Skocz do zawartości

Nowa obsługa pilota → testy


tux

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Ja już kiedyś miałem ten problem z pilotem. Na jednym tunerze działa dobrze a na drugim się wiesza - oba są takie same z takim samym ubootem i softem. Sprawdzam to tak - przy liście kanałów jak trzymam strzałkę na dół i się płynnie szybko zmieniają to wszystko jest ok, jeżeli co jakiś czas zwalnia i zatrzymuję się pasek to znaczy że coś jest nie tak. Ma to jakiś związek z softcam'em - ostatnio po długich nocach doszedłem do tego że po wgraniu innego oscam'a pilot zaczął działać poprawnie. Gdy zaktualizowałem do nowej wersji softu problem powrócił, tylko że teraz po zmianie oscama na inny dalej przycina się pilot. Jedyne co zauważyłem to jeżeli resetuje się softcama to chwile działa dobrze a potem znowu zaczyna źle reagować...

 

 

Czy u Was też występują takie objawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tmp spróbuję... Ostatnio zainstalowałem najnowszy image na 2850. Pilot reagował super i jak zacząłem konfigurować AssignButton, to zauważyłem, że mam pilota z LONG. Pilot ten sam co używany normalnie z 5800SX. Na 5800SX  działa dobrze tylko w trybie RAW, na 2850 nie było problemów nawet z wersją LONG (chociaż samej funkcji long nie zdążyłem przetestować jeszcze) - pilo reaguje natychmiast. Jedyny wniosek na szybko: Problemy z pilotem nie mają związku z samym pilotem, ale z czym to nie wiem :( No chyba, że najnowszym image jest zupełnie nowy moduł obsługi pilota ??

 

 

PS. Jak pojawił się pierwszy LONG to z AssignButton zniknęła @, teraz nie widziałem tam APP ... jak już musi coś zniknąć, to może jakieś LONGi? A jak to z krótkich trzeba wyciąć to może domek? Ja mam pod APP przypisane PluginList (jakoś mi się to sensowne wydaje) a pod OPT zmianę ścieżki dźwiękowej, bo nie widzę powodu, żeby OPT dublował klawisz SETUP. Dam sobie radę wgrywając starą obsługę pilota, ale gdybym nie musiał to byłoby fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość emper0r

 

Witam wszystkich, mój pierwszy post na forum.Masz rację Mickey z tą klawiszologią. Bardziej naturalne jest przypisanie pluginów pod APP (applications) a wybór ścieżki dźwiękowej pod OPT (options). Oczywiście każdy może przestawiać po swojemu ale może nasz Guru, który jako jeden z nielicznych na scenie dba o porządek i logikę w firmware w kolejnym wydaniu uwzględni nasz spostrzeżenia.

Ps. Dzięki Tux za poświęcony czas i cierpliwość, dzięki tobie kilka ?, kilkanaście ? a mam nadzieję, że więcej osób zapozna się z podstawami Linuxa.

Ps. 2: Jakby któryś z kolegów chciał napisać, że jak się nie podoba to spadaj to odpowiem, że się podoba i że Tux nie potrzebuje "adwokatów" na forum.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda z tymi klawiszami, pod APP nie da się przypisać nic innego niż jest (brak efektu ustwień własnych) a pod małpę w ogóle się nie da nic przypisać. To bez sensu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć,

 

 

Chciałem się podzielić moimi spostrzeżeniami odnośnie pilota. W tej chwili mam Graterlie 2 wgraną do NAND i pilot działa tragicznie (wcześniej też było kiepsko) - reaguje na co któreś naciśnięcie przycisku. Co ciekawe jak na ekranie wyświetla się OSD (lista kanałów, bądź menu) to pilot ożywia się i działa jak powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyłączonym oscamie bez zmian. Przy czystym obrazie pilot muli niemiłosiernie, jak tylko włączę listę kanałów działa jak malina. Kanały szybko się zmieniają, normalnie działa regulacja głośności itd. Dotyczy to tylko pilota, zmiana kanałów przy pomocy strzałek na panelu działa zawsze poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, miałem trochę czasu, żeby potestować piloty.  Mam nowy pilot - zachowanie identyczne jak na starym, więc to nie wina pilota. Jeszcze przyjrzałem się oscamowi. Po zatrzymaniu oscama i przełączeniu na kanał kodowany (czyli mamy brak obrazu) nbox zaczyna reagować na pilota prawidłowo. Ale jak jak trafie na kanał FTA (czyli tu oscam nie ma nic do gadania) i pojawi się obraz problem z pilotem powraca.

 

 

Czyli u mnie jest ewidentnie problem zwiazany z samym wyświetlaniem/dekodowaniem obrazu (i niem mam na myśli to o kodowany kanał, tylko sygnał mpeg sam w sobie) a niepoprawną reakcją na pilota. Zastanawia mnie również, że gdy wyświetlane jest OSD z listą kanałów problem nie występuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaję że to twój TV zakłuca wiązkę IR od pilota.

Były takie "numery" w innych dekoderach... (czasem pomagało wyłączenie funkcji "oszczędzania energii" lub zaklejenie taśmą przezroczystą  odbiornika IR)

Musiałbyś porobić testy czy moje podejrzenia są słuszne...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne testy i kolejne wnioski. To nie wina telewizora. Być może mój nBox jest uszkodzony bo nie wydaje mi się, że to jest normalne. Otóż wychodzi na to, że pilot działa ok jak obraz jest ciemny, jak jasność obrazu jest wysoka to pilot odmawia posłuszeństwa.

Przykłady:

W trybie radia jak na ekranie wyświetlana jest tapeta jest źle, bez tapety OK.

Na jakimkolwiek filmie w jasnych scenach jest źle, na napisach końcowych jest OK.

OSD z listą kanałów też przyciemnia obraz i wtedy też jest OK.

 

 

Pytanie co może być nie tak z moim nBoxem.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to właśnie wygląda na to że to jest właśnie wina telewizora. Spróbuj podłączyć nboxa do innego telewizora, lub odsuń od siebie maksymalnie tv i nboxa (możesz spróbować odwrócić telewizor i nboxa plecami do siebie i wtedy potestuj. Wesług mnie, to ewidentnie wina TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy piszecie. Takiego numeru to jeszcze nie widziałem :)

 

Ale czy winny jest telewizor, czy nbox, to powinien jakiś sąd rozstrzygnąć ;) Z opisy @cichom wynikałoby, że kiedy obraz jest jaśniejszy, czyli TV bardziej świeci, oślepia w ten sposób czujnik nboksa, czy też zakłóca wiązkę podczerwieni z pilota i wszystko działa bardziej ospale... Jaki TV? Zwykły LCD,LCD LED czy plazma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie jest nowy. Widać piloty nboxa są na tym punkcie bardzo wrażliwe.

 

A tutaj kilka tematów z elektrody:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1371823.html

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=9943292

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=12212054

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11708709

 

Swego czasu pisano o tym także na DVHK, z reguły wystarczyo wyłaczyćtryb oszczędzania energii w TV (czy też tryb ECO).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W telewizorach plazmowych efekt może być jeszcze większy. Dlaczego?

Oszczędzanie energii pisząc ogólnikowo polega na wyłączeniu zasilania części panela. Spada wtedy pobór prądu i przetwornica "przepina" się w tryb ECO a co za tym idzie - generuje znacznie mniej zakłóceń.

Niestety żyjemy w czasach gdzie nie liczy się jakość a ilość.

Podam Ci prosty przykład. Dawniej (za czasów komputerów XT, AT, pierwszych i386) jakość zasilaczy była tak dobra, że 200W to było 200W i choćby pobierano z niego 24/dobę te 200W to przetrwał by do dzisiaj (sam mam taki co działa do dzisiaj). Nowsze konstrukcje są już zaprojektowane tak by się "złożyły" po pewnym czasie. Przestano dbać o to by przetwornice działały na danych częstotliwościach, przestano też dbac o normy zakłóceń lub wręcz rozszerzano je do tego co mamy teraz.

Teraz na tym cierpi zwykły człowiek. Kupuje LCD LG + Kino Domowe ONKYO i nagle pilot od ONKYO działa gorzej :)

Kupuje TV z funkcją EKO i ma tuner HD Philipsa od C+ → nie działa PILOT :)

Przykłady można mnożyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety panowie mieliście racje z TV. Pomogło obniżenie podświetlania lub włączenie oszczędzania energii w TV. Teraz będę musiał problem jakoś inaczej rozwiązać. Swoją drogą nBox to moje pierwsze urządzenie AV które jest zakłócane przez TV. Normalnie badziewie na każdym kroku teraz nas dosięga. Z jednej strony TV co sieje, z drugiej nBox co się daje zakłócać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...