Jump to content

SCART BRAK OBRAZU ESI-88


Guest kylum

Recommended Posts

Nie działa u mnie złącze SCART w SagemCom ESI-88 na oprogramowaniu Graterlia 2 , OpenPLI 8.4 i 8.3 natomiast pod Frebox v7.1.6 jest obraz

 

Po starcie Graterlia wybrałem pilotem Scart (brak obrazu)

zmieniałem też w pliku /etc/enigma2/settings  w linice "config.av.videomode"  na config.av.videoport=SCART , config.av.videomode.SCART=480i , config.av.videomode.SCART=PAL , config.av.videomode.SCART=576i oraz SCART pisałem w taki sposób Scart i nic

 

tak aktualnie wygląda u mnie wycinek pliku settings

config.av.policy_43=panscan

config.av.videoport=Scart

config.av.policy_169=scale

config.av.downmix_ac3=false

config.av.videomode.Scart

 

ma trzy kable SCART w tym jeden z grubym przewodem, wszystkie piny (styki) w tych eurozłączach są pospinane kabelkami

 

PROSZĘ MI NAPISAĆ CO JEST NIE TAK

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Guest Kollorowy

Jestem niestety jednym z tych, którzy mają jeszcze TV w sypialni i u dzieciaków  ze złączem Scart (w sumie to lepszego TV tam nie potrzeba) i dlatego piszę w tym temacie. Wątek też został przeczytany ponad 130 razy, także pewnie nie jestem jedyny z takim problemem. Jeśli w GOS nie jest wspierane złącze Scart, to może jest jakiś sposób aby coś podmienić czy zmienić w plikach aby je odpalić.

Link to comment
Share on other sites

W dacie pliku jest drobna pomyłka. Pochodzi on z kompilacji z 12.09.2014.

 

Natomiast czy działa na nim dongle i czy ma wszystko poprawione ... nie wiem.

 

Ktoś (@Kollorowy?) zauważył, że SCART na jajku 214 przez chwilę działał w GOS, więc z zakurzonych archiwów zostało wygrzebanych kilka wersji pliku z załącznika do sprawdzenia. Wyszło, że na tej wersji akurat działa SCART. Może nie działać dongle i może brakować innych poprawek i co najwyżej może on stanowić jakiś punkt do analizy. SCART nie jest już zbyt popularny, więc jego działanie (lub nie) stało się sprawą drugorzedną i pewnie nawet nie zauważaną. Moim skromnym zdaniem, to jeżeli mamy jakiś port w tunerze to powinien działać, czy jest używany, czy nie. Ale np. działanie dongla jest ważniejsze niż analogowe eurozłącze.

Link to comment
Share on other sites

Guest herpoi

Jeszcze nie testowałem, może wieczorem. DVB-T powinien chyba działać, bo z tego co pamiętam, sterownik do dvb-t 100t @freebox poprawiał chyba wcześniej.

 

W historii aktualizacji GOS w okolicach tej daty powtarza się:

[test] aktualizacja bibliotek systemowych oraz części oprogramowania (aktualizacja związana z podniesieniem wersji biblioteki GLibc

 

Pytanie czy razem z tym poszła także aktualizacja sterowników, jeśli tak, to pewnie jakiś patch zaginął w akcji co skutkuje problemami ze SCART.

Link to comment
Share on other sites

Sugeruję tego sterownika jednak NIE dawać nawet do TEST.

 

Owszem działa na nim DVB-T i jak pisał przedmówca działa SCART. Ale bardzo wolno się włącza i wyłącza odbiornik. A ponadto posypało mi się CEC - dokładniej przestało przełączać HDMI. Może to kwestia ustawień CEC, ale na szybko nie znalazłem takich ustawień, żeby jednak zadziałało.

 

A mówiąc inaczej: Ten sterownik był już w TEST. Zaraz po zmianie jajka na 214. I opisane problemy z długą reakcją na sygnał włączenia występowały. Problemów z CEC nie pamiętam, więc może to jednak kwestia ustawień albo wersji sterownika.

 

Proponuję tymczsowo zostawić go w tym wątku dla użytkowników, dla których priorytetem jest SCART, ewentualnie jakoś opcjonalnie udostępnić w opkg (jak moduł CEC). A w wolnej chwili jednak spróbować poprawić stary sterownik stmcore z GOS na bazie źródłem Duckbox, żeby działało w nim wszystko.

Link to comment
Share on other sites

Guest j00zek

Ten sterownik z Duckbox na pewno działa poprawnie z oryginalnym sterownikiem CEC. Jak się zachowuje ze "starym/kombinowanym" nie wiem, nie używam wynalazków. ;)

Testowane przez rok na spark7162. (ta sama architektura co esi/uhd)

Link to comment
Share on other sites

Guest herpoi

CEC nie używam, więc nie testowałem. Co do włączania odbiornika to nie zauważyłem różnicy. Może problem tkwi w jakichś specyficznych konfiguracjach.

Link to comment
Share on other sites

CEC nie używam, (...). Może problem tkwi w jakichś specyficznych konfiguracjach.

 

Może właśnie CEC jest problemem. Wcześniej były zgłaszane problemy z nagraniami przy włączonym CEC. Sprawdzę jak wygląda sprawa "efektu powolności" przy braku sterownika CEC, czy też ze starym sterownikiem ... jak tylko będę kilka kilometrów bliżej odbiornika.

 

A co do "efektu powolności". Wydaje się, że trudno nie zauważyć a najłatwiej zobaczyć to tak: przy włączonym odbiorniku klikamy 2 razy POWER. Jak szybko? Tak średnio.... powiedzmy co 0,5 s. I normalnie wyłączy się i zaraz włączy. Diody i VFD reagują właściwie natychmiast, obraz może chwilkę wolniej. A przy tym nowym sterowniku... Wyłącza się dość szybko. Dokładniej to znika obraz i LED robi się czerwony. Natomiast zegar na wyświetlaczu pojawia się już po zauważalnej chwili. A całość się włączy ponownie po ok. 5 s, czyli po czasie kiedy już zniecierpliwieni naciśniemy POWER kolejne kilka razy, a skolejkowane polecenia wykonają się po kilku chwilach...

  

Z wyłączonym CEC, czyli bez załadowanego sterownika, u mnie bez zmian :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest m-s-x

Witam,

Czy ten moduł działa również na UHD ? i jak go doinstalować ?

Gdzie wrzucić plik lub który zamienić ?

Poradziłem sobie, podmieniłem plik i działa.

Czy ten plik będzie działał też w BSLA ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...