Skocz do zawartości

Przeglądarka www dla Graterlia OS


Gość spavnkkr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w przyszłości będzie jakaś prosta przeglądarka www dla GOS? Znalazłem w sieci przeglądarkę pod enigma2 - Webbrowser Hbbtv. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia (może próbował ją odpalić).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj i się podziel. Ja jestem przeciwnikiem tego. I tak jest za mało miejsca na dekoderach a Ty chcesz przeglądarkę która będzie potrzebowała odpowiednie wtyczki by wszystko dobrze działało i się wyswietlalo (czyt. zbyt ciężki dodatek) po za tym jak ktoś nie korzysta z hdd to ciasteczka zawalą pamięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I nie przetestujesz bo to dla mipsa ;)

 

Generalnie przeglądarka www w tunerze to jeden z głupszych pomysłów. Wiem bo mam w VuSOLO2 i próbowałem używać. Skończyło się na kupnie surface (taki tablet)

 

Jeśli chodzi o sh4, to jedynymi tunerami, jakie znam i które mają przeglądarkę web Opera na oryginalnym systemie są spark (GM990 i Amiko Alien) i spark7162 (Amiko Alien2 i GM Triplex).

Mogę powiedzieć, że działa, ale baaaaaardzo wolno, a są to tunery taktowane 450MHz i wyżej.

 

We wszystkich przypadkach ergonomia wykorzystywania równa się zero.

 

Co do samego hbbtv, to jak na razie nasze kochane stacje nadają na nim.....kto zgadnie?..... REKLAMY!!!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webkit nie jest problemem. Nawet najnowszy. W sumie to na ST mogę skompilować prawie wszystko.

Problem zaczyna się tam gdzie chcemy wejść na "normalne" strony. Naszpikowanie ich technologia FLASH, ActiveX, Silverlight, ShockWav itp. sprawia, że do przeglądania tych stron często brakuje dwóch rdzeni i to nie z zegarem ~450MHz

Takie mamy czasy. Kiedyś liczyła się strona WWW, dzisiaj liczy się ile można władować na nią reklam. Nawet gdy ich nie wyświetlimy to często musimy załadować. Samo przeglądanie stron bez AdBlock i FlashBlock jest dla mnie niemożliwe.

 

@j00zek dobrze zauważył, że jest to raczej nieużywalne i jak dla mnie szkoda czasu na to.

W tym wszystkim można by się zastanowić nad webkit do HBBTV, jednak to co tam jest dostępne raczej nie wymaga póki co szybkiej reakcji. Dla reklam i czasem jakieś informacji raczej nikt nie będzie poświęcał nie wiem ile czasu.

 

Oczywiście jak ktoś chce - nie mam nic przeciwko. Po to jest GOS. Zawsze można dokompilować, poustawiać i podzielić się tym.

Samo STi ma webkit, ma QT itp. Jakby się uparł to nawet całe STi jako dystrybucję Linux się da uruchomić.

Ja zamiast wywarzać otwarte drzwi wyposażyłem się w tablet. Wyszło mi na zdrowie :):)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...