Skocz do zawartości

Aktualizacja listy


piotrpot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam dosyć podstawowe pytanie. Na czym polega aktualizacja list richtera a z PPanels? Czy tylko na podmianie lamedb w celu uaktualnienia zbioru, czy wywalana jest cała lokalna lista łącznie z ulubionymi i wstawiana w ich miejsce lista richtera? Chodzi mi o możliwość aktualizowania listy bez utraty ulubionych. Czy jest to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrpot:

 

Jakiś czas temu w system.conf pojawił się wpis:

 

# Dodawanie list użytkownika po aktualizacji:
#  first --> na początku
#  last --> na końcu bukietów
#  off --> opcja nie używana
user_list=first

 

Trochę więcej szczegółów: http://forum.xunil.pl/index.php?topic=335.msg4736#msg4736

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz ta funkcja jest nie dostępna. Jak znajdę czas to będzie dodane do PPanel do list jako opcja podczas aktualizacji. Wynika to z tego, iż lista jest w *.ipk a ten sstem jak wiemy sprząta automatem pliki po poprzedniej paczce.

Myślę, że najprostrzym sposobem będzie szukanie userbouquetX.tv (.radio) i automatem dopisywanie tych bukietów do początku lub końca pliku z bukietami. Jak go nie ma to zostaw jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin.petrus

Czy jak jest informacja o nowej liście Richtera,

to nowa lista jest do pobrania od razu czy nie ?

Pytam bo najnowsza nie wchodzi, a info o nowej liście

jest z godziny 10:50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam prośbę, mógłby ktoś podpowiedzieć jak ma się nazywać bukiet, żeby przy aktualizacji nie był kasowany? Dodawałem kanały do Favourites, dodawałem własny bukiet na początku i na końcu listy a i tak po aktualizacji mi znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty sposób na sprawdzenie czy lista user działa? Masz listę 1x1 Instalujesz listę 2x1 a potem 1x1 z powrotem. Jeśli masz listę 2x1 to odwrotnie. Jeśli na górze jest nowy bukiet - znaczy że wszystko działa. Jeśli nie - próbujesz do skutku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łopatologicznie dla niekumatych (czyli takich jak ja) - jeśli chcecie zrobić swoją własną listę - w przez FTP (np. Total Commander) zmieniacie nazwę jednego z bukietów (nie ważne którego)w etc/enigma2/ na usertv01. Z pilota aktualizujecie listę do 2x1 a następnie z powrotem do 1x1. Na górze ulubionych powinien znaleźć się dodatkowy bukiet, nazwa i zawartość w zależności od tego, jakiemu bukietowi zmieniliście nazwę. Teraz możecie sobie zmienić jego nazwę (wyświetlaną, nazwy pliku usertv01 nie ruszać!), dodać/odjąć kanały z pomocą pilota lub za pomocą programu do list (testowane na dreamboxEDIT), a po aktualizacji i tak wam ten bukiet zostanie. Jeśli potrzebujecie więcej bukietów robicie podobnie, pamiętając o numeracji (usertv01, usertv02, usertv03).

Proponuję dodać instrukcję do FAQ.

edit: Poprawione po podpowiedzi kol. tux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno sprosotwanie/informacja.

aktualizacja z opkg to to samo co z PPanel. PPanel ani opkg bez wymuszenia tego nie zainstaluje ponownie tej samej paczki. Jak upgrade poszło z opkg to nic dziwnego, że PPanel zameldował brak nowuj listy :)

 

Źle mnie zrozumiałeś. Chodzi o to, że jest nowa lista, odpalam ppanel, chce zaktualizować i krzyczy, że już mam nowa listę czyli nie aktualizuje się z ppanel. Odpalam kompa i terminal, ładuje update a później upgrade i aktualizuje się lista kanałów.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PPanel jest:

<directory name="Listy kanałów">                                   
        <category name="Lokalna użytkownika" helptext="Kopia i przywracanie lokalnej listy kanałów">
                <comment name="Wybierz"/>                          
                <execute name="Wykonaj kopię listy"                
                helptext="Wykonuje kopię lokalnej listy kanałów"   
                confirmation="Czy na pewno wykonać kopię lokalnej listy kanałów?"
                target="system.sh listbackup"/>                    
                <execute name="Przywróć listę z kopii"             
                helptext="Przywraca lokalną listę kanałów z kopii"
                confirmation="Czy na pewno przywrócić listę kanałów z kopii?"
                target="system.sh listrestore"/>
        <comment name=" "/>
        <comment name=" "/>
        <comment name="Możesz wykonać i przywrócić kopię lokalnej"/>
        <comment name="listy kanałów."/>
        <comment name="Kopia jest tworzona w /media/data/backup/,"/>
        <comment name="/hdd/backup/ lub /root/backup/."/>
        </category>
        <execute name="Instalacja/aktualizacja Richter 1x1" helptext="Pobieranie/Aktualizacja listy kanałów Richter 1x1"
        confirmation="Czy na pewno zainstalować/zaktualizować listę kanałów Richter 1x1?"
        target="system.sh listrrp1x1"/>
        <execute name="Instalacja/aktualizacja Richter 2x1" helptext="Pobieranie/Aktualizacja listy kanałów Richter 2x1"
        confirmation="Czy na pewno zainstalować/zaktualizować listę kanałów Richter 2x1?"
        target="system.sh listrrp2x1"/>
        <execute name="Usuń zainstalowaną listę @Richter" helptext="Usuwanie zainstalowanej listy kanałów @Richter"
        confirmation="Czy na pewno usunąć listę @Richter?"
        target="system.sh listrrremove"/>
        <comment name=" "/>
        <execute name="Status automatycznej listy"
        helptext="Status listy wybranej w pliku system.conf"
        target="system.sh liststatus"/>
        <execute name="Zdalna użytkownika" helptext="Pobieranie zdalnej listy kanałów"
        confirmation="Czy na pewno zainstalować zdalną listę kanałów?"
        target="system.sh listuser"/>
</directory>

Wynika z tego, iż wykonywane są komendy: system.sh listrrp2x1 lub system.sh listrrp1x1

Analizujemy dalej - w system.sh w sekcji case mamy:

        'listrrp1x1')
                lista_ppanel_rr1x1
                listy_dodajdorr
        ;;
        'listrrp2x1')
                lista_ppanel_rr2x1
                listy_dodajdorr
        ;;

Oznacza to, że wywoływane są dwie procedury:  lista_ppanel_rr1x1 lub  lista_ppanel_rr2x1 oraz listy_dodajdorr.

Analizujemy dalej system.sh

lista_ppanel_rr1x1()
{
if [ -e /var/opkg/info/enigma2-channels-hotbird-richter.list ]; then
        if [ $ling = pl_PL ]; then
                echo "Już jest zainstalowana lista @richter 1x1"
                echo "Sprawdzam czy jest aktualizacja..."
        else
                echo "Already installed list @richter 1x1"
                echo "Checking for an update..."
        fi
        if opkg list-upgradable | grep enigma2-channels-hotbird-richter > /dev/null; then
                if [ $ling = pl_PL ]; then
                        echo "Jest nowa lista - aktualizuje"
                else
                        echo "New list found - update"
                fi
                        lista_aktualizuj
                if [ $ling = pl_PL ]; then
                        echo "Aktualizacja zakończona"
                else
                        echo "Update completed"
                fi<---->
        else
                if [ $ling = pl_PL ]; then
                        echo "Obecnie brak aktualizacji listy"
                else
                        echo "Update not found"
                fi
        fi
else
        lista_usun
        /usr/bin/opkg install enigma2-channels-hotbird-richter
        if [ $ling = pl_PL ]; then
                echo "Instalacja zakończona"
        else
                echo "Installation Complete"
        fi
fi
}

lub


lista_ppanel_rr2x1()
{
if [ -e /var/opkg/info/enigma2-channels-hotbird-astra-richter.list ]; then
        if [ $ling = pl_PL ]; then
                echo "Już jest zainstalowana lista @richter 2x1"
                echo "Sprawdzam czy jest aktualizacja..."
        else
                echo "Already installed list @richter 2x1"
                echo "Checking for an update..."
        fi
        if opkg list-upgradable | grep enigma2-channels-hotbird-astra-richter > /dev/null; then
                if [ $ling = pl_PL ]; then
                        echo "Jest nowa lista - aktualizuje"
                else
                        echo "New list found - update"
                fi
                        lista_aktualizuj
                if [ $ling = pl_PL ]; then
                        echo "Aktualizacja zakończona"
                else
                        echo "Update completed"
                fi<---->
        else
                if [ $ling = pl_PL ]; then
                        echo "Obecnie brak aktualizacji listy"
                else
                        echo "Update not found"
                fi
        fi
else
        lista_usun
        /usr/bin/opkg install enigma2-channels-hotbird-astra-richter
        if [ $ling = pl_PL ]; then
                echo "Instalacja zakończona"
        else
                echo "Installation Complete"
        fi
fi
}

Czyli wywływana jest w rezultacie komenda np.  /usr/bin/opkg install enigma2-channels-hotbird-astra-richter a wcześniej wywoływane jest list_usun czyli:

lista_usun()
{
if [ -e /var/opkg/info/enigma2-channels-hotbird-richter.list ]; then
        if [ $ling = pl_PL ]; then
                echo "Zainstalowana lista @richter 1x1"
        else
                echo "Installed list @richter 1x1"
        fi
        /usr/bin/opkg remove enigma2-channels-hotbird-richter
        if [ $ling = pl_PL ]; then
                echo "Usuwanie listy @richter zakończone"
        else
                echo "Removing the list @richter completed"
        fi
elif [ -e /var/opkg/info/enigma2-channels-hotbird-astra-richter.list ]; then
        if [ $ling = pl_PL ]; then
                echo "Zainstalowana lista @richter 2x1"
        else
                echo "Installed list @richter 2x1"
        fi
        /usr/bin/opkg remove enigma2-channels-hotbird-astra-richter
        if [ $ling = pl_PL ]; then
                echo "Usuwanie listy @richter zakończone"<-----><------>
        else
                echo "Removing the list @richter completed"
        fi
else
        if [ $ling = pl_PL ]; then
                echo "Brak zainstalowanych list @richter"
        else
                echo "No installed list @richter"
        fi
fi
}

Jeżeli dobrze rozumuję to opkg install nazwa_listy jest tym samym co PPanel install nazwa_listy. Jedyna różnica to kontrola czy jest zainstalowana inna lista i dodatkowo dorucanie własnych bukietów do listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualizacja przez putty poszła. Teraz mam listę z 21. Ale aktualizacja z ppanel nie działa u mnie.

 

Jeszcze raz napiszę.

Dzisiaj wyszła aktualizacja listy i chciałem zainstalować ją z PPanel. Nie poszło bo pokazywało komunikat, że mam aktualną listę. Listy aktualnej nie miałem więc PPanel mnie oszukał.

 

Listę zaktualizowałem przez putty. Chodzi o to, że pomimo próby aktualizacji listy przez ppanel, aktualizacja nie nastąpiła z tego poziomu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji wymuszenia. PPanel wywołuje opkg install nazwa_listy.

Jak jest nowa paczka to ją podmienia. Więc jak poszło z konsoli to powinno z PPanel. Tak też zadziałało u mnie. Poprosiłem Teścia by sprawdził - oddzwonił, że poszło.

Na testowym boxie u kolegi też poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze w jedym pliku. Inaczej później prosisz się o kłopoty. Tu już bardziej kulturalnie trzebabyło zdeinstalować listę i zainstalować raz jeszcze. Plik status zawiera to co zainstalowane ale nie powinien być rozbierzny z plikami opisującymi dany pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tux - IF który decyduje o tym czy uruchamiana jest funkcja userlistytv() ma w warunku na sztywno podane

/etc/enigma2/usertv01

, dlatego przy

/etc/enigma2/usertv001

mi nie zadziałało. Może dałoby się zrobić to z maską, żeby było bardziej uniwersalnie? Albo po prostu nazywać od 01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Odnośnie dzisiejszej aktualizacji.

Wcześniejsza lista z dublami SD przesuniętymi na koniec była świetna. Dziś po aktualizacji znów są duble obok kanałów SD.

Dlaczego tak to teraz rozwiązano?

 

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych pretensji nie mam. Pozatym gdzie ty wyczytałeś że mam pretensje. Poprostu grzecznie pytam dlaczego została wprowadzona taka zmiana?

 

A za listę jestem wdzięczny tak czy inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne odczucia - double SD na końcu to było ekstra rozwiązanie, wszyscy mamy dekodery HD i dla mnie nie ma racjonalnego powodu trzymania wersji SD obok HD na liście. I to nie są pretensje, tylko sugestia - nie jest to wielka tragedia, sam sobie listę poprawię, ale w poprzedniej wersji nie trzeba było tego robić.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo i tak kanały SD znikną, więc i tak nie ma/nie będzie problemu. A przeniesienie bukietu na dowolne miejsce listy to jakieś 5 sekund, więc chyba to nie jest jakaś tytaniczna praca. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ale po każdej aktualizacji robię to od nowa, bo jak zmienia się lista edytuję full do własnych potrzeb a nie sprawdzam po kolei wszystkich kanałów co konkretnie się zmieniło. Po prostu jak mówi stare przysłowie - do dobrego się szybko przyzwyczajamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne odczucia - double SD na końcu to było ekstra rozwiązanie, wszyscy mamy dekodery HD i dla mnie nie ma racjonalnego powodu trzymania wersji SD obok HD na liście. I to nie są pretensje, tylko sugestia - nie jest to wielka tragedia, sam sobie listę poprawię, ale w poprzedniej wersji nie trzeba było tego robić.

Pozdrawiam!

 

Listy moje,dostępne na forum jak i w GOS,są i będą miały układ kanałów HD/SD jak dotychczas, powód możne i prozaiczny,ale mnie i  moim znajomym nie uśmiecha się, w warunkach zimowych, łazić po dachach czy innych lokalizacjach anten sat i je precyzyjnie dostrajać lub zmieniać na wieksze , jeżeli przyjdzie czas,wypadania kanaów SD,beda i listy zmienione.

Dla mnie większym problemem niż układ kanałów SD,jest zmiana nazw kanałów na taka jak chce operator,a nie na takie jak są  w ładowanym settingu- owszem  nie wymieni tych nazw,ale tylko jak po wgraniu zrobię pełen restart systemu GOS ( a jest to upierdliwe jak muszę to robić kilka razy na dobę ).

Zresztą innych w/g mnie problemików jest wiecej ale szkoda gadać bo i tak pewnych rzeczy na forum nie przeskoczy ( czytaj - nie przekona Tych od których to zależny ).

Tak wiec stajemy przed wyborem:

- listy robimy sami dla siebie i ewentualnie udostępniamy je innym

- ładujemy GOS z całym jego dobrodziejstwem do naszych boxów lub inne firmware.

- bazujemy na fabrycznych nie modyfikowanych sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory wydawało mi się, że mpeg2 jest wykorzystywany tylko do SD. Jeśli tak jest, to czy zakończenie nadawania mpeg2 nie wymusza zniknięcia dubli SD?

 

Jeszcze w zeszłym roku włosi coś tam nadawali w HD w MPEG2. Ale 2Mbit/s w rozdzielczości 1920x1080... Poza takimi przypadkami szczególnymi, to faktycznie MEPG2 używa się tylko do SD. Natomiast nie działa to w drugą stronę, czyli jak jest MPEG4 to nie od razu musi być HD (czyli formalnie co najmniej 480p, a tak praktycznie to co najmniej 720p). Żeby nie zagłębiać się w szczegóły: Wszystkie kanały DVB-T w Polsce są w MPEG4 a kanałów "HD" jest w naziemnej aż 2.

 

A tak swoją drogą to z komunikatu nie wynika co zamierzają zrobić CP i NC+. Ogólnie przejście z MPEG2 na MPEG4 to przede wszystkim wymóg posiadania odbiornika MPEG4, potocznie zwanego HD. Od strony kodowania strumienia: przy tej samej przepływności bitowej strumień w MPEG4 ma lepszą jakość (trzeba by zdefiniować "jakość"...) niż MPEG2. Lub inaczej: Zachowując jakość (przynajmniej udając, że się to robi) można obniżyć bitrate przechodząc z MPEG2 na MPEG4, czyli można upchnąć więcej kanałów na transponderze. Jeżeli transpondery da się przełączyć z DVB-S na DVB-S2, to zwiększy się dostępny bitrate i będzie można jeszcze więcej kanałów tam upchnąć. Jest mała nadzieja, że w efekcie faktycznie będzie przejście na HD (bo jak połączymy MPEG4 z DVB-S2 to jest szansa, że ilość kanałów na transponderze będzie podobna do sytuacji, kiedy nadajemy DVB-S z MPEG2) ... ale aż takim optymistą nie jestem.

 

(...) ale tylko jak po wgraniu zrobię pełen restart systemu GOS ( a jest to upierdliwe jak muszę to robić kilka razy na dobę ).

 

Ciągle jest problem w OpenWebif i nie działa przeładowanie listy? Restart GUI nie wystarcza? Ciekawi mnie w czym dokładnie problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

Wcześniej używałem swoje listy ale ostatnio w związku ze zmianami w C+ postanowiłem wrzucić tą z repozytorium z 11.05 wszystko łanie pięknie tylko niestety nazwy kanałów  C+ pozostały stare zamiast zmienić się na nowe. O dziwo gdy pobrałem listę za pomocą DreamEdit to nazwy kanałów są poprawne jest Canal+ 1 HD itd.. Co wyczyścić aby nazwy były poprawne? Próbowałem usunąć listę za pomocą opkg i zainstalować ponownie. Próbowałem restartów dekodera i GUI bez rezultatów.

 

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...