Skocz do zawartości

Przestały działać kanały kodowane nc+ / 0100 -> dyskusja


Gość kwak

Rekomendowane odpowiedzi

Przestały mi działać kanały kodowane, system był aktualny na dzień 25.10.2014, działają tylko FTA, natomiast OScam pokazuje że kanały są dekodowane, tylko brak obrazu i dźwięku. Zrobiłem dziś aktualizację pakietów, używam gałęzi TESTING, ale bez skutku, zmieniłem OScama i też bez rezultatu (zreszta w logach pokazuje że kanały dekoduje). Przed awarią nic nie było grzebane, najpierw kanały zaczęły przerwać, potem przestały działać.

System GOS jest na USB, w nand mam freeboxa 7.1.7 który działa bezproblemowo. Gdzie szukać przyczyny? OScam sprawdzony, tuner sprawny więc przyczyna jest gdzieś w GOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestały mi działać kanały kodowane, system był aktualny na dzień 25.10.2014, działają tylko FTA, natomiast OScam pokazuje że kanały są dekodowane, tylko brak obrazu i dźwięku. Zrobiłem dziś aktualizację pakietów, używam gałęzi TESTING, ale bez skutku, zmieniłem OScama i też bez rezultatu (zreszta w logach pokazuje że kanały dekoduje). Przed awarią nic nie było grzebane, najpierw kanały zaczęły przerwać, potem przestały działać.

System GOS jest na USB, w nand mam freeboxa 7.1.7 który działa bezproblemowo. Gdzie szukać przyczyny? OScam sprawdzony, tuner sprawny więc przyczyna jest gdzieś w GOS.

 

zakładam, że sprawdziłeś przed chwilą (mniej więcej w chwili sprawdzania gdy GOS nie działało) że freebox 7.1.7 Tobie nadal działa, a nie piszesz tego na podstawie tego, że "działał wczoraj". Przy takim założeniu sprawdź ustawienia oscama w freebox 7.1.7 i w GOS, bo to co piszesz wskazuje na to, że są sporo inne.

 

objawy pasują do:

http://satkurier.pl/news/106607/nc-nowe-zabezpieczenia-na-kartach-nagravision.html

http://satkurier.pl/news/107683/nc-testy-wylaczenia-podzialu-jednej-karty-nma.html

 

i skutków odczytywania więcej niż dwóch ecm naraz z karty seca...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, wszystko działo się dzisiaj wieczorem, od 20:00 lece na freebox, ale też zaczęło się sypać obecnie nic nie działa. Mam w domu 2 nBoxy, jeden serwer 2-gi klient, na kliencie nic nie działa. Będe kombinował z OScamem na serwerze, bo jest tam jakach archaiczna wersja 87xx-costam, tylkoe dziwi mnie to że ecemy lecą a obrazu brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinować możesz ale nic nie wydumasz. Masz 2 ECMy na kartę w intervale 5 sec. Także jak za szybko przełączysz kanał to też przyblokujesz. Ostatnio na 2 minuty. Ile teraz - nie wiem.

 

Wersja OSCAM nie jest istotna. Nawet wersja Softcam nie (oscam, mgcamd, inne). To jest zabezpieczenie wbudowane tak jakby w kartę i aktywowane przez NC+.

Możesz najwyżej im nawciskać przez telefon na infolinii ale dowiesz się, że polityka firmy to jedna karta == jeden tuner == masz 1x nagrywasz i 1x oglądasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, wszystko działo się dzisiaj wieczorem, od 20:00 lece na freebox, ale też zaczęło się sypać obecnie nic nie działa. Mam w domu 2 nBoxy, jeden serwer 2-gi klient, na kliencie nic nie działa. Będe kombinował z OScamem na serwerze, bo jest tam jakach archaiczna wersja 87xx-costam, tylkoe dziwi mnie to że ecemy lecą a obrazu brak.

 

Czyli trafiłem. Tux wcześniej dobrze napisał: ani zmiana wersji nic nie pomoże, ani zmiana oscama na inny "softcam" też nie, ani też nie pomogą jakiekolwiek próby kombinowania w konfiguracji oscam. Operator "z nieba" posłał na kartę dane, które spowodowały nałożenie limitu 2 ECM/kartę. Przekroczenie tego limitu nie powoduje "not found" tylko powoduje czarny obraz. GOS tu nie ma nic do tego. Co najwyżej możesz próbować tak oscam skonfigurować (jeszcze odpowiednie wpisy nie zostały eksperymentalnie dobrane), by nie pozwalał na pytanie o więcej niż 2 ECM w tym samym czasie, by sobie nie blokować odbioru tego, co już w danej chwili szło. Tyle i tylko tyle możesz zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cos im to nie wychodzi skoro klienci którzy placa i odbieraja legalnie sygnał mają też te problemy na jednym ! dekoderze... przekombinowali. Narazie to testy, o których na infoliniach nic nie wiedzą (taa jasne)... 'antene ma pan zle ustawioną, trzeba poprawić'...

 

Wysłane z mojego LG-D802

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz nie testy. To rzeczywistosc. Jedna karta == jeden dekoder == jeden kanal na tv + jeden nagrywany. Tyle obsluguje ich dekoder.

Najwyzszy czas skonczyc gadki szmatki co robia, co zrobia, co testuja.

Zament jest na fodach i portalach sat. Tak ma byc. Dezinformacja. Legalny czlowiek w normalnych warunkach nie potrzebuje wiecej niz dwa ECM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko użytkownicy kart seca po cyfrze podpisując umowę brali samą kartę i równie dobrze mogli ją wsadzić do dreambox'a z 4 głowicami i co w takiej sytuacji mają zrobić z 2 emami? :D  W ten sposób to oni świata nie zbawią. Znowu stracą dużą ilość klientów i nie mówię już tutaj o sharingu tylko o zwykłych użytkownikach, którzy mają jeszcze splitery i do tego np. 3 fergusony. Na dzień dzisiejszy wyciągnięcie danych do karty polsatu kosztuje już grosze (w porównaniu z tym co było) także sporo osób się po prostu poprzenosi. No i zostaje jeszcze sprawa ofert na kartę :)

 

Możemy sobie tka gdybać ale obstawiam, że jeżeli już przejdzie ten "test" to na pewno nie z 2 emami na jedną kartę bo jak widać są duże problemy z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To działa w dwie strony bo jak sam zauważyłeś nie było nic określone :) Więc użytkownik powinien teraz móc zerwać umowę bez konsekwencji, ponieważ nie może korzystać z pakietu tak jak tego oczekiwał w momencie podpisania umowy. Tak jak pisałem, ktoś może mieć tuner z 4 głowicami i ma zonka bo poogląda tylko na 2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To działa w dwie strony bo jak sam zauważyłeś nie było nic określone :) Więc użytkownik powinien teraz móc zerwać umowę bez konsekwencji, ponieważ nie może korzystać z pakietu tak jak tego oczekiwał w momencie podpisania umowy. Tak jak pisałem, ktoś może mieć tuner z 4 głowicami i ma zonka bo poogląda tylko na 2...

 

teoretycznie ten tok rozumowania nie jest pozbawiony logiki, tylko że pojedynczy użytkownik przeciw operatorowi nic nie zrobi, jakby ktoś zebrał

przez FB czy inne medium społecznościowe odpowiednio dużą ilość osób i zgłosił sprawę do UOKiKu, to może by to odniosło jakiś skutek. Mrówka na słoniu nie zrobi wrażenia, całe mrowisko już może :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do tego nie potrzeba całej masy ludzi. To jest doskonały powód do zerwania takiej umowy (pod warunkiem, że nie było tam żadnych zapisów o tym ecm'ach) bo operator w ten sposób ogranicza możliwości abonenta.  Wystarczy byle jakie pisemko powołujące się na odpowiedni paragraf i NC+ będzie zmuszone rozwiązać umowę bo więcej na tym stracą jak zacznie się tym interesować uokik czy nik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do tego nie potrzeba całej masy ludzi. To jest doskonały powód do zerwania takiej umowy (pod warunkiem, że nie było tam żadnych zapisów o tym ecm'ach) bo operator w ten sposób ogranicza możliwości abonenta.  Wystarczy byle jakie pisemko powołujące się na odpowiedni paragraf i NC+ będzie zmuszone rozwiązać umowę bo więcej na tym stracą jak zacznie się tym interesować uokik czy nik :)

 

Tylko co z tego, jak im wypowie umowy bez szumu nawet parę tysięcy osób? nie powiem że nic, ale mało. Natomiast medialne zamieszanie plus UOKiK na karku chyba byłoby bardziej dokuczliwe. Więc wydaje mi się, że większy skutek da akcja z UOKiK a nie wypowiadanie umowy, które być może faktycznie można by (z)robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co może zrobić uokik? Przecież nie nałoży na nich kary bo czegoś sobie w umowie nie zagwarantowali :)

Jeżeli robiliby problemy przy wypowiedzeniu umowy z tego powodu to można się odwoływać do uokik i zgłaszań na nich skargi za utrudnianie.

 

Jeśli nie będą robić problemów z rozwiązaniem umowy to nie można im nic zarzucić - niestety. Jedyny plus, że na kartach conax tego nie uruchomili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co może zrobić uokik? Przecież nie nałoży na nich kary bo czegoś sobie w umowie nie zagwarantowali :)

Jeżeli robiliby problemy przy wypowiedzeniu umowy z tego powodu to można się odwoływać do uokik i zgłaszań na nich skargi za utrudnianie.

 

Jeśli nie będą robić problemów z rozwiązaniem umowy to nie można im nic zarzucić - niestety. Jedyny plus, że na kartach conax tego nie uruchomili :)

 

Mam silne wrażenie, że może, nie zagwarantowali ale i nie określili w drugą stronę, a teoretycznie u nas obowiązuje zasada prawna, że "co nie jest zabronione, jest dozwolone". Nie mam możliwości sprawdzić tego teraz, ale tej zasadzie chyba wprost nawet nie jest zagwarantowane działanie nagrywania/VOD, a tu ich zmiany utrudniają nawet korzystanie z ich własnych odbiorników, o przypadku posiadaczy humaxów z kartami które są na umowę bez odbiornika nie wspominając. To jest doskonały temat dla dobrego prawnika, który mógłby na tym się ładnie wypromować...

 

UOKiK ma, bo ktoś może nie chcieć wypowiadać umowy, tylko móc w normalny sposób (bez zacięć spowodowanych obecnymi ustawieniami) korzystać z ich oferty.

 

Co do conaxa... jest takie stare chińskie powiedzenie: "nie chwal dnia przed zachodem słońca", to że tego nie ma w tej chwili w conaxie, to nie znaczy że nie wprowadzą tego za N dni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy sobie tak dyskutować i debatować ale dopóki nie przeczytamy takiej umowy wraz z jej regulaminem to niczego nie możemy być pewni :) Ja niestety (albo i stety) nie jestem abonentem karty seca także mnie to nie dotyczy ale być może ktoś chciałby pożegnać się z nc+ przez ten ich wybryk i podzieli się z nami papierami :)

 

Tak jak zauważyłeś, do tego potrzebna jest opinia kogoś, kto się na tym zna ale bez umowy nikt niczego konkretnego nie może powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrachując od aktualnej treści umowy: W najlepszym przypadku dostaniemy odroczenie. W nowych umowach zostanie wpisane co trzeba.

 

Zgoda, tylko w ten sposób wracamy do punktu wyjścia, gdyż znowu zostanie:

1. zaakceptowanie umowy,

2. wypowiedzenie umowy z racji braku akceptacji nowego regulaminu,

3. albo zaangażowanie w sprawę UOKiK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wczorajszej sytuacji, dziś wszystko hula normalnie, ale wczoraj u sąsiadów też wszystko cięło, nie dało się nic oglądać na samej karcie w mediabox-ie (czy jak to tam się zwie). Trochę przegięli bo zły moment wybrali na testowanie czyli ligę mistrzów, nie będę ukrywał że tylko dla sportu mam NC+ bo na filmy czasu już nie mam, zresztą i tak to samo w kółko leci.

PS. wracając do wczorajszego problemu dalej mam problem z GOS na pendrive. ECM lecą a obrazu i dzieku brak, FTA działają, na Freboox 717 wsio działa normalnie, configi mam takie same.

Dalej rozwiązania będę szukał w temacie GOS Testing.

 

Mod

Po co ten dubel?  rozpoczęty temat tutaj, nie widzę potrzeby by były dwa równoległe...

 

Doszedłem do wniosku że to nie wina  syfty+ tylko GOS/OScama więc temat chyba powinien być kontynuowane w innym dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku że to nie wina  syfty+ tylko GOS/OScama więc temat chyba powinien być kontynuowane w innym dziale.

 

no to wracamy do tematu:

1. przypominam, że limit może być włączony w ciągu paru chwil, zwłaszcza że sam pisałeś o przycinkach na freebox 7.1.7.

2. jest możliwe że konfig oscama który był prawidłowy dla starej wersji oscama na freebox może już nie być poprawny dla oscama używanego w GOS.

2. zakładając że jednak to nie kwestia ponownie uaktywnionego limitu i konfiguracji oscama, być może masz źle zrobiony wsad z GOS na pendrive, osoby tu piszące używają GOS głównie w NOR/NAND bez problemu, niektórzy tu piszący także z powodzeniem używają GOS na pendrive.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem i w końcu znalazłem, winne było DVB-api, ale przyznam szczerze że tego za bardzo nie kumam.

chodzi o parametr pmt_mode =6(był ust. domyślnie) następnie ustawiłem pmt_mode  = 1 i działa!! następnie pmt_mode =6 i też działa, zgłupiałem ale jestem szczęśliwy.

Teraz działa niezależnie od wybranego parametru, dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem i w końcu znalazłem, winne było DVB-api, ale przyznam szczerze że tego za bardzo nie kumam.

chodzi o parametr pmt_mode =6(był ust. domyślnie) następnie ustawiłem pmt_mode  = 1 i działa!! następnie pmt_mode =6 i też działa, zgłupiałem ale jestem szczęśliwy.

Teraz działa niezależnie od wybranego parametru, dlaczego?

 

Rozumiem co napisałeś, ale...

nie rozumiem czemu nie zadział na 6 (bo powinien),

rozumiem czemu zadziałał na 1(musiał),

nie rozumiem czemu zadziałał na 6, skoro nie działał(nie powinien, skoro nie działał).

 

Zanotowane jako ciekawostka do ew. dalszego sprawdzania, acz w NOR/NAND tego nikt nie raportował. Dobrze, że już działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie muszę schłodzić Wasz entuzjazm z wystąpieniem do UOKiK w sprawie limitu ECM-ów stosowanego przez operatora.

W 2010 r. osobiście pisałem w sprawie parowania karty kodowej z odbiornikiem i polecam przeczytanie regulaminów operatorów. Wątpię aby pogląd Urzędu w tych kwestiach, wyrażony na drugiej stronie otrzymanej odpowiedzi, się zmienił.

Wątek ten był poruszany przeze mnie na forum satkuriera, załączam link do niego.

 

Jak dodajemy obrazki? (regulamin)

 

Wybacz @matzg ale nie mam już skanów tych dokumentów na kompie (są z 2010 r.), skorzystałem z "umieść obrazek" dostępnym przy tworzeniu postu ze skrótem do "hostingu", a szukając w regulaminie jak się dodaje zdjęcia, fotki nie natrafiłem na wpis o dodawaniu też ich jako załączniki. Znalazłem teraz w regulaminie jako "obrazki", szukanie z przeglądarki. Coś mi tam dzwoniło, o tej formie dodawania załączników aby pozostawały dostępne na serwerze naszego forum.

 

Pozdrawiam

6.thumb.jpg.3847d537ee49ee0c1ca038975e8f64f6.jpg

7.thumb.jpg.ce9e69e3a57869b90bc051c1f28a45bd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...