Skocz do zawartości

Oryginalny pilot dla UHD-88 - gotowiec lircd.conf


314TeR

Rekomendowane odpowiedzi

Zmontowałem dziś kompletną konfigurację lircd.conf dla oryginalnego pilota od UHD-88. Testowałem dziś intensywnie przez cały dzień i jak dla mnie chodzi OK. Pilot reaguje dużo żwawiej od N'kowego, a do tego nie ma żadnych problemów jak lagi, przypadkowe powtórzenia itp itd...

 

Aby odpalić wystarczy zamienić config z załącznika z oryginalnym plikiem znajdującym się w /etc/lircd.conf, lub zrobić sobie dowiązanie symboliczne... to jak kto już woli.

 

Poniżej zdjęcie pilota, wraz z numeracją klawiszy. W configu jest leganda do jakiego numeru klawisza zastała przypisana jaka funkcja. Jeśli komuś układ by nie pasował, to można sobie go bardzo prosto zmienić, wystarczy zamienić komendę zostawiając kod IR, poniżej hipotetyczny przykład:

          KEY_GOTO                 0x14EB #  4

zmiana na:

          KEY_HELP                 0x14EB #  4

i klawisz #4 działa nie jako GOTO a jako HELP

 

Proszę o testowanie i komentarze.

 

Jeśli nie będzie jakiś większych problemów, proponuje dodać tę konfigurację do repozytorium jako pkg dla innych. Wg mnie ten pilot działa o niebo lepiej niż N'kowy.

 

PS Kody są prawidłowo przechwycone - żaden RAW...  ;D

pilot_UHD-88.png.dd748851697a7f792eaf26fc5ae15619.png

lircd-UHD-88.conf.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot działa idealnie, polecam zamianę klawisza: KEY_PLAY na KEY_PAUSE - lepiej pasuje do timeshift etc.

I tak i nie... może do samego TimeShift byłoby OK, ale jednocześnie pozbywasz się możliwości "PLAY" w innych miejscach, pluginach.

 

Idealnie by było zmienić deklarację tego klawisza na KEY_PLAYPAUSE, ale nie jest on w ogóle zdeklarowany w keymap.xml enigmy, więc w ogóle nie zadziała.

 

Pytanie do bardziej obeznanych developerów, czy jest dostępny w enigmie funkcja w której połączone zostały funkcje PLAY i PAUSE, tak aby dopisać do keymap.xml nowy klawisz i móc go sobie ustawić w lircd.conf?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak przechwytywałeś kody?

Jak próbowałem RAW to mi straszna lipa wychodzila

 

RAW trzeba przechwytywać jak nie potrafi irrecord "rozkminić" sam kodów... generalnie odpalasz

irrecord lircd_new.conf

i działasz wg instrukcji na ekranie. Nie mniej innych kodów raczej nie wyciągniesz niż te z pierwszego postu. To co mi zostało jeszcze aby rozkminić to rozpoznawanie długich wciśnięć klawiszy.

 

Jeszcze w kwestii RAW, nie wiem czy to problem z wersją paczek lirca w Graterlii czy samego odbiornika IR w ESI/UHD, ale walcząc z pilotem od ESI-88, powtarzalne kody RAW mogłem uzyskać tylko na Linuxie z nowszym lircem i odbiornikiem Windows MCE produkcji Philipsa... inne dawały sieczkę i za każdym razem wychodził inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie działa twoj plik po dorzuceniu pod nazwą lircd-user.conf. Jedynie jak naciskam power to w ogóle led na tunerze miga. Nie wykluczam że mam cos narąbane z obsługa lircd w obecnej chwili bo już rzeźbiłem w temacie przechwytywania. Jednakże na pilocie n działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się mylisz. Mryganie diody led nie ma nic wspólnego z hardware. W 99% przypadków jest sterowane poprzez evremote2, który w ten sposób sygnalizuje odebranie klawisza. W 1% przez e2. Działanie bądź nie, klawiszy zależy od 3 elementów lircd, evremote2, keymap.

Działanie lircd sprawdzamy używając irw

Działanie evremote2 sprawdzamy uruchamiając go bezpośrednio z konsoli

Działanie keymapy, właczając debug pli np.

 

Obstawiam, że używacie innych evremote2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się mylisz. Mryganie diody led nie ma nic wspólnego z hardware. W 99% przypadków jest sterowane poprzez evremote2, który w ten sposób sygnalizuje odebranie klawisza. W 1% przez e2. Działanie bądź nie, klawiszy zależy od 3 elementów lircd, evremote2, keymap.

Działanie lircd sprawdzamy używając irw

Działanie evremote2 sprawdzamy uruchamiając go bezpośrednio z konsoli

Działanie keymapy, właczając debug pli np.

 

Obstawiam, że używacie innych evremote2.

 

Podejmiesz ryzyko i się założysz? Jeśli się mylę, to wysyłam Ci skrzynkę/zgrzewkę tego co tam pijasz... mineralnej, jasia wędrowniczka, czystej...

 

Sprawdź sam... UHD88, natychmiast po włączeniu już w trakcie ładowania bootloadera (na wyświetlaczu boot), oraz podczas całego czasu działania reaguje mruganiem diody od zasilania na naciskanie power na pilocie... możesz ubić i lircd i ev2remote i i tak zadziornie będzie mrugać dioda...

 

Reakcja na kod IR przypisany do POWER musi być zaszyta w hardware.

 

Mnie osobiście to nie dziwi, bo jak inaczej uruchomić sprzęt z pilota jak jeszcze system nie działa i nie ma obsługi owego pilota... Podobnie działa też odbiornik IR wbudowane w obecnie produkowane intelowskie NUC, tam masz możliwość uruchomienia komputera nawet jak jest on w stanie S5, czyli pełnego power off.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ryzyko. Mogę się założyć o cokolwiek chcesz. Ja wiem co piszę i jak Ci piszę, że to nie hardware tylko software, to wiem, że to nie hardware.

Specjalnie dla ciebie nagrałem filmik z uruchomienia UHD-88. Zobaczysz na nim:

1- zaraz po włączeniu dioda świeci na czerwono i raz (dosłownie) zmienia się na zielony kolor. Zgadnij jaki program chodzi w tle? Zgadłeś to uboot, który ustawia wszystko na początku.

Potem dioda świeci cały czas na zielono, do momentu pojawienia się napisu GOS2. Wtedy parę razy mignie. Zgadnij co wywołuje tę akcję? Tak to binarka enigma2. Odsylam do kodu vfd.c na duckbox, jak nie wierzysz.

Potem widzisz mój paluch, który naciska na pilocie przycisk POWER. co się dzieje? Nic bo tak sobie ustawiłem.

Na koniec dioda gaśnie, bo o to ją prosi wtyczka od vfd.

 

Czekam teraz na naukowe wyjaśnienie Twojej teorii, a nie domysły. :P

 

link do filmiku. http://hybrid.xunil.pl/WP_20141006_002.mp4

 

p.s. co do obsługi mrygania przez evremote2, zapraszam również do źródeł duckbox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j00zek - jakiego pilota używasz? A o jakim jest ten wątek... weź do ręki oryginał od UHD88, jak nie wiesz o którym mowa, to możesz zobaczyć w pierwszym poście tego wątku, a następnie powciskaj sobie w różnych momentach POWER na oryginale... może wtedy zrozumiesz na co zwrócił uwagę pppp i do czego ja się odnoszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja bezczelność jest rozbrajająca. Najpierw się naucz jak działa system, naucz jak jest skonstruowany evremote2 a potem dyskutuj!

 

j00zek, to już któraś niesprowokowana inwektywa z Twojej strony w moim kierunku. Czy Ty masz jakąś satysfakcję z insynuowania innym niższość wiedzy, czy jej "mylność"? Masz jakieś kompleksy, że w ten sposób się dowartościowujesz?

 

j00zek - proszę Cię jeszcze raz, zanim znów pojedziesz po kimś, sprawdź wpierw o czym piszemy, a piszemy o pilocie od UHD-88 a nie N'kowym który to pokazujesz na filmiku. Zobacz jak działa klawisz POWER i jak reaguje dioda od panelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki! luz!

 

Prawdą jednak jest fakt że co bym nie spitolił to led mruga na pilocie od uhd88 wyłącznie pod przyciskiem POWER. Oczywiście funkcja jako taka nie działa mimo mrugania.

 

 

 

Kuźwa gupi już jestem :)

 

Odistalowuje remote-gos

instaluje remote raw

wrzucam /etc/lircd-user.conf

restaruje diwajsa

i ni chusteczki

 

mryga power led i tyle

 

Napiszcie krok po kroku co mam zrobić. W tej chwili mam zainstalowane remote-gos i domyślny .conf i pilot N działa. Celem jest uruchomienie pilota od UHD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki! luz!

 

Prawdą jednak jest fakt że co bym nie spitolił to led mruga na pilocie od uhd88 wyłącznie pod przyciskiem POWER. Oczywiście funkcja jako taka nie działa mimo mrugania.

 

I o tym piszę od samego początku... można nawet ubić dekoder przez halt czy init 0 a dioda od power będzie mrugać jak naciśnie się power na oryginalnym pilocie... i reakcja jest wyłącznie na power...

 

EDIT: pppp - a po co odinstalowujesz jakąkolwiek paczkę od pilota? Ja testując mapy, zwyczajnie ubijałem evremote2 i lircd a potem odpalałem je z łapy, aby w konsoli widzieć reakcje evremote2. Masz aby na 100% ten sam pilot co na fotce z pierwszego wątku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

remote-gos i twoj .conf probowałem od razu. Nie działa. remote-raw i twoj .conf to samo

 

.confy wrzucam jako /etc/lircd-user.conf

 

Załączam plik który kiedyś "nagrywałem" z mojego pilota. Efekt byl taki że też nie działało. Z wyjątkiem lampki POWER :)

UHD88.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmień config lircd z pierwszego postu (...)

 

To nie tak prosto. Musi być jeszcze odpowiedni evremote2 do kompletu. W repozytriach opkg są co najmniej 3 a podejrzewam, że może być więcej, bo w paczkach RAW dla różnych tunerów ... ale nie sprawdzałem. Wersje XMP są tylko do pilota N więc powinien działać evremote2 z paczki remote-raw_0.0.1_uhd88.ipk.

 

@314TeR: Jaką masz wersję evremote2? Podaj rozmiar pliku w bajtach ... to przynajmniej skróci listę, może do jednego egzemplarza.

 

BTW:

(...) wstaw go w miejsce /etc/lircd.conf (...)

 

Wyższy priorytet ma /etc/lircd-user.conf. A jeszcze wyższy plik ustawiony w sysctl.gos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

314ter

 

weź tu załącz /bin/evremote2 które używasz. Tak na żywca z tunera. Wrzucę do siebie a potem się dojdzie jaka to wersja

 

Bardzo proszę...

 

-rwxr-xr-x    1 root     root         55504 Oct  9  2013 evremote2

 

BTW - jestem już przy kompie, więc jakby co, to służę pomocą...

evremote2.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

314ter

 

Ni chusteczki. Twoj evremote i .conf i to samo.

 

Coraz bardziej skłaniam sie żę pilot UHD jest obsługiwany sprzętowo. A dokładniej POWER. Pilot od N milczy a od UHD mruga.

Może cos w procku jest zaszyte ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pppp - masz stabilną gałąź czy testową? Ja mam niemal czyściocha stabilny system... jedynie lista i pikony doinstalowane...

 

mickey - w stabilnej wersji /etc/lircd-user.conf - nie działa...

 

W załączniku lircd.conf obsługujący na raz pilot od ESI i UHD... można używać wymiennie/jednocześnie obu.  Testowałem na UHD-88.

 

BTW, zaraz przetestuję pozostałe piloty...

lircd_ESI_UHD_88.conf.zip

Piloty.thumb.JPG.9ee99560bc24b2ff8521b7e77624ea89.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obsługę lircd-user. Po pierwsze tuner reaguje na wrzucenie pliku (tj. pilot N przestaje działać) a po drugie mam te wpisy jak wskazałeś tyle że odnosza się do /etc/lircd-user.conf.

 

Jutro mnie to wkurzy to postawię od nowa.

 

Tak sobię myślę dalej, że ta obsługa POWER to na pewno nie w procku zaszyta jest bo przecież procki zmienione....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mickey - w stabilnej wersji /etc/lircd-user.conf - nie działa...

 

Zerknij do /etc/init.d/gremotecontrol. Albo będzie tam /etc/sysconfig/lircd-user.conf, albo jeszcze nie ma wcale obsługi własnych pilotów.

 

/etc/init.d/gremotecontrol w stabilnej wersji odnosi się do /etc/sysconfig/lircd-user.conf... wrzuciłem tam swój config i działa... dzięki...

Tak sobię myślę dalej, że ta obsługa POWER to na pewno nie w procku zaszyta jest bo przecież procki zmienione....

 

Osobiście nie sądzę... bardziej stawiam na jakiś prosty układ obsługujący odbiornik IR i dający impuls na do włączenia całego "systemu"... coś działającego na zasadzie jak w komputerach ma się panele frontowe z wyświetlaczem, które mają przelotkę wpinaną w złącze ATX aby w prosty sposób włączyć kompa dając impuls na stosowny pin zasilania. Na takiej zasadzie też jest zrobiony odbiornik IR w NUCach, nawet jak jest wyłączony (power off) to wciskając na pilocie power jesteśmy wstanie włączyć cały komputer...

 

Ciekawe czy faktycznie UHD ma (może mieć) tryb deep standby, bo inaczej po co to by było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się marzy fizyczny pilot wysyłający komendy IP po wifi. Wtedy raz na zawsze zniknąłby problem z powolną reakcją na pilota czy lagami itp.

Działałoby to z każdym tunerkiem na E2 a zasięg byłby w zasadzie ograniczony tylko zasięgiem sieci wifi w obrębie domu.

 

Coś takiego już jest dostępne ale na sterownik Control4, który jest z kolei dostępny tylko dla instalatorów systemów C4.

http://www.extravegetables.com/products/dreambox-enigma-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

@314TeR: W tym configu też masz "suppress_repeat 5". Z tego samego powodu co w konfiguracji pilota z ESI-88? Działa Ci LONG na tym pilocie i na systemowym evremote2 w trybie LircdName? A jeżeli nie bardzo, to może działa z "suppress_repeat 0"?

 

Należy wywalić z niego

suppress_repeat 5

Od kiedy jest już poprawna obsługa longa w evremote, w/w parametr jest zbędny, a wręcz przeszkadza w prawidłowym działaniu. Proszę developerów o wywalenie tego parametru z oficjalnego pliku pilotów, to config dla pilota UHD-88 będzie kompletny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...