Skocz do zawartości

Brak sygnału HB - instalacja multiswitch


Gość kovalski2

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż problem przedstawia się następująco, brak sygnału na satelicie HB 13,0 z Astrą 19,2 niema najmniejszego problemu. Identyczny problem występował wcześniej an OpenPLi dlatego przesiadłem się na Gratelie. Przez miesiąc było wszystko OK, dzisiaj zauważyłem że problem się pojawił (prawdopodobnie po aktualizacji). Problem wygląda tak:

HB - brak sygnału , Asta - jest sygnał

HB - brak sygnału wciskam @ na pilocie (SCART) i sygnał się pojawia powracam do HDMI działa zmiana satelity czasem kanału problem się powtarza.

Po instalacji, aż do dziś nie zauważyłem aby problem występował. Po instalacji Tuner sam wykrył konfigurację antenową i było git.

A problem nie występuje na SCART tylko po co mi w takim razie sprzęt do odbioru HD.

Problem występuje na 3 dekoderach nbox więc raczej można wykluczyć problem z dekoderem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś zmieniać opcję "Wyślij  Diseq tylko podczas zmiany satelity", czy jakoś tak?

Tak próbowałem, niestety bez rezultatu.

Poza tym można jeszcze manipulować czasami w ustawieniach zaawansowanych.

Tego jeszcze na Graterli nie próbowałem. Najdziwniejsze jest to że jak ustawie na SCART to problem nie występuje.

Multiswitch i instalacja sprawna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HB - brak sygnału , Asta - jest sygnał

 

Czyli w skrócie: SNR = 0?

 

A problem nie występuje na SCART tylko po co mi w takim razie sprzęt do odbioru HD.

 

Na pewno? Czy samo przełączenie na SCART zmienia sytuację? Może gdybyś używał na stałe SCART, to przełączenie na HDMI naprawiałoby problem? Zmiana na inny kanał z HB nie pomaga?

 

Po instalacji Tuner sam wykrył konfigurację antenową i było git.

 

Sorry, ale jestem trochę nadwrażliwy na "samo się zrobiło". Na pewno poprawnie? Bo może tylko działa? Przykład: W przypadku monobloków, czyli najprostszego DiSeq podobnie działają Toneburst i DiSeq A/B.

 

Problem występuje na 3 dekoderach nbox więc raczej można wykluczyć problem z dekoderem.

 

Niby racja, ale nie wyklucza problemów z multiswitchem... Dekodery nawzajem nie wchodzą sobie w drogę?

 

Co do ustawień zaawansowanych, to kojarzę tylko tą zmianę: http://forum.xunil.pl/index.php/topic,82.msg1201.html#msg1201

 

Ogólnie, to opisany problem jest z kategorii "co ma piernik do wiatraka". Nie ma związku pomiędzy ustawieniami odbioru sygnału a typem wyjścia A/V.

 

Włącz sobie logowanie pliku openpli.log na dysku i spróbuj namierzyć co się dzieje, kiedy masz problem. Potrafisz go wywołać na zawołanie, czy dzieje się czasami w niezbyt precyzyjnie określonych warunkach? Problemy występujące czasami bardzo ciężko się namierza :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno? Czy samo przełączenie na SCART zmienia sytuację? Może gdybyś używał na stałe SCART, to przełączenie na HDMI naprawiałoby problem? Zmiana na inny kanał z HB nie pomaga?

 

Tak samo przełączenie na SCART rozwiązuje problem sygnał jest cały czas na HB, bez zacięć itp. Gdy przełączę na HDMI sygnał dalej jest zmiana na Astrę powrót na HB sygnału niema na wszystkich kanałach zarówno w Hlow/Vlow i Hhig/Vhig. Zmiana tylko na SCART (albo @ lub system konfiguracja audio/video) i 1-2 sek i sygnał jest wszystkie kanały działają.

 

Sorry, ale jestem trochę nadwrażliwy na "samo się zrobiło"

 

Jeżeli "samo się zrobiło" i do tego porwanie to jestem zadowolony. Oczywiście konfigurację sprawdzałem na konfiguracjach min Toneburst i DiSeq A/B

 

Nie ma związku pomiędzy ustawieniami odbioru sygnału a typem wyjścia A/V.

 

Oj chyba związek jednak jest:

Link do innego forum usunięto

 

Włącz sobie logowanie pliku openpli.log na dysku i spróbuj namierzyć co się dzieje

 

Włączone zobaczymy co wypluje.

 

EDIT 06.11.20.14

 

Wypluło to co w załączeniu. czynności jakie wykonałem to uruchomienie nboxa na kanale planete+HD (13-SNR0) zmiana na aerteHD (19,2 SNR Ok) powrót planete+HD (13-SNR0) wciskam "@" planete+HD (13-SNR Ok) trochę oglądam zamiana na HDMI w menu->ustawienai.... planete+HD (13-SNR OK) zmiana na aerteHD (19,2 SNR Ok) powrót planete+HD (13-SNR0) wciskam "@" planete+HD (13-SNR Ok) wciskam vol-

Chyba niczego nie pokręciłem.

 

Problem jest cykliczny tzn. występuje zarówno na tuner A i B i za każdym razem jak przyłącze między astrą i HB jeżeli sygnał ustawiony jest na HDMI.

opli.log

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przłączasz na HB i masz w kółko:

 

(1)tune
RotorCmd ffffffff, lastRotorCmd ffffffff
prepare_sat System 1 Freq 11411000 Pol 0 SR 27500000 INV 2 FEC 4 orbpos 130 system 1 modulation 2 pilot 2, rolloff 0
tuning to 1661 mhz
OURSTATE: tuning
tune failed.
DVB service failed to tune - error 1
ignore sdt update data.... incorrect transponder tuned!!!
set sequence pos 3
set sequence pos 7
[sEC] invalidate current switch params
[sEC] sendDiseqc: e00000(DiSEqC reset)
[sEC] sleep 50ms
[sEC] sendDiseqc: e00003(DiSEqC peripherial power on)
[sEC] sleep 150ms
[sEC] sendDiseqc: e01038f2(?)
[sEC] sleep 50ms
set sequence pos 3
set sequence pos 3
[sEC] update current switch params
[sEC] startTuneTimeout 5000
[sEC] setFrontend 1
setting frontend 1
(1)fe event: status 0, inversion off, m_tuning 1
[sEC] sleep 500ms
OURSTATE: failed, retune

 

Potem dajesz ScartHdmi (w trakcie sesji jak powyżej, która zresztą także kończy się niepowodzeniem) i pojawia się:

 

(1)tune
RotorCmd ffffffff, lastRotorCmd ffffffff
prepare_sat System 1 Freq 11411000 Pol 0 SR 27500000 INV 2 FEC 4 orbpos 130 system 1 modulation 2 pilot 2, rolloff 0
tuning to 1661 mhz
OURSTATE: tuning
tune failed.
DVB service failed to tune - error 1
ignore sdt update data.... incorrect transponder tuned!!!
set sequence pos 3
set sequence pos 7
[sEC] invalidate current switch params
[sEC] sendDiseqc: e00000(DiSEqC reset)
[sEC] sleep 50ms
[sEC] sendDiseqc: e00003(DiSEqC peripherial power on)
[sEC] sleep 150ms
[sEC] sendDiseqc: e01038f2(?)
[sEC] sleep 50ms
set sequence pos 3
set sequence pos 3
[sEC] update current switch params
[sEC] startTuneTimeout 5000
[sEC] setFrontend 1
setting frontend 1
(1)fe event: status 0, inversion off, m_tuning 1
[sEC] sleep 500ms
(1)fe event: status 1b, inversion off, m_tuning 2
OURSTATE: ok

 

Różnica to przedostatnia linia. Poza nią nic się nie zmienia. Kolejne "retune", tylko tym razem udane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest cykliczny przy wyjściu HDMI i nigdy nie występuje na SCART. Czyli jest jakaś dziwna zależność, występuje na 3 różnych dekoderach BSLA, nie występuje na 2 BSKA. Na DVHK jeden użytkownik opisuje taki sam problem lecz na innym multiswithu.

Najciekawsze jest to, że jak BSLA ma podłączone 2 przewody antenowe problem nie występuje.  Ja na razie rozwiązałem to tym iż podłączyłem 2 przewody antenowe do BSLA oraz zamieniłem BSLA na BSKA.

 

Edit 07.12.2014

Jednak problem występuje nadal. Przypadkiem zostało zmienione na SCART a TV stary bez FullHD to się nie połapałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przesiadłem sie z BSKA na BSLA wiec instalacja antenowa ideał łącznie z diseq...

listy wgrane ponownie sprawdzone parametry system zupdatowany na maxa gałązka release...

hmm coś spierniczone mam w ustawieniach czarnego ze nie widzi diseqa

antena wkręcona w B (czyli rozumiem, że A), edytuje ustawienia poprzez zakładkę Tuner w ustawianiach systemu...

Tuner A: Multistandard ID1  DVB-S2

DiseqC A/B/C//B

Satelity Hot Bird (13,0E)

(Astry 19.2 nie widzi za nic

Tuner B: Multistandard ID2...

Nieskonfigurowany (przynajmniej do jutra gdy drabinę postawie, będzie docelowo podłączony 13,0 E jako drugi)

Pozdrawiam M.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Instalacje mam na dwie satelity 13.0 oraz 19.2... choć faktem jest ze diseq ma możliwość podpięcia jeszcze dwóch...

nie widzi Astry 19.2 znaczy nie chce odnaleźć sygnału...

Przypomnę ze na "białym" idealnie widzi wszystko przed chwilą sprawdzałem ponownie tak 13.0 jak i 19.2 - po 95% jakości sygnału...

na czarnego przesiadłem się wczoraj...

jeśli jest możliwość ustawienia diseqa na A/B to za chiny nie mogę tego znaleźć w Ustawieni>System>Tuner sprawdziłem wszystkie konfiguracje i lipa

19.2 zaginęło w akcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie... przy trybie konfiguracji Prosty>DiseqC A/B

Port A HotBird 13.o

Port B mogę jedynie 13.0 , nic nie podłączono lub automatycznie > kiedy duszę automatycznie to Test Tunera O DiseqC port a dla Astra 1 19.2

status tunera IDLE... po czy wraca do ustawień odbioru i informuje ze pod portem B nic nie podłączono, Port A cały czas ma HotBird...

teraz próbowałem innego znaleźnego diseqa i sytuacja ta sama..

na białym działa na obydwóch diseqach...

Pozdrawiam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No hej... w sumie piszę tylko w kontekście info, bo wiem że nie ma rozwiązania na odległość u mnie..

dziś podłączone 13.0 w drugi port osobny kabel...  natomiast w disequ zrobiona techniczna zmiana aby uzyskać 19,2 musiałem zamienić kable 13.0 z 19.2 wtedy oczywiście Astra ruszyła natomiast wiadomo że 13,0 z diseqa znikło setki kombinacji w ciągu dnia tak z diseqiem jak i z ustawieniami odbioru i nie puści dekoder za chiny ludowe astry i hot birda na disequ... wypróbowane dwa diseqi jakie miałem wykluczam wadę urządzenia natomiast może być tak ze muszą być dedykowane diseqi dla czarnego... smutne to jeśli prawdziwe.

chyba ze jeszcze gdzieś jest ustawienie instalacji antenowej o której nie wiem w dekoderze.

plik ...xml kompatybilny z listą kanałów.

 

zacznij od zmiany diseqc , bsla nie za bardzo lubi niektórych diseq,z autopsji wiem ze dopiero  maximum 2x1 jak i 4x1 działały OK z BSLA

W Ustawieniach Odbioru za ,znalezienie danego satelity,odpowiada plik satellites.xml

 

Dziś po wizycie listonosza z paczką wszystko hula pięknie do czego zostało stworzone... czyli rozwiązaniem odpowiedni przełącznik diseq...

Podzękowania dla @Richter!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...