Skocz do zawartości

Zamontowanie katalogu zdalnego poprzez samba


Gość carolef

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo pamięci w nand czy nor nie mamy za dużo. Gdy lubię mieć całą masę piconów, ładną skórkę i parę pluginów problem z małą objętością pamięci jest już znaczny.

Mam serwer na debianie, samba, ftp i parę innych gratów. Zastanawiam się, czy jak wrzucę picony, które w sumie ważą ok 10mb na serwer i ten katalog po sieci udostępnię do dekodera i podmątuje do katalogu z piconami czy zda to egzamin. Czy to wykonalne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

 

Niestety dziś po instalacji picon otrzymałem komunikat ..

"* extract_archive: Cannot create symlink from ./usr/local/share/enigma2/picon/1_0_1_1793_7EE_2_11A0000_0_0_0.png to 'tv/s/skylivingplus1-gbr.png': No space left on device."

i tak kilkadziesiąt razy

Czy jest jakiś sposób aby katalog picons był permanetnie na HDD ?  Czy muszę stworzyć symlinka ? Jak się za to zabrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Postanowiłem ponownie zamontować picony przez nfs. W konsoli wpisuję  mount -t nfs 192.168.0.101:/home/carolef/dekodery/E2/picon/piconyfull/ /usr/local/share/enigma2/picon/ i nic się nie dzieje. Co mogę źle robić? kernel-modules-nfs-gos zainstalowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podepnę się pod ten temat chociaż, ja w kwestii auto montowania udziały sieciowe udostępnione na WinSer2008r2 (domena).

 

Staram się zmusić E2, żeby po restarcie odbiornika automatycznie montowała mi zasoby

 

Troszkę poszperałem i znalazłem temat  o wpisach jakich trzeba zrobić w pliku auto.network, tak więc  dodałem linijkę:

/media/album    -fstype=cifs,noatime,noserverino,iocharset=utf8,username=u.test,password=test    ://192.168.1.10/Album

 

jednak brak zamierzonego efektu katalogu /media/album pusto

 

Montowanie za pomocą polecenia:

mount -t cifs //192.168.1.10/Album -o username=u.test,password=test,nls=utf8 /media/album

 

Działa jednak nie mogę uzyskać polskich znaków gdzieś doczytałem, że zamiast nls=utf8 użyć iocharset=iso8859-2 ale to w ogóle nie mount-uje udziału

 

Na razie co mi przychodzi do głowy do napisać jakiś skrypt by coś takiego robił i odpalać go np. ręcznie, ale może ktoś gdzieś coś więcej wie o tych sprawach.

 

BOX: nbox bsla

Stan system aktualizacja: 2015.01.26

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wpisaniu do /etc/auto.network musisz albo zrestartować system albo przynajmniej autofs: /etc/init.d/autofs restart.

 

A co do polskich znaków. Mam wpisane w auto.network jak podałeś. Serwer to samba na FreeBSD i akurat polskie znaki w plikach z udziałów sieciowych w E2 mam. Ale w konsoli (putty) mam znaki zapytania. Sprawdź na liście nagrań z poziomu OpenPLi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę, że trzeba to zrestartować po dodaniu wpisów do pliku /etc/auto.network  ;)

Jednak to nie wiele daje.

 

Co do polskich znaków znalazłem pewne rozwiązanie może się komuś przyda jak będzie chciał na nbox-ie mapować udziały spod windows-a

mount -t cifs //192.168.1.10/Album -o username=u.test,password=test,iocharset=utf8,codepage=1250 /media/album

 

Pod konsola co prawda są krzaczki ale na dekoderze powinny być ładne literki.

 

Gdzie można znaleźć loga co zostało przetworzone z pliku auto.network.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a że tak się głupio spytam, czemu kombinujesz bezpośrednio w plikach tekstowych ...

 

Możesz być zaskoczonych moja odpowiedzą, ale nie chce tutaj zbyt dużego elaboratu pisać, ale spróbuję w miarę ując to w jedno zdanie, żeby nie robić zbyt dużego ot.

A więc z mojego lenistwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można znaleźć loga co zostało przetworzone z pliku auto.network.

 

Loga nie ma. Pamięć flash, więc logowania w systemie brak.

 

Ale możesz ręcznie odpalić automounta. W skrypcie /etc/init.d/autofs masz systemowe domyślne parametry. Jak dorzucisz trochę przełączników (wg mana z sieci: -v -d) to coś powinno na ekranie wypisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...