Jump to content

graterlia manager - opkg


Guest mario78

Recommended Posts

Guest mario78

Cześć !

 

Mam dekoder 2850st. Nie mogę używać w graterlia manager sekcji opg, gdyż wymagane jest 8mb wolnego miejsca, a ja mam tylko 1 lub 2. Czy można coś na to poradzić ? Mam również pytanie zmieniłem mocowanie dysku z /dev/sda na /hdd, co to właściwie daje ?

Link to comment
Share on other sites

Na brak miejsca jest tylko jedna rada - usunąć to co jest zbędne :) Możesz również przenieść system na większy nośnik np. pendriva i wtedy będziesz mógł zapychać do woli. Podziwiam, że udało Ci się podwoić rozmiar systemu bo przypomnę, że czysty soft ma 30mb :D

 

Odnośnie drugiej części wypowiedzi to nie bardzo rozumiem, mocowanie dysku? zmiana z dev/sda na /hdd? ...

Link to comment
Share on other sites

Guest j00zek

Ustawienie montowania na hdd powoduje, że ta partycja zawsze będzie montowana do hdd a więc będzie zawsze wykorzystywana do nagrywania filmow

Link to comment
Share on other sites

Guest mario78

Właśnie nie instalowalem wiele pluginow mam iptv player, foreca, paczkę picon z opkg i to właściwie wszystko, a mimo to brakuje mi miejsca aby uruchomić opkg w graterlia manager. Czy mogą byc jakieś logi, ustawienia, epg ( miałem przez chwile zainstalowany plugin do ściągania epg) nagrania timeshift, ktore zajmują miejsce tunerze. Gdy usunę picony to moge uruchomić opkg z graterlia manageR, także to raczej nie jest brak pamiecioperacyjnej.

Link to comment
Share on other sites

Guest mario78

dobra już znalazłem w czym problem. Zainstalowałem paczkę picon ocram (z opkg), a one zajmują prawie 30mb. Wybrałem tylko te, które używam, dorzuciłem z dvb-t i odinstalowałem tą mega pakę, a potem wrzuciłem je ręcznie. Mam jeszce pytanie, czy jest jakaś różnica w pracy dekodera (z punktu widzenia użytkownika) jeśli zmieniłem mocowanie dysku twardego z /dev/sda na /hdd ?

Link to comment
Share on other sites

Guest j00zek

... Mam jeszce pytanie, czy jest jakaś różnica w pracy dekodera (z punktu widzenia użytkownika) jeśli zmieniłem mocowanie dysku twardego z /dev/sda na /hdd ?

na to pytanie już odpowiedziałem parę postów wyżej.
Link to comment
Share on other sites

Nie mocowanie a MONTOWANIE (mount).

@j00zek już udzielił odpowiedzi. Żeby ją jednak zrozumieć należy dokształcić się z tego w jaki sposób Linux zarządza dyskami, partycjami i jaki sposób są one dostępne dla użytkownika.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...