciekawie po wgraniu softu muszę to korygować do "normalnego" stanu.

 

Oczywiście to tylko taki mały minusik dla tego świetnego softu  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok. Udało się.

Ustawienia GUI zmienione i CEC zainstalowane...

 

Teraz pytanie, dlaczego aktualizacja zmieniła mi ustawienia GUI oraz usunęła CEC ??

 

Odpowiedź

 

Xunil.pl lista zmian

 

nie tłumaczy, dlaczego. Fajnie, że w ogóle ktoś napisał, że tak się dzieje, ale jeżeli pakiet, który jest w użyciu zostaje zastąpiony innym, to raczej ten inny powinien być zainstalowany. Pytanie jest moim zdaniem jak najbardziej zasadne i pozostało bez odpowiedzi.

 

Graterlia miała być dla ludzi, którzy chcą oglądać telewizję a nie dłubać w tunerze a ostatnie zmiany (działanie CEC i POWER) wprowadzają niepotrzebny zamęt. Sądzę, że dało się tego uniknąć.

 

Pozdrawiam developerów. U mnie wszystko już działa na Graterlii i raczej nie widzę alternatywy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram Ci się wyjaśnić. Graterlia była początkowo na nboxy. To spowodowało przyjęcie pewnych założeń, które doskonale działają na nboxie, ale niekoniecznie na innych tunerach. Aby można było dalej rozwijać GOS, należało wyprostować to co było do wyprostowania. Narzędzia dostępne niestety nie są na tyle domyśle, żeby wiedzieć, ze użytkownik który miał X, korzystał z tego X.

 

p.s. mam nadzieję, ze korzystasz z gałęzi release a nie test.

p.s.1 standby to raczej niedopatrzenie niż świadoma zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po wczorajszej aktualizacji nie działa mi CEC.

TAK jest zainstalowane.

TAK jest aktywne

Jednak w stanby tv się nie wyłącza.

TAK mój tv obsługuje tą funkcję i do wczoraj nie miał z nią problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszej aktualizacji nie działa mi CEC.

TAK jest zainstalowane.

TAK jest aktywne

Jednak w stanby tv się nie wyłącza.

TAK mój tv obsługuje tą funkcję i do wczoraj nie miał z nią problemów.

 

Ja miałem dokładnie to samo wczoraj ale dzisiaj wyszła nowa aktualizacja i już teraz działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE, nie podałeś szczegółów, jaki TV, jaki sterownik, jakie ustawienia, jaki standby... ;)

 

Po co szczegóły. Aż tak się to zmienia? dadawane są nowe tv a usuwane stare ? skoro działało do tej pory to wina nie leży po stronie sprzętu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, tylko że skrypt inaczej zachowuje się przy innym TV i innym sterowniku. Ale skoro Wiesz lepiej, to nie podawaj i napraw sobie sam. :P

 

NIE, nie da się naprawić skryptu bez współpracy z użytkownikiem!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, tylko że skrypt inaczej zachowuje się przy innym TV i innym sterowniku. Ale skoro Wiesz lepiej, to nie podawaj i napraw sobie sam. :P

 

NIE, nie da się naprawić skryptu bez współpracy z użytkownikiem!!!

Niestety trzeba się zgodzić z @j00zek. Po to właśnie jest repozytorium TEST. Każdy z nas nie ma wszystkich tunerów i każdego rodzaju telewizora nie pisząc już o marce. Jakby cała ta elektronika działała zgodnie z jakąś normą czy ustalenie to OK. Niestety co producent to inaczej i jeszcze nie przewidywalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie będę sam naprawiał ;) poprzednia taka sama usterka jak i wyjaśnienie dlaczego po aktualizacji nie działa nie pytało o model tv jak i sterownika a została usunięta ;) okazało się, że było coś nie tak z wczorajszą aktualizacją a dzis kolejna już naprawia... ;) więc proszę się nie obrażać ani nie denerwować ;) chętnie będę prowadził współpracę ;)

 

TV-Panasonic VIERA TX-P42X60E

 

@tux zgadzam się i chętnie po współpracuję ale korzystam z gałęzi relase nie test :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...