Skocz do zawartości

Problem z połączeniem LAN


Gość spavnkkr

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem na moim ADB najnowszy dostępny na stronie system Core dla ADB5800XX i zauważyłem ze przy standardowych ustawieniach (czyli od razu po instalacji - użyj interfejsu LAN (TAK) i użyj DHCP (TAK) itd.) wykrywa u mnie tylko DNS (brak IP, maski itd.) i nie ma połączenia. Gdy zrobię restart sieci w menu dalej to samo. Gdy zrestartuje router dalej to samo. Działa tylko jak wpisze ustawienia w tunerze na sztywno.

  Problemów tych nie miałem w poprzednich wersjach które używałem (freebox OpenPLI 8.3 czy 8.6). Tam np gdy robiłem restart sieci z menu komunikat "trwa restart sieci" wyświetlał się ok 3 sekund a teraz mniej niż 1s  (tak jakby nawet się nie uruchomił).

  Gdzie może tkwić problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Router: Technicolor TG582n

MAC: 00:11:22:33:44:55

 

Teraz mam bialego ADB a wczesniej czarny ADB i ten sam MAC (taki wykrywa router).W routerze przydzialiłem staly adres IP dla tego MAC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie próbowałem zmienić adres MAC według poradnika i gdy uruchamiam gen_windows.bat dostaje następujący komunikat

 

H:\mkimage.exe: *** fatal error - add_item ("ŃŻt'?","/", ...) failed, errno 22

 

Gdzie może tkwić problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stworzylem plik update.img (z prawidłowym MAC adresem) pod linuxem bo pod Windowsem nie dałem rady. Oczywiście aktualizacja ENV i problem nadal ten sam - RESTART Sieci pod Graterlia OS nie działa. Tak jak napisałem wcześniej pod Freebox OpenPLI 8.3 czy 8.6 działa i nawet widać na routerze jak dioda od LAN się wyłącza i włącza ponownie a pod Graterlia OS bez zmian. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość fruit1fruit

Ja miałem podobne kłopoty - na 2 (sic!) dekoderach. Generalnie jest tak: Zaraz po instalacji sieć rusza z DHCP ale.. nie do końca. W teście - tym z poziomu pilota - przechodzi do momentu potwierdzenia IP i potwierdzenia DNS - tutaj świeciło na czerwono. Ustawiłem więc ręcznie - zadziałało, potem włączyłem DHCP i już działa więc nie drążyłem tematu... Ale coś na rzeczy jest - jakiś mały bug gdzieś się plącze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj akurat stawiałem system na pendrivie i u siebie mam ustawione tak, że router przydziela na tuner zawsze to samo IP przez DHCP bo jest zarezerwowane na MAC adres tunera. Od momentu instalacji nie wchodziłem jeszcze w zakładkę sieć a mimo to mam internet cały czas :) Także to raczej coś z twoim routerm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...