Skocz do zawartości

UHD BOOT


Shouces

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj w ten piękny, malowniczy dzień mój tuner UHD odmówił posługi. Na początku miał się zrestartować z pilota ale przywiesił się więc po 5 minutach wyłączyłem go z wtyczki i już nie wstał. Wisi teraz na napisie boot i koniec, zero reakcji na cokolwiek. Po mojemu wypadł uboot dziwnym trafem i z tego co wiem to JTAGa brak. Ktoś może ma jakiś pomysł jak odratować dekoder? Czy tylko wlutowanie innej pamięci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że dekoder nie reaguje na guziki, wyskakuje BOOT i tak sobie już wisi. Próbowałem z pendrivem na którym jest uboot ale zero reakcji.

Jeżeli to coś podpowie to dioda świeci się cały czas na pomarańczowo.

 

O ile dobrze myślę to jeżeli tuner nie reaguje na nic to ENV też nie przyjmie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę prosić o podesłanie plików?

 

Chociaż nie wiem czy to coś da skoro tuner nie reaguje na guziki kompletnie. Wpiąłem mu pendriva z ubootem ale tak jak napisałem, brak reakcji na guziki.

 

 

 

Próbowałem wgrać z tej paczki http://maszewo.net/~lamerek/esi88_uhd88_uboot_18_12_2012.zip ale kompletnie bezskutecznie. Tak jak wcześniej kompletny brak reakcji tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas odpalania pstryczkiem z tyłu obudowy trzymasz wciśnięty klawisz P+ lub P- ?

Pytam bo niedawno poleciało mi ENV w ESI88 i tez myślałem że ubiło, ale po kilku próbach Power/P+ zaskoczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może opiszę jak to robię :)

 

Mam pena FAT32 na którym są pliki go_mkimage, mkimage, update.img, update.txt

Wpinam go do bocznego portu USB, trzymam guzik P+/P-/POWER (próbowałem wszystkich) i nic, zero reakcji ze strony tunera.

Włączam mu zasilanie, klikam guzik P+/P-/Power i również bez efektu.

 

Pliki pobrane z linku, który podałem we wcześniejszym poście.

Sprawdzałem 2 pendrivy dla pewności ale nawet gdyby to byłą wina pendriva powinien wyskoczyć FAIL albo cokolwiek świadczące o rakcji dekodera.

 

Może mnie ktoś upewnić, w tym tunerze na 100% nie można wyciągnąć JTAGa, jakiegoś złącza DEBUG itd. żeby wgrać uboota?

 

 

W załączniku wrzuciłem zdjęcie, u mnie w UHD drabinka, na której oznaczone są punkty jest. Brakuje natomiast tej niżej 10x2.

terminal_esi88_uhd88.jpg.37848207f27b0365cd28cfd2bb188d6d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie reaguje na próbę wgrania pliku update.img (z samym env ) to może próbuj jeszcze

stwierdzić, czy jest komunikacja serial (opisane są na forum wyprowadzenia na gniazdku Scart Aux)

Jeśli nie to z u-boot zostały "strzępy" . Moim zdaniem jest jeszcze szansa na ratunek , bo jest napis na display-u . Jak masz pamięci Microna , to mogę dać Ci dump-a ze swojego tunka całej partycji mtd0 (u-boot + env) .Mam swojego i nie mam problemów z  wywalaniem env.

Jeżeli wgrywasz to tak , jak kolega opisał , wtedy na wyświetlaczu powinien być napis "Prog" i możesz zwolnić przycisk.

Masz taką reakcję ?

Inna sprawa , że może być "fizycznie" coś uszkodzone (kondensator ?) - rozbierz go , obejrzyj dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment i tak nie mam żadnego konwertera JTAG itp. żeby mieć ewentualną możliwość komunikacji z tunerem. Mógłbyś podrzucić link do opisu o którym mówisz?

Na wyświetlaczu jest zero reakcji nie ważne co bym zrobił i świeci się cały czas dioda a z tego co mi już wiadomo nie powinno tak być.

Od uruchomienia wyskakują kreski ----, które zaraz zamieniają się na BOOT, świeci się dioda na pomarańczowo i dalej nie dzieje się już nic.

Fizycznie nic nie wygląda na uszkodzone. Akurat wczoraj postanowiłem wrzucić dysk do dekodera od środka aby ta zaślepka od niego była zamknięta i dekoder wyglądał w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa , że może być "fizycznie" coś uszkodzone (kondensator ?) - rozbierz go , obejrzyj dokładnie.

 

Też bym to brał pod uwagę, zwłaszcza że ten odbiornik przed padnięciem uboota miał to do siebie, że piszczał (i nie był to pisk od wentylatora), czego nie miałem z żadnym ze swoich testowych, więc faktycznie coś może być nie tak na poziome sprzętu, a pisk to poprzedzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak "śpiewają" zwoje w przetworniczkach (w sumie to robi się taki trochę inny głośnik  :) )

W przypadku , gdy pamięci Ram są inne niż od Micron-a , koledzy wgrywają u-boot-y dla

770 ,780 lub 790 Mhz-owego  taktowania. Ten USB/TTL może być - prosty i pewny - sterownik zapewne pl2303 , czyli

standardowy i jest w każdym systemie.

Acha --- sprawdż jeszcze , czy przyciski nie są "zacięte - wciśnięte" , odepnij dysk , oglądnij złacze USB ,

sformatuj na świeżo pena , załaduj tylko ten jeden plik (z env) dla pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze pendraka podzielił na partycje .. pierwsza z nich niech będzie 512M i z niej odpalił env ... Może to coś da... ja miałem problem z patriotem 8GB nie łapał tuner tego pena .... no może raz na 20 prób... aż podzieliłem go i ruszył ... qrcze przypadek ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej zmieniałem na penie 4gb ubooty, wgrywałem image więc powinien działać bez problemu :) Dla pewności sprawdzałem jeszcze na innym pendrivie, który z kolei służył do wrzucania image na tunery ADB ale również bez powodzenia.

 

Po mojemu ewidentnie wyleciał uboot bo jest kompletny brak reakcji. Co prawda jest napis BOOT ale o ile dobrze pamiętam ten napis zapalał się nawet na oryginalnym oprogramowaniu także nie musi on pochodzić z uboota a może być z loadera itp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Koenig-August

Jeżeli dioda nie zapala się na zielono, to na 100% uboot nie startuje.

 

To prawda co pisze kjajo:

Jak wyleci BOOT w UHD88 i DSI87 to na wyświetlaczu dalej pali się napis BOOT - zawsze tak jest.

W przypadku DSI87 czy jest boot sprawny możemy zobaczyć tylko przez USB/TTL.

A w przypadku UHD88 zapala się zielona dioda obok wyświetlacza, jak świeci na pomarańczowo, to UBOOT wyleciał.

 

W UHD boota można wgrać jedynie bezpośrednio do pamięci, trzeba ją wylutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam mam tuner UHD-88 załadowałem soft do NOR na wyświetlaczu pokazało się OK. więc zrestartowałem tuner i teraz pisze cały czas GPL , ok 30 min i nic się nie dzieje co jest nie takbyć może poleciało ENV ? Jeśli tak to skąd pobrać ?

próbowałem 2 ENV podane w tym wątku ale dalej to samo

po pierwszym tylko tyle ze po nor a przed GPL, pisze F520

co jest nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam mam taki problem kupiłem JTAG . Ale nie umiem się połączyć z tunerem aby Debug zobaczyć . Jakich programów potrzebuję i co muszę zrobić aby zobaczyć Debug ?

kolega    Kjajo napisał

Małe info dla "niedoinformowanych". Wiem ze gdzieś już było ale postanowiłem opisać dokładnie.

Złącze DEGUG w ESI i UHD jest na płycie w postaci padów, lecz nie tylko...

RX oraz TX poprowadzone są do złącza euro. Jest to o tyle wygodne że, nie trzeba nic lutować do płyty (pady są dość delikatne) i nie trzeba zdejmować nawet obudowy aby się do niego podpiąć.

Bierzemy sobie kabelek euro, ucinamy, oczom naszym ukarze się mnogość kabelków w kolorach tęczy. Za pewne, kolory są standardem dla większości kabli ( choć nie kroiłem wielu). Interesują nas dwa kable:

Jasno zielony ( najjaśniejszy), pin we wtyczce numer 12 jest to TX

Czarny (cały), pin we wtyczce numer 10 jest to RX

No i oczywiście "masa" ale to wiadomo...

 

Łączymy krosowo z naszym konwerterem TTL, wpinamy wtyczkę do dekodera i cieszymy się komunikacją.

A, zapomniałbym w, UHD podpinamy się do drugiego gniazda euro oznaczonego "AUX"

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz dokładnie co kupiłeś , bo JTAG tu nie zastosujesz , chyba , że chodzi o konwerter USB/TTL .

Wtedy tak -- podłaczysz tam gdzie opisałeś , zainstaluj Putty (lub inny) , ja polecam ten właśnie.

No i zdaje się musisz więcej korzystać z "google" , lub coś poczytać ( nie zaszkodzi na pewno ).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być , sterowniki do tego są już w każdym systemie. Zainstaluj Putty , skonfiguruj Com , podłacz i to wszystko.

W Putty wybierz połaczenie "serial,Com1 ,115200" -- nic skomplikowanego tam nie ma.

Jaki Com przydzieliło - podglądnij w "mendżer urządzeń" .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...