Skocz do zawartości

problem z symlinkiem


Gość fruit1fruit

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fruit1fruit

Kurczę może ktoś mi podpowie jak utworzyć symlinka do katalogu bo mam kłopot z zapętlaniem.

 

Sytuacja jest taka: BSLA i 2850 spięte siecią, w BSLA stworzony na dysku katalog /hdd/2850_HDD udostępniony przez sambę do którego podpięty jest 2850 poprzez udział CIFS. Dotąd wszystko działa.

 

Chciałem podlinkować na BSLA katalog /hdd/movies do /hdd/2850_HDD/movies tak by oba dekodery współdzieliły zawartość nagrań jednak gdy z poziomu 2850 wchodzi się w /hdd/moves całość zapętla się w nieskończoność tzn. można sobie wchodzić /hdd/movies/movies/movies/mov..... itd.

 

Co robię źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo samba chyba nie podaje dalej przez symlinki. Spróbuj na BSLA w /etc/samba/smb.conf w sekcji [global] dodać wpisy:

follow symlinks = yes
wide links = yes
unix extensions = no

A potem restart samby.

 

Jak powyższa rada nic nie da, to można jeszcze spróbować robić w BSLA hardlinka zamiast symlinka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przetestuje,  ale jakiś czas temu robiłem u szwagra na serwerze małe conieco i z tego co pamietam to korzystałem właśnie z hardlinków na Sambie. No ale może coś mi się pomerdało.  Postaram się dzisiaj sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój podstawowy błąd to taki, że nie da się hardlinkować katalogów :)

 

@fruit1fruit, jest jesze jedna opcja.

Na BSLA udostępnij /hdd/movies jako odrębny udział. Podmontuj to sobie na 2850 przez CIFS np. w katalogu /bsla. Na koniec na tymże 2850 zrób symlinka /bsla -> /hdd/movies/movies

 

Czyli podsumowując:

BSLA

=======

- udostępnić /hdd/movies

- udostępnić /hdd/2850_HDD

 

 

2850

=======

- podmontować z BSLA /hdd/2850_HDD jako /hdd/movies

- podmontować z BSLA /hdd/movies jako /bsla

- linkować : ln -s /bsla /hdd/movies/movies

 

Wtedy uzyskasz zamierzony efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fruit1fruit

Biednemu zawsze wiatr w oczy.

 

@herpoi:

                    follow symlinks = yes

                    wide links = yes

                    unix extensions = no

 

Pomogło - faktycznie teraz idzie za linkiem gdzie trzeba.

 

Ale oczywiście jest kolejny kłopot

 

W rzeczonym katalogu movie znajdują się nagrania uczynione przez BSLA oraz garść .avi .mp4 i innych zassanych przez IPTVPlayer. Na 8250 odtwarzają się wszystkie za wyjątkiem.... tych nagranych przez BSLA a na tym mi zależało. po naciśnięciu OK na pliku otwiera się odtwarzacz i czarny ekran, tak jakby plik stał w miejscu. Można tylko dać STOP i wtedy wraca do listy plików.

 

Jakiś pomysł?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fruit1fruit

@tux:

Są i takie i takie pliki - i te i te się nie odtwarzają na 2850 a idą bez kłopotu na BSLA.

Natomiast te "nie nagrane" .avi i inne idą wszystkie niezależnie czy mają ąę w nazwie czy nie :-|

 

?

 

Zrobiłem jeszcze eksperyment, podpiąwszy do BSLA pendrive'a skopiowałem (lista plików->setup->kopiuj) kilka pozycji na niego. Po podpięciu do 2850 - efekt taki sam, nie da się odtworzyć - stoi w miejscu :( tak jakby jedna E2 nie chciała połknąć pliku z drugiej. Ale jednocześnie gdy wyświetla się lista plików to po lewej stronie wyświetla informacje zassane z EPG o programie który jest nagrany a odtwarzacz - pomimo iż nie startuje materiału - pokazuje przy pasku postępu poprawny czas jego trwania i zaznaczone na nim te kolorowe kropki (cokolwiek nie oznaczają) ...

 

Edit: 06-09-2014:

 

Cała sprawa trąci paranoją. Po podłączeniu anteny (DVB-T) - bo nie miał podłączonej żadnej - do 2850 zaczęło działać. Jeśli to tylko zbieg okoliczności to bardzo dziwny, jeśli nie to nadal nie wiem o co chodziło. Tak czy inaczej - na razie działa więc temat zamykam i za pomoc dziękuję :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...