Skocz do zawartości

BSKA - zmiana wyświetlacza na VFD z BSLA


Gość niko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne Grono :)

 

Otóż postanowiłem zmienić wyświetlacz jak w temacie, operacja przebiegła bezproblemowo, odpowiednie wpisy zrobione, no ideał... Ale! Właśnie małe ale :( Nie znalazłem zasadniczo odpowiedzi na mój problem, dlatego spróbuję tutaj. Otóż po zmianie wyświetlacza pilot (ten nowszy czarny nc+) reaguje z opóźnieniem. Trzeba klikać po kilka razy, aby zaakceptował polecenie. Dodam, że czym dłużej tuner działa, tym reakcje pilota w końcu stają się poprawne i działają od jednego kliku. Wystarczy wyłączyć tuner w Standby, wrócić np. po godzinie i problem znów się powtarza.

Próbowałem resetu pilota do ustawień fabrycznych (trzymając OK+nPower, zaś 9+8+0, co zatwierdziła 4x dioda na pilocie). Wyłączam tuner w standby, wracam po godzinie i znów to samo.

 

BSKA przerobione, najnowsza Graterila OS 2.01 z repo (nie test), podpięty pendrive 2GB, wszystko działa stabilnie, oprócz nieszczęsnego pilota zanim się "dotrze".

 

Czy ktoś z Was miał podobny objaw, a jeśli tak, to jak sobie z nim poradzić?

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Oczywiście na starym wyświetlaczu BSKA nie było najmniejszych problemów.

Czyli wygląda na to, że nie do końca sprawny jest moduł wyświetlacza związany z IR? Zastanawiające jest zatem, dlaczego po 2-3 minutach pracy tunera, reakcje na pilota stają się poprawne, tak jakby potrzebował się "ułożyć/skalibrować/dotrzeć" (zwał jak zwał ;))

OK, wyszperam gdzieś inny wyświetlacz od BSLA i sprawdzę czy jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fruit1fruit

Zielonego pojęcia nie mam jak to tam jest zrobione, gdzieś mi się plącze taki LED-wyswietlacz ale akurat mam remont i chaos okropny dookoła. Sprawdź luty - jeśli masz lutownicę i topnik to po prostu przelutuj to ustrojstwo  wiele roboty  z tym nie ma. Ew. jakiś zużyty (niekoniecznie spuchnięty) kondensator jak się w końcu naładuje/rozładuje to zaczyna działać? Ale skoro masz inny na podmianę to będzie prościej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przerabiałem to, nic nie pomaga :)

 

Będę wdzięczny za info jaki nowy odbiornik IR mam zastosować. Na obecnym jest wytłoczone H5F3, ale nie udało mi się nic znaleźć po tej kombinacji :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego nie zauważyłem, faktycznie na wyłączonym TV pilot działa bez problemów, co widać po VFD.

Włączenie TV i rozpoczyna się cyrk... Co ciekawe, na wyświetlaczu LED nic takiego się nie dzieje.

Jutro lub pojutrze będę miał inny VFD, więc sprawdzę czy jest tak samo i czy aby faktycznie nie ma to związku z jakimś "ficzerem" w TV.

Nie widzę też w menu telewizora opcji, która miałaby jakiś związek z oszczędzaniem energii.

@lamer69 - jaki masz TV? U mnie problem jest na małym 26" LCD'ku od JVC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma takiej opcji. Podświetlenie matrycy z menu TV mogę ustawić jedynie w 3 wariantach: niskie/średnie/wysokie. Automatu nie ma.

Wg mnie problem nie jest w odbiorniku IR, czy też w kondensatorach na płytce. Poświęciłem 5 minut na klikanie pilotem na wyłączonym telewizorze i odpowiedzi były od razu (co potwierdzał VFD), włączenie TV objawiło się natychmiast opisywanymi problemami z opóźnieniami. Po 3-5 minutach pracy TV klikanie pilotem staje się prawidłowe. Nie wydaje mi się również, aby problemem mógł być kabel HDMI.

Zatem mam do wykonania 2 testy :D

1) jak wspomniałem, na dniach będę miał jeszcze jeden VFD, wymienię go w tunerze i zobaczę czy jest tak samo...

2) podepnę nboxa do innego odbiornika TV, być może bałas niezbyt "lubi" się z TV od JVC (tudzież Sharp) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż co zwraca lsmod

 

Oto wynik polecenia:

 

# lsmod
Module                  Size  Used by    Tainted: P
smartcard              18808  0
cec_ctrl                4776  0
platform                 800  0 [permanent]
stmalloc                1184  0
sth264pp                3840  0
player2               361800  2 stmalloc,sth264pp
stmdvb                 88368 25 player2
stmsysfs               29364  0
stm_monitor             5816  1 player2
pti                    23244  1 stmdvb
fe_core_bska           23256  1 stmdvb
pseudocard             11268  2 player2,stmdvb
stm_v4l2                7228  1 stmdvb
p2div64                 1196  2 player2,stm_monitor
ksound                 10000  1 player2
mpeg2hw                 3280  0
mmelog                  1400  0
avs                    22976  1 stmdvb
mme_host               22868  4 player2,stm_monitor,mpeg2hw,mmelog
embxshm                19272  0
embxmailbox             5312  1 embxshm
embxshell              17196  3 mme_host,embxshm,embxmailbox
stmfb                  37844  3 stmdvb
stmcore_display_stx7100   135477  4 player2,stmdvb,pseudocard
fan_ctrl                 704  0
front_bsla              4176  0
e2_proc                 9412  4 cec_ctrl,player2,stmdvb,fan_ctrl
simu_button              608  0
boxtype                  920  0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@j00zek, dziękuję za sugestię. Niestety zmiana nie przyniosła żadnej poprawy.

 

W międzyczasie przetestowałem inny wyświetlacz VFD i efekt podobny, czyli na wyłączonym odbiorniku TV tuner reaguje na polecenia z pilota od razu, a po włączeniu zaczyna się czkawka, nie mniej na tym drugim reakcje na pilota pojawiają się zdecydowanie szybciej niż na poprzedniku. Zasadniczo po 30-40 sekundach od włączenia TV i klikania pilotem, jego działanie staje się prawidłowe.

Wygląda zatem na to, że software'owo od GOS raczej problemu nie ma, bardziej jednak kłopotek jest sprzętowy. W całej tej układance nie pasuje mi tylko to, że na zwykłym wyświetlaczu LED nic takiego się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner stoi obok TV, zasadniczo był praktycznie do niego przyklejony ;) Odsunąłem BSKA od TV na jakieś 30 cm, więcej nie mogę, bo mam dość krótki kabel HDMI, a i miejsce na stoliku się kończy.

Efekt? Zasadniczo koniec problemów, pilot po dosłownie 3-4 klikach zaczął działać od razu :) A zatem wydaje się, że miałeś rację z tymi zakłóceniami od TV...

 

Test z evremot2 zrobiłem przed powyższym - nie przyniosło rezultatu.

 

Dziękuję wszystkim za sugestie i pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...