Skocz do zawartości

2850st i wifi - jakie polecacie


Gość carolef

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie wifi na usb polecacie do 2850st? Jak się odbywa konfiguracja połączenia internetowego przez kartę wifi na usb? Pewnie zadaję laickie pytanie, jednak nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z wifi w nboxach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok taki kupię. Czy po podłączeniu wykryje automatycznie czy musze ściągnąć sterownik z opkg? Czy inne czary odczynić ;-) ?

 

Wysłane z mojego ZP980 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam również zamiar dokupić kartę WiFi. Obecnie po małym remoncie nie mam już możliwości podpięcia dekodera kablem.

W wątku polecacie kartę TP-LINK TL-WN727N.

 

Na allegro znalazłem tą kartę jednak v4

http://allegro.pl/tp-link-tl-wn727n-karta-wifi-usb-150mbps-ver-4-0-i4499568402.html

 

Niestety na stronie producenta nie znalazłem informacji czy jest oparta o Ralink RT5370

 

Pytanie czy ktoś z was już testował v4 lub zna dokładniejsze informacje na temat chipsetu tej karty ?

 

Drugie pytanie, jeśli znajdę v3, lub v4 okaże się również dobrą kartą to rozumiem, że po restarcie Graterlia automatycznie wykryje kartę.

Następnie muszę ściągnąć sterowniki z opkg. Ofc przy podłączeniu kablem.

Co później ? konfiguracja karty (IP / DNS / WPA2) odbywa się poprzez konsolę czy gdzieś z menu Graterlia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie najlepiej jakiś najtańszy router i ustaw go w tryb repeater. Nie wiem jak u innych ale ja u siebie testowałem 3 różne karty (na tym samym chipsecie), z antenką, bez antenki i każda z nich była totalną porażką. Transfer sięgał 100kB/s maksymalnie a miałem ustawiony dekoder kilka metrów od routera, aż strach pomyśleć co się dzieje u ludzi, którzy mają router za jakąś ścianą z żelbetonu. Do przesyłania uprawnień oscama powinno wystarczyć ale żeby kopiować pliki czy streamować telewizję to już może być totalna porażka. Za taki router (najtańszy z tp-linka) zapłacisz niecałe 50zł, ustawiasz go w tryb repeatera czyli przez wi-fi łapie sygnał z głównego routera i jednocześnie przekazuje go dalej, albo przez wifi albo kablem. Dla nboxa oczywiście podłączasz kabel i masz taki internet na jaki pozwoli sieciówka w nboxie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie najlepiej jakiś najtańszy router i ustaw go w tryb repeater. ...

 

to mnie troszkę zasmuciłeś, ale z drugiej strony lepiej wiedzieć wcześniej niż rozczarować się już po zakupie.

W takim wypadku po prostu przewiercę się przez jedna ścianę kablem i podłącze się pod router. Ewentualnie dokopie Switch bo na przyszłość więcej urządzeń stojących obok dekodera może zapragnąć kabla sieciowego.

 

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie dokopie Switch bo na przyszłość więcej urządzeń stojących obok dekodera może zapragnąć kabla sieciowego.

Jeżeli kupisz router i ustawisz go jako repeater to będzie on również działał jako switch :)

 

Popytaj jeszcze o opinie tych kart WiFi bo z tego co pamiętam jak kiedyś poruszyłem ten temat z Tux'em wspominał, że u niego jakaś karta działa "dobrze" ale słowo "dobrze" może być pojęciem względnym :)

 

Nie mniej jednak tak jak mówiłem, u siebie testowałem kilka sztuk, słuchałem opinii innych ludzi i wszystko sprowadzało się do jednego wniosku, jeżeli masz możliwość podpięcia kabla (czy to bezpośrednio czy z routera/repeatera) to lepiej jest go podpiąć a kartę WiFi zostawić jako ostateczność.

 

Ps. Wszystko testowałem na routerze 300mbps o dobrym zasięgu (laptop w miejscu tunera na swojej wbudowanej karcie miał ~90% zasięgu i pełny transfer natomiast karta WiFi podpięta przez USB do laptopa oczywiście w tym samym miejscu miała jakieś 20% sygnału i transfer na poziomie irdy...) także jak ktoś ma słabszy/tańszy router to może to wyglądać jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co za karty kupiłeś ale nigdy nie miałem takich problemów. Wyjątek to karty Pentagram.

Teraz mam 3x TL-WN727N v3 i te 3 sztuki lecą nawet przez ściany.

Transfery po 3-4Mb/s

 

Podejrzewam, że mamy duże natłoczenie sieci i niektóre urządzenia z mniejszymi antenami mają po prostu problem z dobiciem się do sygnału. Przy dobrze zaprojektowanej sieci MUSI DZIAŁAĆ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem karty z tp-link'a nie miałem. Za to wszystko sprawdzałem na sieciówkach różnych firm z tym samym chipsetem. Generalnie wszystko było dedykowane pod tunery fergusona. Żadna nie działała u mnie prawidłowo, u innych również podobne problemy stąd taka moja opinia w tym temacie. Odkąd postawiłem sobie router przy tunerze transfer na nim sięga pełnej mocy a jeżeli ktoś mieszka w bloku to ciężko będzie mu wyeliminować inne sieci, które mogą zakłócać sygnał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Dom jednorodzinny,  2 dekodery BSKA.  Neostrada i 2 karty wifi jak na zdjęciu. Fotki dodajemy jako załączniki (usunięto)

Niby chipset rt5370 , chwile miałem podłączenie ale jakieś restart czy coś i już nie znajduje sieci... Jakieś rady?

Dodam że karty bardzo blisko routera prawie się wiedzą.  Jakość sto na sto i około minus 58db jak się udało podłączyć i widziało sieć

 

Edit

 

Może jest jakaś procedura jak podłączyć się po wifi żeby to było raz a dobrze?

 

Wysłane z tabletu Onda v819 3g przy użyciu Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja polecam TechnicLAN N150U. Działa bardzo dobrze na BSKA. Streaming kanałów HD po WiFi działa bez zacięć, więc kilkanaście Mbit/s idzie bez problemu. Obecnie dostępna jest na Allegro.

Zdarzają się uszkodzone karty na RT5370. Wcześniej miałem taką jak na zdjęciu i po kilku minutach pracy zaczynała zwalniać aż do całkowitego braku połączenia.

karta.jpg.716568f61273740bc6705eff60614bba.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Nie znam nikogo komu karta fergusonowa dzialala poprawnie.  Nawet na odbiorniku fergusona.

Sam TP-Link tez do czolowki  nie nalezy ale ten jeden produkt dziala rewelacyjnie.

No to już znasz :) Ja używam od ponad roku w nbox i jest naprawdę ok. Jedyny problem jaki miałem z transferem powodowany był przez badziewny router od Netii.

 

Sent from mobile

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...