Skocz do zawartości

Problem z oscam_user


Gość koshin

Rekomendowane odpowiedzi

Po zaktualizowaniu Grateli do wersji z marca 2014 mam problemy z oscam_user. Wyskakuje błąd przy próbie uruchomienia oscama (-u). Cannot open config file '/var/tuxbox/config/oscam.conf' (errno=2 No such file or directory)

Dopiero wpisanie ręcznie  komendy oscam_user -c /etc/oscam  uruchamia oscama . Jednak po chwili oscam się wysypuję . Przed aktualizacją systemu wszystko działało poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj co u Ciebie jest nie tak.

 


oscam_start ()
{
<------>if [ -e /usr/bin/oscam_debug ]; then
<------><------>echo "Starting Debug Oscam"
<------><------>/usr/bin/oscam_debug -u -r2 -d 255 -b -c /etc/oscam -t /tmp/oscam
<------>elif [ -e /usr/bin/oscam_user ]; then
<------><------>echo "Starting User Oscam"
<------><------>/usr/bin/oscam_user -u -r 2 -d 0 -b -c /etc/oscam -t /tmp/oscam
<------>else
<------><------>echo "Starting System Oscam"
<------><------>/usr/bin/oscam -u -r 2 -d 0 -b -c /etc/oscam -t /tmp/oscam
<------>fi
}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zaktualizowaniu Grateli do wersji z marca 2014 mam problemy z oscam_user. Wyskakuje błąd przy próbie uruchomienia oscama (-u). Cannot open config file '/var/tuxbox/config/oscam.conf' (errno=2 No such file or directory)

Dopiero wpisanie ręcznie  komendy oscam_user -c /etc/oscam  uruchamia oscama . Jednak po chwili oscam się wysypuję . Przed aktualizacją systemu wszystko działało poprawnie.

 

coś kombinujesz.

albo używasz zmodyfikowanego softcam.sh,

albo oscama "nie od nas" (z inną domyślną lokalizacją konfigów),

niewykluczone, że w dodatku mocno starego, nie obsługującego -u w linii poleceń,

binarka nie powinna się wywalać, a "aktualne" oscamy pracują prawidłowo w GOS.

 

to nie jest błąd Graterli, inaczej nie będzie, odsyłam do lektury tej wiadomości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starting User Oscam

/usr/bin/oscam_user: invalid option -- 'u'

Po usunięciu w pliku softcam.sh parametru  -u dla oscam_user. Startuje normalnie .  Tak jest to stara wersja oscama.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość cityboy

Witam ...

 

Chciałem zobaczyć jak(czy) działa oscam-r9696-qbohxhd-multipatch_v1-multibackport_v4-libusb-nodebug-nowebif.zip

 

Z racji tego że mam uwalony czytnik wewn w UHD88 podłączyłem PHOENIXA na usb

 

Pobrałem w/w plik zmieniłem nazwe na oscam_user wpakowałem przez ftp do tunerka.

Wcześniej zastopowałem z gui softcam

Nadałem uprawnienia 775 ... restart softcam z GUI i....

 

Segmentation fault

execute error 139

 

Czy ja coś robię źle ???? może niewłaściwy plik pobrałem?

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja coś robię źle ???? może niewłaściwy plik pobrałem?

 

kernel-modules-usbserial-pl2303-gos bądź kernel-modules-usbserial-ftdi-gos wcześniej zainstalowałeś? przy pomocy opkg install?

 

w tej chwili podpiąłem phoenixa bez karty do UHD-88:

2014/05/21 16:21:26 59EFE8 r phoenix [mouse] Reader initialized (device=/dev/ttyUSB0, detect=none, mhz=357, cardmhz=357)
2014/05/21 16:21:27 59EFE8 r phoenix [mouse] card detected
2014/05/21 16:21:30 59EFE8 r phoenix [mouse] Error activating card.
2014/05/21 16:21:39 0 --- Skipped 2 duplicated log lines ---
2014/05/21 16:21:39 59EFE8 r phoenix [mouse] THIS WAS A FAILED START ATTEMPT No 1 out of max alloted of 1
2014/05/21 16:21:39 59EFE8 r phoenix [mouse] card initializing error
2014/05/21 16:21:40 0 s init for all local cards done

 

jak widać (pomijając komunikaty wynikające z braku karty w środku) wszystko działa, testowane na nie publikowanej wersji 9696 multipatch_v1-multibackport_v5, multibackport_v4 (jak i wszystkie wcześniejsze) też powinna bezproblemowo obsługiwać phoenixy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cityboy

Obecnie działam na oscam-full (na phoenixie) i działa... nie rozumiem co jest grane ... wszyscy piszą ze działa  a u mnie error

 

Zależy mi na jakiejś wersji z ftdi (najbardziej odchudzonej). dałoby sie takiego umieścić na serwerze aby przez opkg instalować?

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie działam na oscam-full (na phoenixie) i działa... nie rozumiem co jest grane ... wszyscy piszą ze działa  a u mnie error

 

Zależy mi na jakiejś wersji z ftdi (najbardziej odchudzonej). dałoby sie takiego umieścić na serwerze aby przez opkg instalować?

 

wgraj jako oscam_user wrzucone przed chwilą 9696 multibackport_v5.

jeśli ci idzie "full" z opkg, to i ma obowiązek iść ręcznie wgrywany.

do stopowania używaj z konsoli /etc/init.d/softcam stop

do startowania używaj z konsoli /etc/init.d/softcam start

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cityboy

No chyba znalazłem problem ... FileZilla ...typ transferu ustawiony był na automat ... zmieniłem na binarny i zdaje się że poszło ...

Mój błąd ... Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...