Skocz do zawartości

Graterlia + modem huawei


Gość chrupek

Rekomendowane odpowiedzi

Ilość softu do dokompilowania (wbrew pozorom to nie tylko sterownik) oraz brak UDEV (to akurat za trochę będzie u nas) powoduje, że użycie np. TL-MR3020 jest 100x lepszym i pewniejszym wyjściem.

 

Owszem, można wywracać wszystko i poświęcić grube tygodnie na dopracowanie działania modemów. Jednak przydatność tego rozwiązania dla ogółu będzie mierna. Użyje tego garstka osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nawet nie chodzi o koszty a stabilność. Obsługa modemów nie jest taka prosta jakby się to mogło wydawać. Cała masa modemów nie melduje się jak zwykły modem a jako urządzenie X. Trzeba się namęczyć by to przełączyć. Co prawda jest ModemManager itp. narzędzia ale tak czy siak działają na warstwie udev. Jak już pokonamy przełączenie modemu do musimy pokonać kompilację sterowników na jajko z serii 2.x.x bo w sumie sterowniki są pod 3.x.x.

OK → pokonaliśmy dwie bariery. Kolejny etap to oprogramowanie ppp + cała reszta soft co jest potrzebna do tego. Na koniec pozostanie napisanie skryptów do połączenia i śledzenia czy w ogóle połączeni jest. Czasem skrypty do przełączenia modemu na taryfę NOC.

Po tym wszystkim okaże się, że modem ma jakieś zarządzanie energią, zaczyna się rozpinać, brak dobrego zasięgu więc trzeba dokupić antenę, inne schody.

----

Wersja druga :)

Biorę TL-MR302 (specjalnie ten, dlaczego - można poczytać). Wymieniam soft na alternatywny (np. OpenWRT). Wtykam modem, ustawiam połączenie, spinam kablem i zapominam, że to jest. Do tego mam alternatywę jakby padł mi net kablowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUPER Dziękuje.

"trochę" linuxem się zabawiałem za dawnych czasów, i żonglowanie znam, skrypty zabawy dużo, tryby modemów i fakt z usługami operatorów jest różnie.

Wszytko już wiem. temat do zamknięcia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...