Skocz do zawartości

Ciche standby?


Gość belialek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

W dniu dzisiejszym skorzystałem z dobrodziejstw tej strony i wrzuciłem do NAND Graterlie :) Wszystko jest idealnie, działa bez większych opóźnień - brakuje mi tylko informacji w jaki sposób mogę trochę uciszyć tuner gdy jest on nieużywany (głównie w nocy). Tuner znajduje się w niedużym pokoju, i odległość łóżka od nBoxa jest również niewielka - a co za tym idzie tryb standby jest zdecydowanie za głośny. Trochę boję się zmieniać domyślnych ustawień wiatraków, ale może jest jakiś plugin który umożliwi mi wyłączenie większości parametrów "życiowych" tunera (oczywiście zdaję sobie sprawę, że tuner o wiele dłużej będzie musiał wstawać z takiego trybu) a tym samym uciszenie wiatraków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz dysk twardy to ustaw jego usypianie w ustawieniach po np. 5 minutach (wg. mnie taka wartość czasu jest najbardziej optymalna).

 

Do tego obniż ustawienia wiatraka w standby na jakieś ~25% (1/4 tego paska) albo nawet 20% (1/5). Jeżeli masz wyłączony dysk w stand by to takie obroty powinny spokojnie wystarczyć.

 

Powinno skutecznie uciszyć dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za tak szybka odpowiedź.

 

Zaraz zastosuję sugerowane nastawy - jutro napisze jak się spało :)

 

Mój ADB5800 BSLA dysk posiada, aczkolwiek praktycznie nie korzystam z niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Wymienić HDD na  HTS545050A7E380 (tylko 19beli zamiast 23 czy 26);
  • Zamontować większy radiator na procesor;
  • Zamontować radiator na ekranie od głowicy + STV na głowicy
  • Wymontować wiatrak

Po tej operacji dekoder nie będzie się przegrzewał a z odległości 50cm nie usłyszysz HDD (poza pracą głowic - tych nie słychać od około 1,5m, przy czym jest to tylko szmer - wiesz co to ale nie przeszkadza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porady - noc przespana bez problemowo :D W wymianę HDD nie będę się bawił, gdyż tak jak pisałem praktycznie z niego nie korzystam, natomiast radiatorów różnej maści mam całe pudło więc pewnie coś się znajdzie.

 

Wątek poruszyłem, gdyż zastanawia mnie kwestia tego co tuner tak naprawdę robi gdy jest wyłączony - jasne, chodzą procesy ssh, samba itd, ale jeżeli ktoś - np tak jak ja - nie potrzebuje na dany moment tych wszystkich opcji to w sumie po co grzać pudło i pobierać energię? Rewelacyjny byłby jakiś tryb w stylu hibernacji znanej z PC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nbox nie ma możliwości. Procesor ma te opcje ale na MAIN nie ma ich implementacji. Przynajmniej na razie wygląda to tak, że to co się udało to idzie spać po przejściu w standby. Przykład to głowica i zasilanie LNB czy HDD.

Jak poszukasz to znajdziesz na forum duży wątek o tym. Nawet zdjęcia gdzie kleić radiatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...