Skocz do zawartości

[hardware] HUB-y


Gość ems

Rekomendowane odpowiedzi

Kol bychol w innym wątku podał informację która mnie zaskoczyła i jednocześnie ucieszyła:

 

"to samo z HUBami ja miałem swego czasu 2 spięte i oba wykrywane, jedyny wyjątek to taki że nbox nie chciał działać z hubem 10x1, co do zasilania huba to też nie jest to powiedziane że koniecznie musi być nbox daje na usb 1,5A czyli spokojnie można podłączyć dongla dvb-t do tego dysk i WiFi, ale koniecznie HUB z krótkim kablem lub bez."

 

Zamierzam mieć taka konfigurację pod USB : 2,5" HDD 250GB z laptopa + WiFi + PEN 2GB

 

Da radę HUB bez zasilania ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Nie mogę znaleźć odpowiedniego posta @bychol,

@ems nie podzielił się doświadczeniem w temacie.

Zapytam więc,żeby mieć pewność,że tuner wyrobi należałoby użyć aktywnego huba z zasilaniem?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej merytoryczna ... no ok. Ja wychodzę z założenia, że standard USB 2.0 przewiduje maksymalnie 0,5 A na port USB. Dysk, jeżeli nie jest z kablem Y (podwójny USB), to potrzebuje i tak zwykle pełne 500 mA, więc niezależnie od tego ile będą wymagały dwa pozostałe urządzenia, to ich podłączenie przekroczy limit pojedynczego portu. Inną sprawą jest, że można znaleźć w sieci informacje, że port USB z 5800SX wytrzyma nawet 1,5 A. I jak to wszystko poskładasz, to odpowiedź nasuwa się sama (napisał ją tux), ale z drugiej strony gwarancji nikt Ci nie da, więc skorzystaj z rady reda :)

 

 

PS. Kilka słów więcej o hubach znajdziesz w tym temacie, który tak "trudno" było znaleźć...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0,5A nie tyle na port co na całego HUBA w komputerze. Samo USB w sumie nie potrzebuje więcej. Jak pojawiły się dyski na USB to nieoficjalnie na płytach głównych USB wytrzymuje 0,7A-0,9A.

 

Teraz co do USBw nBox. Ten port wytrzyma w granicach 1,5A ale w praktyce jest to 0,3A-0,5A. Dlaczego? Bo mało który nBox teraz przerabiany ma całkowicie "udrożniony" system zasilania. O samym systemie zasilania już nawet nie chce mi się pisać. Dla mnie wszyscy co mają problemu z urządzeniami na USB w nBox (pomijam DVB-T i niektóre Pendrive) mają je poniekąd na własne życzenie będąc głuchym na informacje o systemie zasilania w nBox.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze dygresję trochę nie na temat. Dane są stare, bo było mi to potrzebne chyba dwa lata temu, kiedy szukałem dysku, który nie potrzebuje kabla Y i ruszy bez problemu mając kabel tylko z jedną wtyczką USB. Na rynku takie dyski wtedy się już pojawiały. Wydaje mi się, że przejrzałem wtedy dostępną dokumentację wszystkich producentów i znalazłem aż jeden dysk (2,5" Toshiby), który miał prąd rozruchowy na poziomie 0,5 A. Pobór mocy podawano zwykle na poziomie 2,5 W (5V * 0,5A, czyli maksymalne z USB) ale prąd rozruchowy był zwykle na poziomie 1A. Z danych tych wniosek był taki, że żaden dysk nie powinien ruszyć na pojedynczym kablu USB. A że ten skok prądu przy rozruchu jest chwilowy i na pewno da się zrobić układ elektroniczny, który na chwilę (czyli na rozruch) taką ilość energii zmagazynuje a potem, jak już dysk się rozkręci to będzie działał, to dyski z jedną wtyczką pojawiły się w sprzedaży... BTW: Tata ma z HD3000 z CP razem z DTU320. Jak już się uda tego DTU rozkręcić to działa, ale z samym rozkręceniem bywa bardzo różnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...