Skocz do zawartości

OpenWebif - problem z obsługą Timers


Gość booklover

Rekomendowane odpowiedzi

Gość booklover

Witajcie!

Próbuję dodać nowy Timer z poziomu Webif - efekt jak na załączonym obrazku.

Nie można wybrać stacji, lista stacji zawiera tylko "Nothing".

 

Edycja istniejącego Timer-a też jest niemożliwa, bo co prawda wszystkie inne pola są wypełnione prawidłowo, ale na liście stacji jest tylko "Nothing".

Czy tylko u mnie tak jest? Mógłby ktoś z Was sprawdzić lub podsunąć myśl, co ustawić/sprawdzić, żeby działało?

OpenWebifAddTimer.Nothing.png.75b4ba18cd37790cfc0b2adfe4f939bf.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość booklover
1. W GOS OpenWebif jest po polskiemu ... więc jakiej wersji systemu/Webifa używasz?

Mam aktualną wersję GOS, w którym angielski ustawiłem jako język domyślny. Webif instalowany razem z GOS.

 

Kernel version: 2.6.32.59_stm24_0211

Firmware version: 2014-05-05 22:16:02

Gui version: 2014-04-22-trunk

 

2.  To ma związek z błędami w listach kanałów lub też ich nadmiarem ... gdzieś było na forum.

Potwierdzam u mnie problem powodowała lista cyfrowego polsatu wyszukiwana z poziomu dekodera wystarczyło usunąć pozycje powyżej RAI3 (lub eksperymentalnie od końca usuwać).

Tej akcji niestety nie rozumiem. Na liście Provider widzę 4 x Polsat:

Cyfrowy Polsat

Cyfrowy Polsat S.A

Cyfrowy Polsat S.A.

Cyfrowy Polsat SA

W żadnym z nich nie ma RAI3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem jeśli kolega wyszukuje listę dla NC+ lub właśnie dla Cyfrowego Polsatu za pomocą Fast Serach (chyba tak ten plugin się nazywa) to na tej liście znajduje się kanał o nazwie RAI3 (wszystko powyżej tego kanału usuwam). U mnie właśnie któryś kanał z tej listy powoduje dokładnie taki błąd, nie chciało mi się szukać która stacja wywołuje taki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość booklover
Dla ścisłości - nie masz najnowszej GOS. Masz najnowszy obraz ze strony ale nie najnowsze aktualizacje.

Masz rację, zaktualizowałem:

 

Kernel version: 2.6.32.59_stm24_0211

Firmware version: 2014-06-15 19:28:51

Gui version: 2014-05-29-trunk

 

Może źle się wyraziłem jeśli kolega wyszukuje listę dla NC+ lub właśnie dla Cyfrowego Polsatu za pomocą Fast Serach (chyba tak ten plugin się nazywa) to na tej liście znajduje się kanał o nazwie RAI3 (wszystko powyżej tego kanału usuwam). U mnie właśnie któryś kanał z tej listy powoduje dokładnie taki błąd, nie chciało mi się szukać która stacja wywołuje taki problem.

Próba użycia FastSearch kończy się u mnie napisem We are very sorry... na zielonym ekranie. :)

Będę jeszcze próbował, skoro wiadomo, że jakiś kanał jest przyczyną, to może jakoś trafię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość booklover

Trochę poszperałem i trafiłem na informacje, że to jest problem w OpenWebif. Znany od dawna, ale chyba nikomu nie przeszkadza, więc raczej poprawki nie będzie.

Częściowa poprawka (sierpień 2013):

https://github.com/E2OpenPlugins/e2openplugin-OpenWebif/commit/5c876e21a3600d56d33bda73dc94e380faabe6b7

 

Można się pokusić o upgrade OpenWebif-a. Pytanie mam - czy wśród tych, którzy umieją to zrobić, jest ktoś, kto by chciał i mógł to zrobić? ;)

Jeśli nie, to proszę o wskazówki - czy ze źródeł OpenWebif można w miarę prosto zrobić lokalny build OpenWebif-a i wgrać do nbox-a? W końcu to Linux i python. Czy to nie takie proste?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do fragmentu, który wyszperałeś: U mnie akurat był problem z listą IPTV a bardziej ogólnie wywnioskowałem, że problem dotyczy obecności jakichś znaków w bukietach (polskich liter w utf?). I link, który podałeś, wydaje się to potwierdzać. Jak wiesz coś więcej, to proponuj poprawkę :)

 

A co do GitHuba. Bez problemu możesz z niego pobierać najnowszą wersję, a po tym jak niecały miesiąc temu zaakceptowali mi poprawki (nie napiszę, że moje, bo bazowałem na dostępnych nieznanego mi autora) sa tam obrazki, a przede wszystki pilot, z nboksa i działa wszystko bardzo dobrzez GOS. W GOS jest wersja oficjalna z wyciętą obsługą (dokładniej: obrazkami i pilotami) wszystkich odbiorników nieznanych z punktu widzenia GOS - po to, żeby trochę miejsca zaoszczędzić. Może Ci nie działać polskie tłumaczenie (trzeba w GOS trochę jeden plik poprawić), ale z tego co pisałeś jest Ci niepotrzebne.

 

Co jakiś czas aktualizuję swojego forka: https://github.com/mickeyreg/e2openplugin-OpenWebif/tree/graterlia do najnoweszej wersji z oficjlanego repozytorium a potem trafia to do GOS. "Jakiś czas" zależy zwykle od pogody i kierunku wiatru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość booklover

Poprawka, którą wyszperałem, jest już zawarta w Twoim forku. Chodzi o ten fragment w funkcji getChannels:

safe=' ~@%#$&()*!+=:;,.?/\''

Przed poprawką nie był znaku %.

Nie wiem, czy trafiła ona na odpowiedni kierunek wiatru ;) i jest już w GOS, jeśli tak, to ta konkretna poprawka nic nie daje. Trzeba poszukać przyczyny i wreszcie ubić tego bug-a. ;) Postaram się to zrobić, a przynajmniej spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone zostało, że problem powoduje zawrtość bukietu, czy jak kto woli, listy kanałów. Natomiast ciągle nie bardzo wiadomo co dokładnie na tej liście. Podejrzewam, że chodzi o "polskie litery" i kodowanie UTF-8. Jeżeli tak, to w sumie Niemcy (wygląda na to, że oni ciągną projekt) też powinni być zainteresowani rozwiązaniem problemu, bo mają swoje "umlałty" ;) Trzeba by znaleźć co dokładnie powoduje problem. Gryby się udało, to można stworzyć listę, taką z 1 pozycja, która powinna generować problem. A potem można spróbować poprawić :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...